Connect with us

Genel

MEGAJOULE artık Türkiye’de

Yayın tarihi:

-

2004 yılında kurulan ve özel bir Portekiz şirketi olan MEGAJOULE artık Türkiye’de İstanbul’daki ofisinde faaliyet gösteriyor.

MEGAJOULE, yenilenebilir enerji danışmanlığı ile uğraşmakta olup; rüzgar enerjisinde dünyanın en önde gelen on pazarından biri olan Portekiz’de rüzgar enerjisi kaynağının değerlendirmesinde lider bir firma.

 

MEGAJOULE hizmetleri, rüzgar ölçüm çalışmalarının planlaması ve yapılması ile proje teknik değerlendirmesi dahil olmak üzere, saha değerlendirmesinden rüzgar enerji kaynağı değerlendirme etütlerine kadar rüzgar enerjisi kaynağının değerlendirilmesine ilişkin oldukça geniş bir yelpazeyi kapsamaktadır. Bunlara ilaveten, MEGAJOULE güneş enerjisi kaynağı değerlendirmesi ve biokütle gibi diğer yenilenebilir enerji kaynakları ile ilgili hizmetler de sunmakta.

 

 

MEGAJOULE Portekiz’deki en büyük proje geliştiricileri, yatırımcılar, türbin üreticileri ve bankalar gibi müşterilerin ve çeşitli uluslararası şirketlerin güvenini kazanmış olmaktan memnuniyet duymakta.

 

Ayrıca şirket,

EWEA Avrupa Rüzgar Enerjisi Birliği,

ARPEN Portekiz Yenilenebilir Enerjiler Birliği,

ABEEólica Brezilya Rüzgar Enerjisi Birliği,

PSEW/PWEA Polonya Rüzgar Enerjisi Birliği,

TÜREB/TWEA Türkiye Rüzgar Enerjisi Birliği  kuruluşlarının üyesi.

 

MEGAJOULE takım üyeleri, düzenli olarak forumlar ve IEC (Uluslararası Elektroteknik Komisyonu) standardizasyon komisyonu gibi teknik komisyonlarla, TPWind (Rüzgar Enerjisi ile ilgili Avrupa Teknoloji Platformu) ve Avrupa rüzgar enerjisi konferansları Program Komitesi’nde faaliyetlerde bulunmakta.

 

Sunduğu hizmetlerden bazıları:

•Proje geliştirmede danışmanlık

•Kompleks arazide rüzgar akımı modellemesi (CFD)

•Rüzgar ölçüm hizmetleri

•Rüzgar enerjisi kaynağının değerlendirilmesi ve yıllık enerji üretimi tahmini

•Rüzgar çiftliği güç performansı doğrulaması

•Teknik değerlendirme

 

 

İNGİLİZCESİ;

MEGAJOULE Is Now Local In Turkey

 

Founded in 2004 and privately owned Portuguese company, MEGAJOULE, has started operating in its office in İstanbul, Turkey.

 

MEGAJOULE, leader in wind resource assessment in Portugal, one of the top ten world markets for wind energy, is dedicated to renewable energies consultancy.

 

MEGAJOULE services cover a wide range of topics related to wind resource assessment, from site evaluation to wind resource assessment studies, including planning and conducting wind measurement campaigns and project due-diligence. Additionally, MEGAJOULE also offers services related to other renewable energy sources, namely solar resource assessment and biomass.

 

MEGAJOULE is pleased in having some of the biggest project developers, investors, turbine manufacturers and banks as clients in Portugal, as well as having the confidence of several international companies.

 

MEGAJOULE is a member of:

EWEAEuropean Wind Energy Association,

APRENPortuguese Renewable Energies Association,

ABEEólica Brazilian Wind Energy Association,

PSEW/PWEA Polish Wind Energy Association,

TÜREB/TWEA Turkish Wind Energy Association.

 

MEGAJOULE team members are regularly engaged in technical commissions like IEC (International Electro technical Commission) standardized commission, in TPWind (European Technology Platform for Wind Energy) and in the Programme Committee of the European wind energy conferences.

 

Some of the services MEGAJOULE offers:

•Consultancy during project development

•Wind flow modeling in complex terrain (CFD)

•Wind measurement services

•Wind resource assessment and annual energy production estimation

•Wind farm power performance verification

•Due diligence

Genel

Alaçatı’nın gözdesi Viento Hotel “hijyen manifestosuyla” kapılarını açtı

Yayın tarihi:

-

Alaçatı’da Köy içinde huzur ve dinginliğin yanı sıra kaliteli ve konforlu tatil sunmayı amaçlayan Viento Hotel, tüm gerekli hijyen önlemlerini alarak 1 Haziran’da yaza merhaba dedi.

Viento Hotel, Turizm Bakanlığının sertifika programına ilk katılan otellerden biri oldu. Ayrıca, temizlik ve hijyen standartlarını en üst seviyeye çıkararak, Sağlıklı Turizm İşletmesi belgesini ve Gıda Güvenliği Yönetimi ISO 22000 HACCP belgesini de alarak yeni döneme hazırlandı.

Hijyenik bir konaklama

Misafir odalarında kullanılan Ozon makinesi, ULV dezenfeksiyon makinesi ve TSE ve CE sertifikalı hastane tipi dezenfektanlar ile hijyenik, tertemiz ve konforlu bir konaklama yapmanızı sağlıyor. Odalarda sterilize edilmiş tek kullanımlık Molton Brown buklet malzemeleri, 90 derecede yıkanmış ve tek tek poşetlenmiş tekstil ürünleri, özenle hazırlanmış hijyen kittlerinin yanı sıra dileyen misafirlerine tek kullanımlık tekstil ürünleri de sunuyor.

Misafirlerine yüksek hijyen standartlarının yanı sıra odalarındaki birinci kalite yataklar, lüks tekstil ürünleri, işlemeli havlu, geçmişin mirasını taşıyan özel dokuma perdeler, jakuzili, havuzlu bahçesi, gizli bahçesinde yapılan meşhur kahvaltısı, keyifli müziklerin eşlik ettiği Sota Kabuklu Deniz Ürünleri Restoranı ve barı ile bu yaz da tatilcilerin Alaçatı’daki buluşma noktası olmaya devam edecek.

Devamını oku

Genel

Güncel haberlerimiz Türkiye’nin en sevilen haber uygulaması Bundle’da

Yayın tarihi:

-

Moneta Medya Grubu, dijital dünyadaki görünürlüğünü artırmak için yeni bir adım daha attı ve bütün siteleriyle Bundle uygulamasındaki yerini aldı.

Dijital dünyadaki varlığıyla göz dolduran Moneta Medya Grubu, sektörel mikro web siteleriyle Bundle uygulamalarında yer alacağını duyurdu. Bundle, son dakika gelişmelerini ve en fazla sayıda haber ve içeriği okurlarıyla buluşturan, Türkiye’nin en sevilen haber uygulaması. Teknolojiden bilime, finanstan spor ve kültür sanata kadar geniş bir alanda en güncel haberleri dijital dünyadaki okuyuculara sunan Bundle uygulaması App Store ve Google Play’den indirilebiliyor.

App Store’dan indirmek için tıklayınız: https://apps.apple.com/tr/app/bundle-son-dakika-haber/id830521905?l=tr

Goggle Play’den indirmek için tıklayınız: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.dwarfplanet.bundle

Türkiye’den ve dünyadan pek çok firmayla özel iş birlikleri içerisinde olan Moneta Medya Grubu, hem basılı hem de dijital alanda spesifik yayınlarla profesyonel dünyada iletişime katkı sunuyor. Hem Türkçe hem de İngilizce sitelerle global çapta sektör profesyonellerine hitap eden web siteleri, aynı zamanda sektör temsilcileri için bir açık kürsü vazifesi de görüyor. Firmalar ve yeni ürünler hakkında güncel haberlerin yer aldığı web siteleri, sektör profesyonellerinin kaleme aldığı yazı çalışmalarıyla eşsiz bir bilgi kaynağı konumunda.

Endüstriyel pazar iletişiminin dinamik öncüsü

Hem konvansiyonel medya hem de yeni medya anlayışını başarılı bir şekilde harmanlayarak sektörel ihtiyaçlara özel çözümler geliştirme konusunda uzmanlaşmış olan Moneta Medya Grubu; sürekli ölçülebilir, takip edilebilir ve hızlı aksiyon almaya dönük anlayışıyla yayıncılık, iletişim ve pazarlama alanında hizmet sunuyor. Şirket, geçtiğimiz yıl endüstriyel PR ve reklam yönetimi alanında dünyanın önde gelen kuruluşlarından olan Mepax ile partnerlik anlaşması imzaladı. “Endüstriyel Pazar İletişimi” sloganıyla “360© Pazar İletişimi” anlayışını geliştiren Moneta Medya Grubu; Mepax şirketiyle yaptığı partnerlik anlaşmasıyla hizmetlerini global düzey ve standartlara taşımıştı. Dünya nüfusunun yarısından fazlasının internete erişimi olduğu ve dijital pazarlamanın giderek önem kazandığı günümüz şartlarında; dijital dünya, gezegenin en uzak köşelerine dahi ulaşabilme imkânı tanıyor. Bu kapsamda Google News’ten sonra Bundle altyapısını da kullanmaya başlayan Moneta Medya Grubu, globalleşmek isteyen Türk firmaları için doğru kanalları ve iş birliklerini sağlamaya devam edecek.

Devamını oku

Bilgi Kaynakları

GWEC’ten çarpıcı Covid-19 raporu!

Yayın tarihi:

-

Küresel Rüzgar Enerjisi Konseyi (GWEC) tarafından hazırlanan rapor, Küresel Rüzgar Raporu 2019, en son piyasa verileri, ülke profilleri, trendler ve GWEC Piyasa analizleri yoluyla küresel rüzgar endüstrisine kapsamlı bir genel bakış sunar. Rüzgar enerjisi son 20 yılda hızla arttı ve dünya çapında temiz, uygun maliyetli bir enerji kaynağı haline geldi.

Önemli bulgular:
  • 2019’da küresel bazda 60.4 GW rüzgar enerjisi kapasitesi kuruldu, 2018’deki kurulumlara göre yüzde 19 artış ile rüzgâr için tarihinde en iyi ikinci yıl olma niteliği taşıyor.
  • Dünya genelinde rüzgâr enerjisi için toplam kapasite, 2018’e göre yüzde 10 artışla 651 GW’ın üzerinde gerçekleşti.
  • Çin ve ABD, 2019 yılında yeni kapasitenin yüzde 60’ından fazlasını oluşturarak, Dünya’nın en büyük kara rüzgâr pazarları olmaya devam ediyor.
  • Açık deniz rüzgarı, küresel rüzgar tesislerinin yönlendirilmesinde giderek daha önemli bir rol oynamaktadır ve sektör 2019’da 6,1 GW rekor kırarak yeni tesislerin yüzde 10’luk bir rekor payını oluşturmaktadır.
  • Rapor, rüzgâr enerjisi büyümesini daha da hızlandırmak için iki önemli araç tanımlamaktadır: Odak noktasını LCOE’den rüzgar ve yenilenebilir endüstrilerin uzun vadeli sürdürülebilirliğini destekleyen bina enerji pazarlarına kaydırmak; ve sektöre yeni fırsatlar açmak için hibridizasyon ve yeşil hidrojen gibi yeni teknolojik çözümlerin kullanılması.
  • 2020’nin rüzgar enerjisi için rekor bir yıl olması bekleniyordu. GWEC, 76 GW yeni kapasite öngörüyordu. Bununla birlikte, COVID-19’un rüzgar enerjisi kurulumları üzerindeki tam etkisi hala bilinmemektedir. GWEC, COVID-19’un küresel ekonomi ve enerji piyasaları üzerindeki potansiyel etkileri ışığında 2020-2024 tahminlerini gözden geçirecek ve 2020 ikinci çeyreğinde güncellenmiş bir piyasa görünümü yayınlayacaktır.

Rapora buradan ulaşabilirsiniz.

Devamını oku
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam

Trendler

Copyright © 2011-2018 Moneta Tanıtım Organizasyon Reklamcılık Yayıncılık Tic. Ltd. Şti. - Canan Business Küçükbakkalköy Mah. Kocasinan Cad. Selvili Sokak No:4 Kat:12 Daire:78 Ataşehir İstanbul - T:0850 885 05 01 - info@monetatanitim.com