Connect with us

Türbin Üretimi

Nordex’in yıl sonu başarısı: Avrupa’dan 308 MW sipariş

Yayın tarihi:

-

Nordex-2019yılsonu-başarısı

Nordex Grubu, Aralık 2019’da, Avrupa’nın farklı ülkelerinden toplamda 308 MW’lık sipariş aldı.

Türkiye önde

En çok satışın gerçekleştiği piyasa toplam 105 MW ile Türkiye oldu. İspanya ve İtalya’dan gelen siparişlere ek olarak, diğer ülkeler arasında Nordex Grubu, Fransa (68 MW), Finlandiya(43 MW), Almanya (34 MW) ve Hırvatistan’da (32 MW) sipariş düzeyini korudu.

Siparişlerin çoğunluğu, nominal çıktıları 3.0 ve 4.8 MW arasında yer alan Delta ve Delta4000 serisi türbinlerle gerçekleşti.

Türbin Üretimi

Orta seviye rüzgar koşullarında en yüksek verimlilik

Yayın tarihi:

-

Yazar

orta seviye rüzgarlar için yüksek verimlilik

Türkiye’de rüzgar türbini lideri olan Siemens Gamesa’nın yeni türbinin montajı 2020 yılında yapılacak. Türbinin en büyük özelliği ise Anadolu iklimi gibi orta seviye rüzgar koşullarında en yüksek verimi sağlaması.

Siemens Gamesa, 53 MW’lık Kartal RES projesine, esnek güç değeri aralığına sahip olan SG 4.5-145 karasal (onshore) rüzgâr türbinlerinin tedariki için Callax Holding ile sözleşme imzaladı. Anadolu’nun genel iklim karakteri gibi orta seviye rüzgar koşullarına sahip lokasyonlar için ideal bir çözüm olan SG 4.5-145 türbini, spesifik saha koşullarına göre özelleştirilmiş çözümlerle maksimum verimlilik elde etmek üzere geliştirildi. Türbin, ilgili proje çerçevesinde esnek bir şekilde yapılandırılarak 4,2 ile 5,0 MW arası enerji üretebiliyor. Türkiye’de ilk kez sipariş edilen bu türbinlerin kurulumunun 2020 yılında yapılması planlanıyor.

İzmir, Çanakkale, Eskişehir’e kurulacak

Siemens Gamesa ayrıca Artıbir Enerji Grup’tan da 3,75 MW operasyon modlu SG 3.4-132 Class IA türbinler için toplam 30 MW’lık sipariş aldı. 3,75 MW modeli için Türkiye’deki ilk siparişler olan bu türbinlerin kurulumu 2020’de yapılacak. Türkiye’deki bu yeni projeler İzmir, Çanakkale ve Eskişehir’de orta ve yüksek rüzgar koşullarındaki sahalarda hayata geçirilecek. 2019 mali yılının 4. çeyreğinde imzaları atılan bu siparişlerin tamamı için uzun vadeli servis anlaşmaları da imzalandı.

Siemens Gamesa Türkiye CEO’su Ebru Çiçekliyurt

Türkiye’de ilk kez

Siemens Gamesa Türkiye CEO’su Ebru Çiçekliyurt şunları ifade etti: “Ülkemizde uzun süredir koruduğumuz konumumuzu daha güçlendirecek yeni projeler almanın gururunu yaşıyoruz. Dünya genelinde toplam 2 GW’tan yüksek kapasitede projelerde kullanılan ve güçlü performansıyla müşterilerimizin tercihi olan karasal SG 4.5-145 türbinimiz Türkiye’de ilk kez kullanılacak. Türkiye’nin rüzgar enerjisi pazarı kayda değer bir büyüme potansiyeline sahip bulunuyor ve şirketimiz de ülkedeki güçlü performansıyla bu büyümeye katkı sağlamak için ideal konumda yer alıyor. Aldığımız bu yeni siparişler de müşterilerimize büyük bir ekonomik katma değer kazandıran teknoloji ve servisler sunduğumuzu bir kez daha gösteriyor.”

 

 

Devamını oku

Türbin Üretimi

Senvion’un Siemens Gamesa’ya devri tamamlandı

Yayın tarihi:

-

Bu dönüştürücü anlaşma, Siemens Gamesa Yenilenebilir Enerji Servis Birimi ‘nin Avrupa’daki pozisyonunu, 13 ülkedeki operasyonlarına 9.0 GW ekleyerek güçlendirecek. Dünya çapındaki toplam servis filosu da 69 GW’a çıkacak.

Devredilen fikri mülkiyet, Siemens Gamesa’nın OEM alanındaki diğer iş alanlarında avantajllı servis çözümleri sunmasına ve çok markalı tekliflerini artırmasına imkan tanıyor.

Senvion varlıklarının devri, firmanın, L3AD2020 stratejik programının parçası olarak büyüme hedeflerinde önemli bir adım niteliğini taşıyor. Çok firmalı portfolyosunda da avantajlı pozisyonunu güçlendiriyor.

Siemens Gamesa şimdi daha geniş bir aralıktaki rüzgâr türbini teknolojileriyle hizmet verecek. Senvion servis filosu, Gamesa’nın çok markalı ayak izini 10 GW dolayına çıkarıyor. Bakımdaki filolarla birlikte bu sayı 69 GW’a ulaşıyor.

Siemens Gamesa CEO’su Markus Tacke konuyla ilgili şunları dile getiriyor: “Bu, konsolidasyon için benzersiz bir fırsat oldu. Tüm taraflar kazandılar, Siemens Gamesa için de mükemmel bir eşleşme gerçekleşti. Bu varlıkları ve yüksek donanımda profesyonelleri entegre ederek küresel servis ortaklığındaki lider pozisyonumuzu, Dünya rüzgâr sanayisi için önemli bir anda iyileştireceğiz. Bu işlem, aynı zamanda Senvion müşterilerine servis ihtiyaçlarında uzun vadeli çözümü de beraberinde getiriyor. .

Devamını oku

Türbin Üretimi

GE’den Çin’de yeni bir offshore rüzgâr fabrikası

Yayın tarihi:

-

GE Yenilenebilir Enerji, Guangdong’da yeni offshore rüzgâr fabrikası, işletme ve geliştirme merkezi açıyor. Yeni fabrika, firmanın bölgede ve Çin’de hızla büyüyen talepleri karşılamasına yardımcı olacak. Yeni işletme ve geliştirme merkezi Ar-Ge faaliyetleri gerçekleştirecek ve firmanın bölgedeki Offshore Satış ve Proje Yönetimi Merkezi olacak.

GE Renewable Energy, Çin’in Guangdong eyaletindeki Jieyang’s Offshore Rüzgâr grubunda yeni bir offshore rüzgâr fabrikası açacağını ve Guangzhou şehrinde de yeni bir İşletme ve Geliştirme Merkezi kuracağını açıkladı.

Jieyang’daki yeni GE offshore rüzgâr fabrikası, Çin’in offshore rüzgâr enerjisi talebini karşılamasına yardımcı olacak ve yerel ve bölgesel projelere hizmet verecek. Şantiye inşaatının bu yılın sonunda başlaması, 2021’de tamamlanması ve 2021’in ikinci yarısında montaj üretimine başlaması bekleniyor. Offshore rüzgârı fabrikası Jieyang’daki özel bir offshore sanayi parkının bir parçası olacak. Bu park da, limanı ve endüstri ile ilgili tedarikçileri bir araya getirerek offshore rüzgâr bölgesi geliştirmeyi amaçlıyor.

GE Guangzhou’daki yeni Operasyon ve Geliştirme Merkezi, bölgesel ihtiyaçlara yönelik araştırma ve geliştirme faaliyetleri yürütecek. Site aynı zamanda proje maliyetlerini, eğitimi, veri yönetimini ve işletme ve bakım hizmetlerini optimize ederken müşterileri destekleyecek. Bu yeni merkez, firmanın Renewable Energy’nin Offshore rüzgâr işletmesi için Bölgesel Satış ve Proje Yönetimi Ofisi olacak.

Devamını oku
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam

Trendler

Copyright © 2011-2018 Moneta Tanıtım Organizasyon Reklamcılık Yayıncılık Tic. Ltd. Şti. - Canan Business Küçükbakkalköy Mah. Kocasinan Cad. Selvili Sokak No:4 Kat:12 Daire:78 Ataşehir İstanbul - T:0850 885 05 01 - info@monetatanitim.com