Connect with us

Türbin Komponantleri

Çelik bağlantı elemanlarının güçlü ismi, güvenilir üreticisi: Kaleliler

Published

on

Kurulduğu 1995 yılından bu yana çelik bağlantı elemanları alanında güvenilir bir tedarikçi ve güçlü bir marka olarak hem yurt içi hem de yurt dışı faaliyetlerine devam eden Kaleliler, üretim hattına gerçekleştirdiği yatırımlarla büyümeye devam ediyor.

Ankara’da yer alan 10.000 metrekarelik fabrikasında 150 çalışanıyla hem Türkiye hem de Avrupa’daki müşterilerine hizmet veren Kaleliler Bağlantı Elemanları, soğuk şekillendirme ve sıcak dövme ünitelerinin yanı sıra, mekanik imalat da yaparak; M 12 – M 220 gibi geniş bir yelpazede cıvatalar, somunlar, dişli çubuklar, saplamalar ve talep üzerine özel çizim ile bağlantı elemanları üretimi yapıyor. Isıl işlem ve yüzey işlemleri fabrika bünyesinde özenle ve yüksek kalitede yapan Kaleliler, ham madde için gelen numuneden, son ürün ve ambalajın son kontrolüne kadar tüm işlemleri; üretim, proses ve kalite mühendislerinin kontrolünde gerçekleştiriyor. Tüm boyut ve mekanik testleri, kalite kontrol laboratuvarında yapan ve ERP sistemine kaydeden Kaleliler, 2021 yılında sahip olduğu birçok test makinesine ek olarak, Türkiye’de tek olan M 72 10.9 cıvatalı testi yapabilen sürtünme test makinesini bünyesine dahil etti.

Sürekli gelişim mottosu

Geniş bir ürün yelpazesinde üretim yapan ve bu üretimin önemli bir kısmıyla ihracat gerçekleştiren Kaleliler, üretiminin %35’ini ihraç ediyor. Sektörde kalitesini kanıtlayan ve özellikle hızlı termin süreleri ile sektörün beklentilerine cevap vermek için sürekli olarak kendini geliştiren firma, 2021 yılında önemli yatırımlar gerçekleştirdi.

Bu yatırımlar arasında M 24 – M 72 aralığındaki cıvataların sıcak dövme işleminde kullanılacak yeni indüksiyon ısıtma hattını devreye alan firma, böylece robotların stabilitesi ve seri üretim kabiliyeti ile kalite ve kapasitenin artmasını sağlıyor.

Kaleliler’in devreye aldığı bir diğer değerli yatırım, ön arıtma ünitesinin dahil olduğu yeni bir sıcak daldırma galvaniz hattı. Bu hattın önem ve avantajını, ön işlem ve yüzey temizliğinin ultrasonik yöntem ve kumlama ile yapılması oluşturuyor. Bu avantaj, asit kullanılmadığı için çevre dostu ve özellikle daha büyük boyutlu 10.9 HV cıvatalar için çok önemli olan hidrojen kırılganlığı riskinin önlenmesine yardımcı oluyor. Bu hatta kaplama tamamen otomatik olarak robotlar tarafından yapılıyor ve 40 ton/gün gibi iyi bir kapasiteye sahip; tüm parametreler kontrol altında ve işlem oldukça stabil bir şekilde gerçekleştiriliyor. Bunun yanı sıra EN 10684 ve Dast 022 Teknik gibi ilgili standartlara bağlı olan hat hem düşük hem de yüksek sıcaklıkta çalışabiliyor.

2021 yılında üretim birimine dijitalleşme yatırımları da yapan Kaleliler Bağlantı Elemanları, 2022 yılından itibaren tüm üretim adımlarını ERP sistemine otomatik olarak kaydetmeye başladı. Sistem ile planlama ve analizlerdeki hassasiyette artış sağlayan firma, proje sonucunda verimlilik ve kapasitede de artış bekliyor.

Sürekli gelişim ilkesini motto edinerek büyümeye devam eden firma, büyüme sürecinde doğanın ve çalışanın değerini de göz önünde bulunduruyor. Kaleliler Bağlantı Elemanları, sürdürülebilir bir dünya ve sürekli eğitimlerle insan kaynağı kalitesini artırmak için de yatırımlar yapıyor.

Endüstri dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz? Şimdi kayıt olun.

  E-Bülten'e kayıt olun
E-Posta:
 

Trendler

Copyright © 2011-2018 Moneta Tanıtım Organizasyon Reklamcılık Yayıncılık Tic. Ltd. Şti. - Canan Business Küçükbakkalköy Mah. Kocasinan Cad. Selvili Sokak No:4 Kat:12 Daire:78 Ataşehir İstanbul - T:0850 885 05 01 - info@monetatanitim.com