Connect with us

3.000 enerji profesyoneli pandemi sonrasi ilk kez ‘ICCI Digital’de buluştu

Published

on

Koronavirüs pandemisi dolayısıyla bu yıl dijital formatta ve 14-16 Ekim tarihleri arasında düzenlenen ICCI Digital 2020, kamu, özel sektör ve akademiden 3 bin enerji profesyonelini ve enerjiye ilgi duyan katılımcıyı pandemi sonrası ilk kez dijital ortamda bir araya getirdi.

Toplam 28 oturumla üç gün süren konferans güneş ve rüzgar başta olmak üzere yenilenebilir enerji, olağanüstü dönemlerde enerji yönetimi, son zamanlarda önemi giderek artan enerji diplomasisi, dijitalleşme ve yeni teknolojiler alanlarına yoğunlaştı.

Açılış konuşmalarını Enerji Bakanı Fatih Dönmez, TBMM Sanayi, Ticaret, Enerji, Tabii Kaynaklar, Bilgi ve Teknoloji Komisyonu Başkanı Mustafa Elitaş, EPDK Başkanı Mustafa Yılmaz, MÜSİAD Genel Başkanı Abdurrahman Kaan, DEİK Enerji İş Konseyi Başkanı Haluk Kalyoncu ve Türkiye Kojenerasyon Derneği Başkanı Yavuz Aydın’ın yaptığı ICCI Digital, Zoom platformu üzerinden ve ayrıca YouTube canlı yayını yoluyla gerçekleştirildi.

ICCI Digital’in ilk gününe Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez’in denizlerdeki arama ve sondaj faaliyetleri ile ilgili açıklamalarının yanı sıra Uluslararası Enerji Ajansı Başkanı Dr. Fatih Birol’un ‘Enerjinin yeni kralı güneş’ ifadesinin damga vurdu.

15 Ekim’deki programda hibrit enerji sistemleri, sektörde STK’ların rolü, 2030 yılına doğru Türkiye’nin optimum elektrik üretim kapasitesi, enerjide yeni oyuncu hidrojen ve hibrit enerji sistemlerinin enerji verimliliğine katkıları ve eneri sektöründe kadın istihdamının artırılması gibi konular ele alınırken; konferansın son gününde dijitalleşme, siber güvenlik, verimlilik, temiz enerjinin geleceği ve finansmanı ve enerji üretiminde yeni teknolojiler başlıklarında oturumlar düzenlendi. Medipol Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Kerem Alkin de ‘Dünyadaki enerji trendlerindeki değişim, enerji türevlerindeki rol değişikliği, enerji yatırımcılarının geleceği, enerji arz ve talep ile ilgili projeksiyonlar’ başlıklı sunumuyla ICCI Digital’de yer aldı.

27. ICCI Uluslararası Enerji ve Çevre Fuarı ve Konferansı 22-24 Eylül 2021’de

27. ICCI Uluslarası Enerji ve Çevre Fuarı ve Konferansı’nın, 22-24 Eylül 2021 tarihlerinde daha önce olduğu gibi fiziksel katılımla düzenlenmesi planlanıyor.

Endüstri dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz? Şimdi kayıt olun.

  E-Bülten'e kayıt olun
E-Posta:
 
Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Advertisement

Trendler

Copyright © 2011-2018 Moneta Tanıtım Organizasyon Reklamcılık Yayıncılık Tic. Ltd. Şti. - Canan Business Küçükbakkalköy Mah. Kocasinan Cad. Selvili Sokak No:4 Kat:12 Daire:78 Ataşehir İstanbul - T:0850 885 05 01 - info@monetatanitim.com