4. Kompozit Sanayii Fuarı, Eurasian Composites Show 2018, Ekim’de İstanbul’da

Anı Nil DEMİRBAĞ
4. Kompozit Sanayii Fuarı, Eurasian Composites Show 2018, Ekim’de İstanbul’da

4. Uluslararası Kompozit Hammadeleri, Yan Mamulleri, Ürünleri ve Teknolojileri Fuarı Eurasian Composites Show, 25-27 Ekim 2018 tarihleri arasında İstanbul Fuar Merkezi’nde kompozit sanayii sektörü profesyonellerini bir araya getirecek.

Türkiye ve dünyada önemli bir sanayi alanı olan kompozit sektörü, başta karbon fiber uygulamaları, CTP boru uygulamaları, otomotiv ve ulaşım, yenilenebilir enerji, denizcilik, yapı-inşaat ve mühendislik plastikleri olmak üzere pek çok sektörün gelişmesinde önemli rol oynamaktadır. Bugün Türkiye’de kompozit sektörü, yaklaşık 250 milyon avroluk ihracat payı ile kompozit sanayi sektörünün hızla büyümekte olan bir pazar olduğunu kanıtlar niteliktedir.

Bu bağlamda, 25-27 Ekim tarihleri arasında Adhesive&Sealant Eurasia ve InterDye Textile Printing Eurasia fuarlarıyla eş zamanlı olarak 3. salonda gerçekleşecek olan Composites Show Eurasia fuarı başarı grafiğini yükselterek kompozit teknolojisinde olumlu bir sinerji yaratmayı amaçlamaktadır.

Rakamlarla EURASİA COMPOSİTES SHOW 2017

17 farklı ülkeden 54 yabancı, 38 yerli olmak üzere toplam 92 firma ve firma temsilciliğine ev sahipliği yapan Eurasian Composites Show’u 3 gün boyunca 891’ini 59 farklı ülkeden gelen yabancı ziyaretçilerin oluşturduğu toplam 3028 sektör profesyoneli ziyaret etti. Fuara en fazla yabancı ziyaretçi gelen ilk 10 ülke sırasıyla İran, Birleşik Arap Emirlikleri, İtalya, Çin, Güney Kore, Ukrayna, Almanya, Fransa, Bulgaristan ve Mısır oldu.

Eurasia Composites Show 2017, nitelikli ve profesyonel ziyaretçi portföyü ile katılımcı firmaların hem mevcut müşterilerini ağırlayarak ilişkilerini kuvvetlendirmelerine hem de ileriye yönelik iş bağlantıları kurmalarına ortam hazırladı.

Nihai Ürünler Sergisi

Kompozit hammaddeleri ile üretilen ürünlerin günlük yaşamdaki kullanımlarını görme fırsatı bulabileceğiniz otomotiv, yapı-inşaat, tekstil, denizcilik, savunma, havacılık gibi sektörlerden 50’den fazla ürün, “Nihai Ürün Sergisi” alanında sergilenecek. Özel olarak hazırlanan bu sergi alanlarında ziyaretçiler, ürünlerin uygulama alanları, kullanımdaki faydaları gibi detaylı bilgilere ulaşabilecekler.

Kompozit Sektörünün Önemli İsimleriyle Zenginleşen Konferans Programı, Akademik Sunumlar, Ürün Tanıtımları, Yenilikler

Eurasian Composites Show 2018 Fuarı, fuar alanında kurulacak olan Konferans Sunumları bölümünde 3 gün boyunca katılımcı firmaların ve akademisyenlerin konuşmalarıyla ticari ve teknik sunumlara ev sahipliği yapıyor olacak. Katılımcılar ve ziyaretçiler sektörleriyle ilgili en yeni teknik gelişmeleri ve ürünleri yakından görme fırsatı yakalayarak ürünlerini ve hizmetlerini alanda sergilemiş ve bu sayede kompozit sektörünün gerisinde kalmamış olacaklar.

Bu Makaleyi Paylaş
Yorum Yap