Connect with us

Rüzgar Santralleri

VRES Enerji, Hamzabeyli RES projesinin kapasite artışı için Nordex ile anlaştı

Published

on

VRES Enerji, Edirne’de bulunan rüzgar santrali projesine 19,2 MW gücünde kapasite artışını gerçekleştirmek üzere Nordex ile anlaşmaya vardı.

 VRES Enerji,  2013 senesinden beri Türkiye’de faaliyette olan yenilenebilir enerji yatırımcısı olarak, Edirne’deki 19,2 MW ilave kurulu güce sahip olacak Hamzabeyli RES Kapasite Artışı yatırımı için Nordex ile anlaşmaya vardı. Anlaşma 10 senelik “Premium Service” hizmetini de kapsıyor.

Edirne’nin Lalapaşa ilçesi yakınlarında gerçekleştirilecek projede 4 adet N149/4.8 türbin Nordex tarafından tedarik edilecek.

Hamzabeyli RES Projesi’ne ilave gelecek yeni türbinlerin 2022 yaz dönemini sonu itibariyle kurulumunun ve devreye alınmasının tamamlanması, akabinde de Türkiye ulusal şebekesine temiz enerji sağlamaya başlayacağı öngörülüyor.

VRES Enerji Türkiye’de 4 adet GES 22,5 MW, 1 adet Biogaz 6 MW, 2 adet RES 55 MW santralleriyle toplamda 83,5 MW kurulu gücüyle temiz enerji üretiyor.

vres-nordex-anlaştı VRES Enerji Genel Müdürü Mustafa Aktaş  projenin imza töreninde şunları kaydetti:

 

“Rüzgar enerjisi yatırımlarımıza bir yenisini ekleyeceğimiz için gurur duyuyoruz. Hamzabeyli RES Kapasite Artışı Projesi’ne yaklaşık 3 senedir emek veriyoruz.  Bu projede rüzgar türbini tedarikçisi olarak Nordex’le anlaşmaya vardık . İşbirliğimizin uzun seneler devam etmesini diliyoruz.”

 

Nordex Türkiye Genel Müdürü Habib Babacan: “VRES Enerji’yle yeni bir yatırımcı daha kazandık.”

Nordex Türkiye Genel Müdürü Habib Babacan ise şunları söyledi:

“VRES Enerji’yle Hamzabeyli RES Kapasite Artışı Projesi vesilesiyle ilk defa beraber çalışma fırsatı yakalıyoruz. Yatırımcı portföyümüze yeni bir yatırımcının daha eklenmesini Nordex Türkiye olarak çok önemli buluyoruz. VRES Enerji’nin gerek Türkiye’de gerekse bölge coğrafyasında önemli yenilenebilir yatırım planları var. Hamzabeyli’deki bu projeyi zamanında ve başarıyla bitirip, VRES Enerji’nin Türkiye ve bölgedeki büyüme planlarına destek vermeyi ve bu planların gerçekleşmesinde aktif bir çalışma ortağı olarak yer almayı hedefliyoruz.

Hamzabeyli RES Kapasite Artışı Projesi’nin hayırlı olmasını temenni eder, VRES Enerji’ye ve ekibine, Nordex’e olan güvenlerinden dolayı teşekkür ederim.”

 

Endüstri dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz? Şimdi kayıt olun.

  E-Bülten'e kayıt olun
E-Posta:
 

Trendler

Copyright © 2011-2018 Moneta Tanıtım Organizasyon Reklamcılık Yayıncılık Tic. Ltd. Şti. - Canan Business Küçükbakkalköy Mah. Kocasinan Cad. Selvili Sokak No:4 Kat:12 Daire:78 Ataşehir İstanbul - T:0850 885 05 01 - info@monetatanitim.com