Nordex Enerji’nin yeni Genel Müdürü Ender Özatay oldu

Editör
Nordex Enerji’nin yeni Genel Müdürü Ender Özatay oldu

Rüzgar enerjisi sektöründe pazar lideri Nordex Enerji A.Ş’nin yeni Türkiye ve Orta Doğu Bölge Başkan Yardımcısı ve Genel Müdürlüğü’ne, farklı global şirketlerde üst düzey yönetici olarak görev yapan Ender Özatay getirildi.

Rüzgar enerjisi sektöründe türbin üreticileri arasında Türkiye pazar liderliğini elinde bulunduran Nordex Enerji A.Ş, yeni genel müdürünü seçti. İş dünyasında farklı sektörlerde üst düzey yöneticilik pozisyonunda başarılı bir kariyere sahip olan Ender Özatay, Nordex Enerji A.Ş’nin Türkiye ve Orta Doğu Bölge Başkan Yardımcısı ve Genel Müdürü olarak yeni görevine başladı.

Başarılarla dolu bir kariyer

Profesyonel iş yaşamında büyük bölümü üst düzey yöneticilik pozisyonunda olmak üzere farklı sektörlerde başarılı çalışmalara imza atan Özatay, Yıldız Teknik Üniversitesi İnşaat Mühendisliği Fakültesi’nden 1996 yılında mezun oldu.

Özatay, iş hayatına aynı yıl Yapı Merkezi’nde satış mühendisi olarak adım attı. Yapı Merkezi’nde çalışırken bir yandan da Marmara Üniversitesi’nde MBA eğitimini tamamlayan Özatay, son olarak inşaat endüstrisinin en önemli oyuncularından, kalıp ve iskele sektörünün lider firması Avusturyalı DOKA’da, Türkiye ve Orta Asya Ülkelerinden Sorumlu Genel Müdürlüğünü yürüttü. Doka’da 10 yıla yakın bir süre boyunca ülkemizin ve yakın coğrafyanın en önemli altyapı ve üstyapı projelerine ekibiyle beraber imza attı.

40’ı aşkın ülkede önde gelen rüzgar türbini tedarikçisi

Dünyanın değişik bölgelerinde 40‘tan fazla ülkede 32 GW üzerinde kurulu güçle dünyanın önde gelen rüzgar türbini tedarikçisi olan Nordex Group, Türkiye rüzgar enerjisi pazarında bugün itibariyle ulaştığı 3566.63 MW işletmede kurulu gücün yanı sıra inşa halinde olan 80 türbin ve 745 MW güçle beş farklı saha proje faaliyetlerine devam ediyor.

Almanya, İspanya, Brezilya, ABD, Hindistan ve Meksika’da üretim tesisleri bulunan Nordex Group, ürün portföyünde onshore (karasal) türbin pazarına odaklanıp yatırımcılarına 4 ila 6.X MW aralığında türbinleri sunuyor.

Nordex Group, Türkiye’de 3 GW’ın üzerinde kurulu güç ve 1000’den fazla türbiniyle faaliyet gösteriyor ve %29,86 pazar payına sahip. Şirket, Türkiye’de pazar lideri konumunda.

Bu Makaleyi Paylaş
By Editör
Türkiye'nin alanında en özel yayınlara sahip medya grubu MONETA'nın sektörel dergi ve portallarının yönetimine katkıda bulunmaktayım. MONETA bünyesinde yeni nesil yayıncılık anlayışıyla içerik yönetimini geliştirmeye devam ediyoruz.
Yorum Yap