Connect with us

Genel

Türek 2014 Dolu Dolu Geçecek

Published

on

Bu yılki kongrede Danimarka İklim, Enerji ve Yapı Bakanı Sayın Rasmus Helveg Petersen ve Danimarka Heyetinin de katılacağı özel bir oturum olacak. Biliyorsunuz Danimarka rüzgar enerjisinde dev adımlar atan bir ülke. Kongre öncesinde 4 Kasım akşamı, yaklaşık 15-16 Avrupa ülkesinin rüzgar enerjisi başkanlarını özel bir yemekte ağırlıyoruz.

Bu yılki kongrede Danimarka İklim,Enerji ve Yapı Bakanı Sayın Rasmus Helveg Petersen ve Danimarka Heyetinin de katılacağı özel bir oturum olacak. Biliyorsunuz Danimarka rüzgar enerjisinde dev adımlar atan bir ülke. Kongre öncesinde 4 Kasım akşamı, yaklaşık 15-16 Avrupa ülkesinin rüzgar enerjisi başkanlarını özel bir yemekte ağırlıyoruz.

Türkiye Rüzgar Enerjisi Kongresinin bu yıl üçüncüsünü düzenliyoruz. Dünyada ve Türkiye’de rüzgar enerjisine ilişkin tüm gelişmelerin konuşulduğu bir platform olarak, sektörü yeniden bir araya getireceğiz.
5-6 Kasım 2014 tarihleri arasında WOW Convention Center’da Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı, EPDK, GWEC ve EWEA’nın destekleriyle gerçekleştireceğimiz kongrede, yerli ve yabancı pek çok rüzgar enerjisi firma yetkilisinin yanı sıra, akademisyenler, bürokratlar ve sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri de olacak.
Rüzgar enerjisi piyasasının tüm yönleriyle değerlendirilip,son gelişmelerin paylaşılacağı bir kongre olmasını planlıyoruz. Son bir yıldır sektörde birçok gelişme oldu, olumsuzluklar yaşandı. Yeni düzenlemeler gündeme geldi. Kısacası konuşulacak birçok konu birikti.

Bunların değerlendirilmesi, daha fazla rüzgarenerjisi ile elektrik üretmek için yapılması gerekenler, dünya üzerinde rüzgar enerjisinin durumu gibi A’dan Z’ye tüm konular masaya yatırılacak.
Kongremizin geçen yıl 2200’ün üzerinde kayıtlı ziyaretçisi oldu. Üniversitelerin yoğun ilgi gösterdiği kongrede üç salonda 100’den fazla konuşmacı yer aldı. Toplamda 18 olmak üzere,oturum ve özel oturum gerçekleştirildi.

2012 ve 2013 yıllarındaki etkinliklerimizden edindiğimiz tecrübe ile daha etkin ve daha verimli bir kongre gerçekleştireceğimizi düşünüyoruz.
Bu yılki kongrede Danimarka İklim,Enerji ve Yapı Bakanı Sayın Rasmus Helveg Petersen ve Danimarka Heyetinin de katılacağı özel bir oturum olacak. Biliyorsunuz Danimarka rüzgar enerjisinde dev adımlar atan bir ülke. Deneyimlerinden faydalanacağımızı düşünüyoruz. Ayrıca, kongre öncesinde 4 Kasım akşamı, yaklaşık 15-16 Avrupa ülkesinin rüzgar enerjisi başkanlarını özel bir yemekte ağırlıyoruz.

Bu çerçevede “TÜREK 2014” hem Türkiye, hem de dünya rüzgar enerjisi sektörü için oldukça değerli bilgilerin paylaşıldığı, sektörün ilerlemesine yönelik çözüm önerilerinin üretildiği önemli bir platform olmaya devam edecek.

Bu yılki kongremizin ardından Mart 2015’te İstanbul’dayapılacak Kıtalar arası Rüzgar Enerjisi Kongresi (IWPC) çalışmalarına hız vereceğiz. Kıtalar arası rüzgar potansiyelini konuşmak, Türkiye rüzgarını dünyayatanıtmak ve Türkiye’nin gelecek dönemde rüzgardaki rolünü değerlendirmek üzere yapılacak kongrenin rüzgar enerjisi sektörüne farklı bir ivme kazandırmasını bekliyoruz.

TÜREK 2014’te buluşmak dileğiyle…

Mustafa Serdar ATASEVEN
TÜREB Başkanı

Kasım 2014’te Neden Rüzgar Enerjisi Kongresini ZiyaretEtmelisiniz?

· Sektördeki yenilikleri ve son teknolojileri takip etmek

· Ülkemizdeki enerji kaynaklarının verimli kullanımı hakkında bilgi sahibi olmak

· Rüzgar enerjisi teknolojisi ile ilgili ürün ve hizmetlerden yararlanmak

· Sektör liderleri ile fikir alışverişinde bulunmak

· Yeni bağlantılar kurmak

· Yeni strateji ve fikirler edinmek

· Enerji sektörü hakkında bilgileri güncellemek

· Pazar araştırması yapmak

Ücretsiz kayıt ve bilgi için www.tureb.com.tr sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Endüstri dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz? Şimdi kayıt olun.

  E-Bülten'e kayıt olun
E-Posta:
 
Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Trendler

Copyright © 2011-2018 Moneta Tanıtım Organizasyon Reklamcılık Yayıncılık Tic. Ltd. Şti. - Canan Business Küçükbakkalköy Mah. Kocasinan Cad. Selvili Sokak No:4 Kat:12 Daire:78 Ataşehir İstanbul - T:0850 885 05 01 - info@monetatanitim.com