Connect with us

Genel

Rüzgar ve güneş enerji projeleri için bağımsız danışmanlık

Yayın tarihi:

-

 

Günümüzde yenilenebilir enerji kaynaklarının kullanımı, ülkelerin enerji politikalarının belirlenmesinde önemli rol oynamaktadır.

 

İnovasyon ve yeni teknolojilerle beraber, enerji santrallerinin performansı da her geçen gün artmaktadır. Proje Geliştiren Firmalar, Yatırımcılar ve Bankalar sahip oldukları bilgi ve deneyimin yanı sıra, yapılan hesaplar ve istatistik analizlerinin sonuçlarını, projenin güvenilir temellerde gerçekleşebilmesi için mutlaka tarafsız bir danışman ile kontrol etmeleri gerekmektedir.  Rüzgar ve Güneş Enerji Projeleri için WINDFOR danışmanlık; Bağımsız, Kaliteli, Farklı disiplinlerden bir araya gelmiş tecrübeli ekibi ile Yatırım ve Yönetim risklerinin belirlenmesi ve projenin iyileştirilmesi için gerekli sorumluluğu almaktadır.

Bugüne kadar 500 ‘den (16000 MW) fazla projeyi değerlendirmiş ve Saha, Rüzgar ve Enerji Analizini yapmış olan WINDFOR, yeşil araziden işletmeye alınana kadar olan süreci tecrübeyle özümsemiştir. Kamu, Özel Yatırımcılar ve Bankalar tarafından rüzgar ve güneş enerjisi projeleri için akredite kabul edilen  WINDFOR,  Proje Finansmanı, Proje Devir ve İşletmedeki Projelerin Satın Alınması gibi konularda bağımsız teknik danışman olarak görev almaktadır. 30 yıldan fazla sürede tecrübe ile kazanmış olduğu uzmanlık ile, WINDFOR, ayrıca, müşterilerine Teknik İhale Şartnamelerin Hazırlanması, İhalelere Hazırlanma, Satın Alma Kontratları ve Anahtar Teslim, İşletme ve Bakım Sözleşmeleri gibi kritik noktalarda da destek vermektedir. Rüzgar Enerji Projelerine Banka Danışmanlığı yaparak kazandığı tecrübe ve alt yapı sayesinde WINDFOR, İnşaat, İşletme ve Performans İzleme, Denetim, Arıza tespit ve Bakım Gereksinimi değerlendirmesi yapmaktadır. WINDFOR bağımsız uzmanlarla da yaptığı işbirlikleri sayesinde, Teknik Denetim, Rüzgar ve Güneş Enerji Santrallerinde olan hatalar ve arızaları tespit edebilmektedir.

Avrupa Rüzgâr Enerji Birliğinin Kurucu üyesi (EWEA) , IEC-TC 88 “Rüzgar Enerji Üretim Sistemleri” Çalışma Gurubu ve Rüzgar Enerjisi Standartlarını yazan ekibin üyesi uzmanları da ekibinde barındıran WINDFOR Ulusal ve Uluslararası teknik standartların belirlenmesinde de aktif rol oynamaktır. WINDFOR dünyanın neresinde olursa olsun Müşterilerin hedeflerine ulaşmasını sağlamak, yenilenebilir ve sürdürülebilir enerji piyasasında fark yaratmak amacı ile çalışmalarını sürdürmektedir.

Yazının İngilizcesi İçin Lütfen Aşağıdaki linke tıklayın.

http://www.ruzgarenerjisidergisi.com//haber/gundem/independent-consultancy-for-wind-and-solar-energy-projects/366.html

Genel

10. IICEC : “Dünya Enerji Görünümü 2019”Türkiye Lansmanı 20 Aralık’ta İstanbul’da

Yayın tarihi:

-

Yazar

dünya enerji görünümü2019

Sabancı Üniversitesi İstanbul Uluslararası Enerji ve İklim Merkezi (IICEC), enerji dünyasının liderlerini, bu yıl 10’uncusu düzenlenen IICEC Enerji Konferansı’nda, bir kez daha buluşturacak.

Sabancı Üniversitesi İstanbul Uluslararası Enerji ve İklim Merkezi (IICEC) 10. IICEC Enerji Konferansı, bu yıl 20 Aralık 2019 Cuma günü Conrad Hotel İstanbul’da yapılacak. Konferans kapsamında Dünya Enerji Görünümü 2019 (World Energy Outlook 2019) Raporu’nun Türkiye sunumu da Uluslararası Enerji Ajansı Başkanı Dr. Fatih Birol tarafından gerçekleştirilecek.

Toplantı kapsamında Dr. Fatih Birol moderatörlüğünde “Türkiye Enerji Sektörü Liderleri” konulu bir panel de düzenlenecek.

Sabancı Üniversitesi Kurucu Mütevelli Heyeti Başkanı Güler Sabancı ve Sabancı Üniversitesi IICEC Direktörü Prof. Carmine Difiglio’nun ev sahipliğinde gerçekleşecek konferansta, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez Onur Konuğu keynote konuşmacısı olacak.

Çalışmalarına 2010 yılında başlayan IICEC tarafından her yıl geleneksel olarak düzenlenen, enerji sektörünün liderlerini ve sektörün kamu-sanayi-üniversite bağlamında tüm paydaşlarını buluşturarak Türkiye enerji gündeminin nabzını tutmaya devam edecek.

Programın detayları 

Devamını oku

Genel

Nordex Grubu servisle sayı aldı: Uruguay ve ABD’de müşterilerden 150 MW’lık uzatma

Yayın tarihi:

-

Yazar

Nordex Grubu, Uruguay ve ABD’de toplam 61 türbinin tam bakımı için üç yeni sipariş daha aldı.

Grup, Uruguay’da, Montevido’ya 110 km. uzaklıktaki Florida rüzgar santralinde 21 N117/2400 türbinin bakımını yapacak. Müşteri Akuo; türbinlerse 2014 Aralık ayından bu yana işletiliyor ve o zamandan bu yana da bakımını Nordex gerçekleştiriyor. Akuo, 50.4 MW’lık rüzgar santrali için bakım anlaşmasını 5 yıl uzattı.

Uruguay’da uzatma yapılan ikinci anlaşmaysa 20 adet N100/2500 türbininden oluşan ve Ekim 2015 tarihinden bu yana ülkenin kuzey doğusunda, Cerro Lago’da faaliyet gösteren santral. Burada da anlaşma 5 yıl uzatıldı.

Nordex tarafından bakımı yapılan her iki santral de geçen yıllarda % 98 ile 99 kapasiteyle çalıştılar.

Nordex’in aldığı 3. uzatma siparişiyse, ABD’de Maryland’de 50 MW’lık santral. Proje, 20 adet N90/2500 türbininden meydana geliyor. Grup, bu projeye 2011 yılından bu yana bakım ve onarım hizmeti veriyordu.

Devamını oku

Genel

Uluslararası Enerji Ajansı, yenilenebilir enerji üzerine çarpıcı 2019 raporunu yayınladı

Yayın tarihi:

-

Uluslarası Enerji Ajansı, 2019 yılında Dünya’da, Avrupa’da ve Türkiye’de yenilenebilir enerjinin durumu, kullanımı, yaygınlaşması, hedefleri, hedeflerin karşılanması, gelişmeler, toplantılar ve istatistiklerin yer aldığı Yenilenebilir Enerji Raporunu yayınladı. Yoğun çalışmaların sonunda titizlikle hazırlanan ve Dünya’daki yenilenebilir enerjiye ilişkin berrak bir görünümü ortaya koyan rapora aşağıdaki linkimizden ulaşabilirsiniz:

Uluslararası Enerji Ajansı 2019 yılı Yenilenebilir Enerji Raporuna buradan ulaşabilirsiniz >>

Devamını oku
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam

Trendler

Copyright © 2011-2018 Moneta Tanıtım Organizasyon Reklamcılık Yayıncılık Tic. Ltd. Şti. - Canan Business Küçükbakkalköy Mah. Kocasinan Cad. Selvili Sokak No:4 Kat:12 Daire:78 Ataşehir İstanbul - T:0850 885 05 01 - info@monetatanitim.com