Connect with us

Genel

MEGAJOULE artık Türkiye’de

Yayın tarihi:

-

2004 yılında kurulan ve özel bir Portekiz şirketi olan MEGAJOULE artık Türkiye’de İstanbul’daki ofisinde faaliyet gösteriyor.

MEGAJOULE, yenilenebilir enerji danışmanlığı ile uğraşmakta olup; rüzgar enerjisinde dünyanın en önde gelen on pazarından biri olan Portekiz’de rüzgar enerjisi kaynağının değerlendirmesinde lider bir firma.

 

MEGAJOULE hizmetleri, rüzgar ölçüm çalışmalarının planlaması ve yapılması ile proje teknik değerlendirmesi dahil olmak üzere, saha değerlendirmesinden rüzgar enerji kaynağı değerlendirme etütlerine kadar rüzgar enerjisi kaynağının değerlendirilmesine ilişkin oldukça geniş bir yelpazeyi kapsamaktadır. Bunlara ilaveten, MEGAJOULE güneş enerjisi kaynağı değerlendirmesi ve biokütle gibi diğer yenilenebilir enerji kaynakları ile ilgili hizmetler de sunmakta.

 

 

MEGAJOULE Portekiz’deki en büyük proje geliştiricileri, yatırımcılar, türbin üreticileri ve bankalar gibi müşterilerin ve çeşitli uluslararası şirketlerin güvenini kazanmış olmaktan memnuniyet duymakta.

 

Ayrıca şirket,

EWEA Avrupa Rüzgar Enerjisi Birliği,

ARPEN Portekiz Yenilenebilir Enerjiler Birliği,

ABEEólica Brezilya Rüzgar Enerjisi Birliği,

PSEW/PWEA Polonya Rüzgar Enerjisi Birliği,

TÜREB/TWEA Türkiye Rüzgar Enerjisi Birliği  kuruluşlarının üyesi.

 

MEGAJOULE takım üyeleri, düzenli olarak forumlar ve IEC (Uluslararası Elektroteknik Komisyonu) standardizasyon komisyonu gibi teknik komisyonlarla, TPWind (Rüzgar Enerjisi ile ilgili Avrupa Teknoloji Platformu) ve Avrupa rüzgar enerjisi konferansları Program Komitesi’nde faaliyetlerde bulunmakta.

 

Sunduğu hizmetlerden bazıları:

•Proje geliştirmede danışmanlık

•Kompleks arazide rüzgar akımı modellemesi (CFD)

•Rüzgar ölçüm hizmetleri

•Rüzgar enerjisi kaynağının değerlendirilmesi ve yıllık enerji üretimi tahmini

•Rüzgar çiftliği güç performansı doğrulaması

•Teknik değerlendirme

 

 

İNGİLİZCESİ;

MEGAJOULE Is Now Local In Turkey

 

Founded in 2004 and privately owned Portuguese company, MEGAJOULE, has started operating in its office in İstanbul, Turkey.

 

MEGAJOULE, leader in wind resource assessment in Portugal, one of the top ten world markets for wind energy, is dedicated to renewable energies consultancy.

 

MEGAJOULE services cover a wide range of topics related to wind resource assessment, from site evaluation to wind resource assessment studies, including planning and conducting wind measurement campaigns and project due-diligence. Additionally, MEGAJOULE also offers services related to other renewable energy sources, namely solar resource assessment and biomass.

 

MEGAJOULE is pleased in having some of the biggest project developers, investors, turbine manufacturers and banks as clients in Portugal, as well as having the confidence of several international companies.

 

MEGAJOULE is a member of:

EWEAEuropean Wind Energy Association,

APRENPortuguese Renewable Energies Association,

ABEEólica Brazilian Wind Energy Association,

PSEW/PWEA Polish Wind Energy Association,

TÜREB/TWEA Turkish Wind Energy Association.

 

MEGAJOULE team members are regularly engaged in technical commissions like IEC (International Electro technical Commission) standardized commission, in TPWind (European Technology Platform for Wind Energy) and in the Programme Committee of the European wind energy conferences.

 

Some of the services MEGAJOULE offers:

•Consultancy during project development

•Wind flow modeling in complex terrain (CFD)

•Wind measurement services

•Wind resource assessment and annual energy production estimation

•Wind farm power performance verification

•Due diligence

Genel

10. IICEC : “Dünya Enerji Görünümü 2019”Türkiye Lansmanı 20 Aralık’ta İstanbul’da

Yayın tarihi:

-

Yazar

dünya enerji görünümü2019

Sabancı Üniversitesi İstanbul Uluslararası Enerji ve İklim Merkezi (IICEC), enerji dünyasının liderlerini, bu yıl 10’uncusu düzenlenen IICEC Enerji Konferansı’nda, bir kez daha buluşturacak.

Sabancı Üniversitesi İstanbul Uluslararası Enerji ve İklim Merkezi (IICEC) 10. IICEC Enerji Konferansı, bu yıl 20 Aralık 2019 Cuma günü Conrad Hotel İstanbul’da yapılacak. Konferans kapsamında Dünya Enerji Görünümü 2019 (World Energy Outlook 2019) Raporu’nun Türkiye sunumu da Uluslararası Enerji Ajansı Başkanı Dr. Fatih Birol tarafından gerçekleştirilecek.

Toplantı kapsamında Dr. Fatih Birol moderatörlüğünde “Türkiye Enerji Sektörü Liderleri” konulu bir panel de düzenlenecek.

Sabancı Üniversitesi Kurucu Mütevelli Heyeti Başkanı Güler Sabancı ve Sabancı Üniversitesi IICEC Direktörü Prof. Carmine Difiglio’nun ev sahipliğinde gerçekleşecek konferansta, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez Onur Konuğu keynote konuşmacısı olacak.

Çalışmalarına 2010 yılında başlayan IICEC tarafından her yıl geleneksel olarak düzenlenen, enerji sektörünün liderlerini ve sektörün kamu-sanayi-üniversite bağlamında tüm paydaşlarını buluşturarak Türkiye enerji gündeminin nabzını tutmaya devam edecek.

Programın detayları 

Devamını oku

Genel

Nordex Grubu servisle sayı aldı: Uruguay ve ABD’de müşterilerden 150 MW’lık uzatma

Yayın tarihi:

-

Yazar

Nordex Grubu, Uruguay ve ABD’de toplam 61 türbinin tam bakımı için üç yeni sipariş daha aldı.

Grup, Uruguay’da, Montevido’ya 110 km. uzaklıktaki Florida rüzgar santralinde 21 N117/2400 türbinin bakımını yapacak. Müşteri Akuo; türbinlerse 2014 Aralık ayından bu yana işletiliyor ve o zamandan bu yana da bakımını Nordex gerçekleştiriyor. Akuo, 50.4 MW’lık rüzgar santrali için bakım anlaşmasını 5 yıl uzattı.

Uruguay’da uzatma yapılan ikinci anlaşmaysa 20 adet N100/2500 türbininden oluşan ve Ekim 2015 tarihinden bu yana ülkenin kuzey doğusunda, Cerro Lago’da faaliyet gösteren santral. Burada da anlaşma 5 yıl uzatıldı.

Nordex tarafından bakımı yapılan her iki santral de geçen yıllarda % 98 ile 99 kapasiteyle çalıştılar.

Nordex’in aldığı 3. uzatma siparişiyse, ABD’de Maryland’de 50 MW’lık santral. Proje, 20 adet N90/2500 türbininden meydana geliyor. Grup, bu projeye 2011 yılından bu yana bakım ve onarım hizmeti veriyordu.

Devamını oku

Genel

Uluslararası Enerji Ajansı, yenilenebilir enerji üzerine çarpıcı 2019 raporunu yayınladı

Yayın tarihi:

-

Uluslarası Enerji Ajansı, 2019 yılında Dünya’da, Avrupa’da ve Türkiye’de yenilenebilir enerjinin durumu, kullanımı, yaygınlaşması, hedefleri, hedeflerin karşılanması, gelişmeler, toplantılar ve istatistiklerin yer aldığı Yenilenebilir Enerji Raporunu yayınladı. Yoğun çalışmaların sonunda titizlikle hazırlanan ve Dünya’daki yenilenebilir enerjiye ilişkin berrak bir görünümü ortaya koyan rapora aşağıdaki linkimizden ulaşabilirsiniz:

Uluslararası Enerji Ajansı 2019 yılı Yenilenebilir Enerji Raporuna buradan ulaşabilirsiniz >>

Devamını oku
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam

Trendler

Copyright © 2011-2018 Moneta Tanıtım Organizasyon Reklamcılık Yayıncılık Tic. Ltd. Şti. - Canan Business Küçükbakkalköy Mah. Kocasinan Cad. Selvili Sokak No:4 Kat:12 Daire:78 Ataşehir İstanbul - T:0850 885 05 01 - info@monetatanitim.com