Connect with us

Sektör Haberleri

XGEN Enerji, rüzgar endüstrisinin en üst standardı olan APQP4WIND üyesi oldu

Published

on

Üretimlerini her şeyden önce kalite anlayışı ile gerçekleştiren XGEN Enerji, global rüzgar sanayisine ortak bir bakış kazandırmayı amaçlayan ve rüzgar enerjisi sektörünün ihtiyaç duyduğu kaliteyi sürekli kılan APQP4WIND’in üyelik sürecini tamamlayan Türkiye’den ikinci, alanında ise ilk APQP4WIND üyesi üretici oldu.

Her şeyden önce kalite anlayışı ile yaptığı imalatların uluslararası standartlarda olmasını önemseyen XGEN Enerji, bu amaçla 2020 yılında başladığı APQP4WIND faaliyetlerinde; sahip olduğu entegre kalite yönetim sistemini 2021 yılı içerisinde APQP4WIND yönergelerine göre yeniden düzenledi ve personelinin ihtiyaç duyduğu eğitimleri aynı yıl içerisinde tamamladı. Üretim süreçlerinin tamamını APQP4WIND’e tam uyumlu hale getire XGEN Enerji, 2022 yılı başı itibarıyla APQP4WIND üyelik sürecini de tamamlayarak Türkiye’den ikinci, alanında ise ilk APQP4WIND üyesi sanayici oldu. Firma, tüm bu çabaların sonucu olarak artan verimliliği ve kalitesiyle rüzgardan enerji üretme maliyetlerinin düşürülmesi yönündeki global girişimleri desteklemenin mutluluğunu yaşıyor.

2010 yılından bu yana rüzgar enerjisi sektörünün içerisinde olan XGEN Enerji ekibi, 2017 yılından bu yana sadece rüzgar türbini ve ana ekipman üreticilerine mekanik imalatlar yapıyor. Ürettiği çelik ve alüminyum bazlı parçalar, dünyanın dört bir tarafındaki rüzgar türbinlerinde kullanılan XGEN Enerji, iç pazardaki üreticilerin yanı sıra global türbin üreticilerinin Almanya, Portekiz, Brezilya gibi ülkelerdeki fabrikalarına da ürünler sevk ediyor.

Yönettiği tedarik zincirinin gücüyle global pazarda yer alan rüzgar türbini ve ana ekipman üreticilerinin ihtiyaç duyduğu farklı imalat kabiliyeti gerektiren mekanik parçaları üreten XGEN Enerji, yüksek kalite beklentisinin bulunduğu, hassas toleranslara sahip gerek talaşlı imalat gerekse kaynaklı imalat gerektiren parçaları üretebiliyor. XGEN Energy ayrıca, özel kaplama ihtiyacı olan parçaların da kaplama süreçlerini yöneterek müşterilerine anahtar teslim bir hizmet sunuyor. Kendi üretim tesisinin yanı sıra, tedarik zincirinde onaylı 40’tan fazla çözüm ortağı ve 500’den fazla farklı uzmanlıktaki personelden oluşan üretim ekosistemini, bünyesindeki nitelikli kadrosuyla yöneten XGEN Enerji, tüm çözüm ortaklarından da aynı kalite anlayışını bekleyerek nitelikli üretimin tabana yayılmasını sağlıyor.

Gerek kendi bünyesindeki üretim süreçlerini gerekse tedarikçilerinin üretim süreçlerini daha verimli kılarken, oluşacak riskleri de bertaraf edebilmek için APQP4WIND yönergelerinden yararlanan XGEN Enerji, bu sayede eş zamanlı yönetilen ancak farklı dinamiklere sahip projelerin sorunsuz şekilde ve tam olarak planlandığı zamanda tamamlanmasını sağlıyor. Tüm süreçleri şefaflıkla müşterileri ile de paylaşan XGEN Enerji ekibi, APQP4WIND’in sağladığı organizasyon kabiliyetini kullanarak kendi üretim kapasitesini yükseltti.

APQP4WIND nedir?

Global rüzgar sanayisine ortak bir bakış kazandırmayı amaçlayan APQP4WIND, standardize ettiği üretim mantalitesi ile sektörün ihtiyaç duyduğu kaliteyi sürekli kılarken; oluşacak riskleri azaltarak hataları minimize etmekte, tedarik zincirindeki verimliliği artırmakta ve bu sayede rüzgar enerjisinin seviyelendirilmiş enerji üretim maliyetini azaltmayı amaçlamaktadır.

Endüstri dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz? Şimdi kayıt olun.

  E-Bülten'e kayıt olun
E-Posta:
 

Trendler

Copyright © 2011-2018 Moneta Tanıtım Organizasyon Reklamcılık Yayıncılık Tic. Ltd. Şti. - Canan Business Küçükbakkalköy Mah. Kocasinan Cad. Selvili Sokak No:4 Kat:12 Daire:78 Ataşehir İstanbul - T:0850 885 05 01 - info@monetatanitim.com