Connect with us

Genel

Aydınlatan papatyalar

Published

on

Türkiye Rüzgar Enerjisi Birliği’nin (TÜREB), bu yıl dördüncüsünü düzenlediği “Türkiye’de Rüzgar” konulu fotoğraf ve resim yarışmasının sonuçları belli oldu.

İlk ve orta dereceli okullar arasındaki resim yarışması için, 56 şehirden, 818 okul katılım gerçekleştirirken, fotoğraf yarışması için Türkiye genelinden 520 sanatçı, 1557 fotoğraf ile yarışmaya başvurdu.

 

Toplam 3000’e yakın resim arasından 1.grup kategoride birinci Çağın Akay Yazıcı, ikinci Naz Kırlıoğlu, üçüncü Ahsen İpek Hocalar; 2. Grup kategoride birinci Yiğit Arpağ, ikinci Zeynep Özkan, üçüncü Işık Şahin; 3.grup kategoride birinci Zeynep Sayit, ikinci Büşra Arslan, üçüncü Necva Gönül oldu.

 

Fotoğraf yarışmasında İzmir’den Murat Yılmaz birinci, İstanbul’dan Zeynep İlze ikinci, Aydın’dan Eser Paşa üçüncülük ödülü almaya hak kazandı.

 

 

Yarışmanın ödülleri 15 Haziran Dünya Rüzgar Gününde EPDK sergi salonunda dağıtılacak. Ödül töreninin ardından açılacak sergi, 22 haziran tarihine kadar halka açık olacak.

 

 

Resim yarışmasına katılan öğrencilerden bazıları rüzgar türbinleri için bunlar “aydınlatan papatyalar” bizden nerdeyse 10 kat büyükler ama hepsi gri renkte. Keşke çiçekler gibi rengarenk olsalardı şeklinde yorumda bulundular.

 

Çocuklarda rüzgar enerjisi konusunda yaratılan bu farkındalık ve ilgi zaten ulaşmaya çalıştığımız bir noktaydı diyen TÜREB Başkanı Mustafa Serdar Ataseven, gençlerin fikir üretmeye başladıklarını ve etkinliklerinin amacına ulaştığını belirtti.

 

 “TÜRKİYE’DE RÜZGAR” KONULU FOTOĞRAF YARIŞMASI ÖDÜL TÖRENİ

 

Tarih: 15 Haziran 2015  Pazartesi

Saat : 18.30

Yer: EPDK SERGİ SALONU- ANKARA (Muhsin Yazıcıoğlu cad. No51/C Yüzüncü yıl)

Bilgi için : 0 312 474 02 74 – 0 536 450 94 04

Endüstri dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz? Şimdi kayıt olun.

  E-Bülten'e kayıt olun
E-Posta:
 

Trendler

Copyright © 2011-2018 Moneta Tanıtım Organizasyon Reklamcılık Yayıncılık Tic. Ltd. Şti. - Canan Business Küçükbakkalköy Mah. Kocasinan Cad. Selvili Sokak No:4 Kat:12 Daire:78 Ataşehir İstanbul - T:0850 885 05 01 - info@monetatanitim.com