Connect with us

ABD rüzgar üretimindeki gelişme ilk çeyrekte 6,146 MW

Published

on

AWEA yeni raporu şimdiye kadarkinden fazla ABD rüzgar üretim kapasitesinin yapım halinde ve ileri aşamada olduğunu ortaya koyuyor,

2019’un ilk çeyreğinde duyurulan proje sayısındaki patlama, yeni yayınlanan ABD Rüzgar Endüstrisi 2019 İlk Çeyreği Piyasa Raporu’na göre, toplam enerji üretimi ve geliştirme etkinliğini rekor düzeye taşıdı.

Amerikan Rüzgar Enerjisi Birliği’nin (AWEA) raporu, proje geliştiricilerin ilk çeyrekte duyurdukları yeni rüzgar santrallerinin toplam kapasitesinin 6,146 MW değerine ulaştığını ortaya koydu. Bu da California eyaletinde şu anda faaliyet gösteren rüzgar santrallerinin kapasitesinden fazla. Bu ek kapasite, rüzgar santrali yapımı ve geliştirmesinde önceki ilk çeyreğe göre % 11’lik rekor bir artışla 39,161 MW düzeyini beraberinde getiriyor. Sekiz eyalet daha da,  kurulu rüzgar santrali kapasitelerini iki katına çıkarmak için harekete geçti.

AWEA CEO’su Tom Kiernan, “Yaklaşık 40K MW değerinde gelişme aşamasındaki projeyle Amerika’nın yenilenebilir enerjide en büyük kaynağının gelecek dönemde %40’lık artış göstermesini bekliyoruz” açıklamasını yaptı.

 

 

Endüstri dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz? Şimdi kayıt olun.

  E-Bülten'e kayıt olun
E-Posta:
 

Trendler

Copyright © 2011-2018 Moneta Tanıtım Organizasyon Reklamcılık Yayıncılık Tic. Ltd. Şti. - Canan Business Küçükbakkalköy Mah. Kocasinan Cad. Selvili Sokak No:4 Kat:12 Daire:78 Ataşehir İstanbul - T:0850 885 05 01 - info@monetatanitim.com