Connect with us

Genel

Rüzgar ve güneş enerji projeleri için bağımsız danışmanlık

Published

on

 

Günümüzde yenilenebilir enerji kaynaklarının kullanımı, ülkelerin enerji politikalarının belirlenmesinde önemli rol oynamaktadır.

 

İnovasyon ve yeni teknolojilerle beraber, enerji santrallerinin performansı da her geçen gün artmaktadır. Proje Geliştiren Firmalar, Yatırımcılar ve Bankalar sahip oldukları bilgi ve deneyimin yanı sıra, yapılan hesaplar ve istatistik analizlerinin sonuçlarını, projenin güvenilir temellerde gerçekleşebilmesi için mutlaka tarafsız bir danışman ile kontrol etmeleri gerekmektedir.  Rüzgar ve Güneş Enerji Projeleri için WINDFOR danışmanlık; Bağımsız, Kaliteli, Farklı disiplinlerden bir araya gelmiş tecrübeli ekibi ile Yatırım ve Yönetim risklerinin belirlenmesi ve projenin iyileştirilmesi için gerekli sorumluluğu almaktadır.

Bugüne kadar 500 ‘den (16000 MW) fazla projeyi değerlendirmiş ve Saha, Rüzgar ve Enerji Analizini yapmış olan WINDFOR, yeşil araziden işletmeye alınana kadar olan süreci tecrübeyle özümsemiştir. Kamu, Özel Yatırımcılar ve Bankalar tarafından rüzgar ve güneş enerjisi projeleri için akredite kabul edilen  WINDFOR,  Proje Finansmanı, Proje Devir ve İşletmedeki Projelerin Satın Alınması gibi konularda bağımsız teknik danışman olarak görev almaktadır. 30 yıldan fazla sürede tecrübe ile kazanmış olduğu uzmanlık ile, WINDFOR, ayrıca, müşterilerine Teknik İhale Şartnamelerin Hazırlanması, İhalelere Hazırlanma, Satın Alma Kontratları ve Anahtar Teslim, İşletme ve Bakım Sözleşmeleri gibi kritik noktalarda da destek vermektedir. Rüzgar Enerji Projelerine Banka Danışmanlığı yaparak kazandığı tecrübe ve alt yapı sayesinde WINDFOR, İnşaat, İşletme ve Performans İzleme, Denetim, Arıza tespit ve Bakım Gereksinimi değerlendirmesi yapmaktadır. WINDFOR bağımsız uzmanlarla da yaptığı işbirlikleri sayesinde, Teknik Denetim, Rüzgar ve Güneş Enerji Santrallerinde olan hatalar ve arızaları tespit edebilmektedir.

Avrupa Rüzgâr Enerji Birliğinin Kurucu üyesi (EWEA) , IEC-TC 88 “Rüzgar Enerji Üretim Sistemleri” Çalışma Gurubu ve Rüzgar Enerjisi Standartlarını yazan ekibin üyesi uzmanları da ekibinde barındıran WINDFOR Ulusal ve Uluslararası teknik standartların belirlenmesinde de aktif rol oynamaktır. WINDFOR dünyanın neresinde olursa olsun Müşterilerin hedeflerine ulaşmasını sağlamak, yenilenebilir ve sürdürülebilir enerji piyasasında fark yaratmak amacı ile çalışmalarını sürdürmektedir.

Yazının İngilizcesi İçin Lütfen Aşağıdaki linke tıklayın.

http://www.ruzgarenerjisidergisi.com//haber/gundem/independent-consultancy-for-wind-and-solar-energy-projects/366.html

Endüstri dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz? Şimdi kayıt olun.

  E-Bülten'e kayıt olun
E-Posta:
 

Trendler

Copyright © 2011-2018 Moneta Tanıtım Organizasyon Reklamcılık Yayıncılık Tic. Ltd. Şti. - Canan Business Küçükbakkalköy Mah. Kocasinan Cad. Selvili Sokak No:4 Kat:12 Daire:78 Ataşehir İstanbul - T:0850 885 05 01 - info@monetatanitim.com