icotek’in EMC çözümleri ile – yüksek frekanslı arızalar kolayca ve güvenli bir şekilde aktarılır

Anı Nil DEMİRBAĞ
icotek’in EMC çözümleri ile – yüksek frekanslı arızalar kolayca ve güvenli bir şekilde aktarılır

icotek EMC ürünleri, kabloya bağlı arızaların güvenilir ve etkin bir şekilde dışarıya atılmasını sağlayarak, makinelerin ve sistemlerin güvenli çalışmalarını temin etmektedir.

Geniş alanlı temas, arızaların geniş alanlı aktarımı ve de kablo ekranlamanın sürekli ve güvenli olarak teması, icotek SKL ekranlama klemenslerinin öne çıkan özelliklerindendir. Ayrıca kolay monte edilebilir olma özelliği de icotek’in EMC çözümlerinin tercih edilme nedenleri arasındadır.

Geleneksel ekranlama klemenslerine kıyasla SKL ekranlama klemensleri %50’ye varan fazla temas alanı sunmaktadır ki bu da yüksek frekanslı arızaların çok iyi bir şekilde aktarımının ispatı niteliğindedir.  SKL ekranlama klemensleri kolayca ve önden donatılabilmektedir. Ayrıca farklı montaj şekilleri (şapkalı raylar, toplama raylar, direk montaj) 1,5 ile 29 mm çaplı kablolar için SKL ekranlama klemenslerini üniversal çözüm haline getirmektedir. Bütün SKL ekranlama klemensleri çok yüksek vibrasyon emniyeti özelliğine sahiptir. İster araç yapımında, demir yolu trafiği teknolojisinde, elktromotorlarda, tahriklerde, modülatörlerde, dalgalı akım değiştiricilerinde, geleneksel panolarda veyahutta offshore bölgelerindeki rüzgar tribünlerinde olağanüstü koşullar altında olsun.

SKL ekranlama klemensleri son derece güvenli çözümler olarak isim yapmışlardır.  Bir diğer öne çıkan ürün grubu ise, en dar alanlarda birçok kablonun bir araya toplanabildiği EMC seri ayağı RLFZ’dir.  Müşteri talebine üzerine birçok SKL  ekranlama klemensi yan yana tek bir ana taşıyıcıya sabitlenebilmektedir. Çok sıralı düzenleme de mümkündür. Böylelikle çok sayıda kablo dar alanda bir araya toplanabilmektedir. Geleneksel çözümlerde olduğu gibi her bir klemensi tek tek vidalamak yerine, RLFZ çözümünde sadece bir ana taşıyıcı sabitlenmek zorundadır ve SKL ekranlama klemensleri bunun üzerine takılır. Bu da işçilikten ve maliyetten önemli ölçüde tasarruf etmek anlamına gelmektedir. EMC seri ayağının şekillendirilmesi için EMC konfigüratörü yardımcı olacaktır. Kullanıcı bununla http://www.icotek.com/no_cache/tr/hizmetlerimiz/emc-yapilandirma/ linki üzerinden kendi ihtiyaçlarına hitap eden çözümü kendisi tasarlayabilmektedir.

Bu Makaleyi Paylaş
Yorum Yap