RES projelerinde komple mühendislik çözümleri Katwind

Editör
RES projelerinde komple mühendislik çözümleri Katwind

2016 yılında kurulan Katwind Enerji, 15 yılı aşkın tecrübesi olan ekibiyle uluslararası standartlarda mühendislik çözümleri üretme ilkesiyle yola çıkmış rüzgar enerji santrali projelerinin her alanında faaliyet gösteren bir şirkettir.

Gün geçtikçe büyüyen ekibiyle Katwind Enerji, bugüne kadar yurtiçi ve yurt dışı olmak üzere 3000 MW üzerinde kurulu güce sahip santralin kurulumunda ve bakımında farklı görevler alınmış ve alınmaya devam etmektedir. Katwind Enerji Türkiye, İKA Enerji Mühendislik, Katwind Enerji Ukrayna, Vetrogen Bulgaristan ve SEKA Enerji firmalarıyla rüzgar sektörüne farklı disiplinler ve coğrafyalarda 10 yılı aşkın süredir sürekli büyüyen ve günümüzde 55 kişiye ulaşan ekibimizle rüzgar enerjisi sektörüne hizmet vermekteyiz. 

Ülkemizde ve uluslararası arenada, hizmet verdiği alanda lider konumuna gelmeyi hedefleyen Katwind Enerji, tecrübeli mühendis, süpervizör ve teknisyen ekibiyle şimdi ve gelecekte, rüzgar enerjisi projelerinde akla ilk gelen firma olma yolunda çalışmalarına hızla devam etmektedir

Ukrayna, Japonya, Almanya, Pakistan, Ürdün, Hırvatistan ve Fas’ta günümüze kadar faaliyet gösteren Katwind Enerji yeni teknolojileri de takip etmeye devam etmektedir. Bu bağlamda envanterimize henüz yeni dahil ettiğimiz kanat erişim platformunu (Rotor Blade Access Platform) operatif olarak kullanmaya başlamış bulunuyoruz. Kanat, kule bakım ve onarım hizmetlerimizde kanat erişim platformu sayesinde hem zamandan tasarruf sağlamaktayız hem de daha verimli ve kaliteli işler ortaya koymaktayız. Platformumuz sayesinde çalışanlarımızın kanat üzerinde hareket kabiliyeti artmıştır bu sayede müşterilerimize daha özgüvenli ve kaliteli çalışmalar sunabilmekteyiz.

Aynı paralelde drone kullanarak kanat bakımlarında sektöre hız ve yenilik kazandırmaya devam ediyoruz. Aynı günde hava şartlarının da uygun olması durumunda 6 veya daha fazla ekipmanın tüm kanat kontrollerini gerçekleştirebiliyoruz. 

Katwind Enerji ailesi olarak bugün ve gelecekte çalışmalarımıza emin adımlarla devam etmeyi hedefliyoruz. Orta vade hedefimiz İzmir organizasyonumuz için açacağımız ve eğitim alma-verme kapasitesine sahip olmasını arzu ettiğimiz yeni depo-ofis kurgumuzu gerçekleştirmek olacaktır. Uzun vade olarak niteleyebileceğimiz hedeflerimizi dünyanın son dönemde yaşadığı ve hemen herkesin hayatına dokunan salgın doğrultusunda adımlarımızı kurgulamamız gerektiğini öğrendik. Bu süreçte coğrafi riskleri yönetirken bunun yanında sektörel ve farklı disiplinlerde verdiğimiz hizmetlerde ne derece esnek olabildiğimizi görmüş olduk. Tüm zorlukların yanında ekip olarak muazzam bir tecrübe edindiğimizi ve farklı uluslararası organizasyonlarda dünyanın bu zor şartlarında ayakta kalabileceğimizi test ettik. Bundan sonraki uzun vade hedefimiz bu yapının üzerine gereken departmanlaşma çalışmalarını tamamlamak olacaktır. 

Genç, üretken ve çalışkan ekibiyle Katwind Enerji ailesi önündeki çeşitli engelleri deneyimli ve kaliteli çalışanlarıyla aşmaya, şirketi büyütmeye devam edecektir. 

Bu Makaleyi Paylaş
By Editör
Türkiye'nin alanında en özel yayınlara sahip medya grubu MONETA'nın sektörel dergi ve portallarının yönetimine katkıda bulunmaktayım. MONETA bünyesinde yeni nesil yayıncılık anlayışıyla içerik yönetimini geliştirmeye devam ediyoruz.
Yorum Yap