Connect with us

Hukuk ve Finansal Çözümler

Berkeley Energy, Sahra Altı Afrika yenilenebilir enerji fonu için 130 milyon Avro topladı

Published

on

Yedi gelişme finansmanı kuruluşu, Berkeley Energy’nin Afrika’da gerçekleştireceği yenilenebilir enerji fonlaması için 130 milyon Avro tutarında taahhütte bulundu.

Berkeley Energy, Afrika Yenilenebilir Enerji Fonu II’nin (AREF II) fon yatırımcısı zemininde CDP, CDC, FMO, Proparco, Swedfund, Afrika Sürdürülebilir Enerji Fonu ve Temiz Teknoloji Fonu’nun yer aldığını belirtti. AREF II’nin nihai fon hedefi 300 milyon Avro olarak açıklanırken, fon, Güney Afrika hariç Sahra Altı Afrika’daki akarsu HES’leri, rüzgar ve güneş projeleri yanında batarya depolama fırsatlarını da hedefliyor. AREF II, Sahra Altı Afrika’da hidroelektrik, jeotermal ve güneş projelerine yatırım sağlayan, önceki Afrika Yenilenebilir Enerji Fonu’nun etki alanındaki faaliyetlerin tam anlamıyla gerçekleştirilmesini amaçlıyor.

Berkeley Energy Direktörü Luka Bıljan şunları söyledi: “Başarıyla sonuçlanan ilk AREF II toplantısı, tam kontrollü, varlıklara öncelik veren, teknik odaklı yaklaşımın yatırımcılarımızın profilleri karşılaması ve faaliyet gösterdiğimiz topluluklarda gözle görülür fark yaratmasıyla ilgili net bir güven sinyali göndermiştir.

Projelerimizin gerçekleşmesine ilişkin kayıtlar ve yatırımlardan geri gelen yüksek kazançlar, SahraAltı Afrika’nın artan temiz, ekonomik ve güvenilir enerji talebi karşısında iyi konumlandığımız göstermektedir.”

Endüstri dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz? Şimdi kayıt olun.

  E-Bülten'e kayıt olun
E-Posta:
 

Trendler

Copyright © 2011-2018 Moneta Tanıtım Organizasyon Reklamcılık Yayıncılık Tic. Ltd. Şti. - Canan Business Küçükbakkalköy Mah. Kocasinan Cad. Selvili Sokak No:4 Kat:12 Daire:78 Ataşehir İstanbul - T:0850 885 05 01 - info@monetatanitim.com