ICAO standartlarına uygun uçak ikaz lambaları

Anı Nil DEMİRBAĞ
ICAO standartlarına uygun uçak ikaz lambaları

FAM Enerji olarak dünyaca ünlü uçak ikaz lambası üreticilerinden Hollanda Menşeli ORGA ve Fransa Menşeli OBSTA markalarının Türkiye’deki tek yetkili temsilcisiyiz.

Günümüzde tüm yüksek yapılarda, binalarda, telekom kulelerinde, bacalarda, köprülerde, vinçlerde ve rüzgar türbinlerinde hava taşıtlarına karşın güvenlik için Türkiye Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü (SHGM)’nün kabul ettiği  ICAO (Uluslararası Sivil Havacılık Örgütü) tarafından belirtilen önerilere uygun ikaz lambalarının kullanılması gerekmektedir.

Fransa menşeli OBSTA Markası Citel Grubun bir markası olarak uzun ömürlü uçak ikaz lambaları üretimi alanında Fransa’da 50 yılı aşkın bir süredir faaliyet göstermektedir. Düşük yoğunluklu, Orta yoğunluklu, Yüksek yoğunluklu lambalar üretim 360°,180° ve 120° derece lamba seçenekleri ile farklılık yaratmaktadır.  Özel tasarımı ve değişebilen projektörleri sayesinde yedekli lambaya ihtiyaç olmayıp, sorun oluştuğu zaman komple lamba yerine sadece tek bir projektörün değişmesi yeterlidir. Hollanda menşeli ORGA markası 40 yıllık tecrübesiyle uçak ikaz lambası üretiminde  dünya lideri olmuş bir markadır. ORGA’nın uzmanlık alanı rüzgar türbinleri ikaz lambası olup tüm rüzgar türbin üreticileri tarafından (VESTAS, GE, SIEMENS, NORDEX, KONCAR, vs.) tercih edilmektedir. Bunun yanı sıra zorlu hava koşulu şartları için dayanıklı uçak ikaz lambaları, sis uyarıcıları, offshore deniz ve petrokimya sektöründe kullanılmak üzere patlamaya dayanıklı uçak ikaz lambaları, heliport ve çeşitli ikaz lambaları üretmektedir.

ORGA  Orta Yoğunluklu Kırmızı/Beyaz / Dual LED Uçak İkaz Lambası 

• Kolay Kurulum

• 5 Yıl Garanti

• Kontrol Box, GPS, Photocell hepsi bir arada

• Kırmızı, Beyaz, Dual Seçenekler

• Gece 2.000Cd, Gündüz 20.000Cd ışık

   yoğunluğu

• ICAO Standartlarına uygun

ETİKETLER:
Bu Makaleyi Paylaş
Yorum Yap