Connect with us

Genel

ZF, Bosch Rexroth’tan rüzgar türbini şanzımanı çalışmalarını devralıyor

Yayın tarihi:

-

ZF, Bosch Rexroth’tan Endüstriyel Dişli ve Rüzgar Türbini Şanzımanı Çalışmalarını Devralıyor

Teknoloji şirketi ZF, endüstriyel şanzıman piyasasına giriyor ve rüzgar türbini şanzımanları alanındaki gücüne güç katıyor.

Bosch Rexroth, Witten’deki (Almanya) tesisini, Pekin’deki (Çin) rüzgar türbini şanzıman fabrikasını ve Lake Zurich’teki (ABD) bakım tesisini ZF’ye devrediyor.

Bu satın alım ile ZF’nin endüstriyel teknolojiler bölümü güçleniyor.

 

Friedrichshafen. ZF Friedrichshafen AG, Bosch Rexroth’un 1200’den fazla çalışanı olan endüstriyel şanzıman birimini satın aldı. ZF için bu satın alım, petrol arama platformları, maden araçları, tünel açma makinaları veya fünikülerler için kullanılan endüstriyel şanzıman pazarına girmek anlamına geliyor. Devralma sözleşmeleri 13.05.2015’te imzalandı. Satın alım, kartelleşmenin önüne geçen yasalara uygun şekilde gerçekleşti.

 

“Otomotiv sektörü dışında kalan ürün segmentimizi güçlendirmek, uzun vadeli şirket stratejimiz için önemli hedeflerden biridir” diyerek bu yeni alım ile açıklama yapan ZF CEO’su Dr. Stefan Sommer, sözlerine şöyle devam etti: “Bosch Rexroth AG’nin endüstriyel dişli ve rüzgar türbini şanzımanı departmanlarının satın alınması, endüstriyel teknoloji birimimizin portföyüne müthiş bir katkı sağladı ve yeni müşteri kitlelerine ulaşma imkanı yarattı.” 2014’te Bosch Rexroth endüstriyel şanzıman satışlarından 300 milyon Avro ciro elde etti. ZF, geçtiğimiz yıl tüm satışlardan elde ettiği cironun %12’sini zorlu arazilerde ( çalışan sistemler ile faaliyet gösteren endüstriyel teknoloji birimi ile sağladı. Bu payın uzun vadede daha da artacağı öngörülüyor.

 

ZF, Bosch Rexroth AG’nin 900 çalışanı bulunan Witten (Kuzey Ren-Vestfalya/Almanya) ve 300 çalışanı bulunan Pekin’deki iki üretim tesisinin yanı sıra 15 çalışanı bulunan Lake Zurich’teki (ABD) servis noktasını da devralarak yaklaşık 1200 yeni çalışanı bünyesine katıyor. Witten’deki tesis, sadece üretime değil yönetim, Ar-Ge ve endüstriyel şanzıman teknolojileri (Endüstriyel dişliler ve rüzgar birimi şanzımanları) satış birimlerine de ev sahipliği yapıyor. Bosch Rexroth Pekin’de rüzgar türbini şanzımanlarını özel olarak imal ediyor. Şirket, müşterilerine her iki tesiste de Lake Zurich’te olduğu gibi servis hizmetleri sunuyor.

 

“ZF’nin şanzıman üretim tecrübesinden endüstriyel şanzıman alanındaki faaliyetlerimizde faydalanacağımızdan ve ZF içinde yeni kurulacak birim sayesinde büyüme fırsatlarını mümkün olabilecek en iyi şekilde değerlendirebileceğimizden eminiz.” diyen Bosch Rexroth Yönetim Kurulu Başkanı Karl Ragl, Bosch Rexroth’un son yıllarda pazarda önemli ilerlemeler kaydettiğini ekleyerek devam ediyor: “Ürün gamımızı özellikle zayıf rüzgar segmenti için geliştirilen yeni rüzgar türbini şanzımanları ile genişlettik.” Gelecekte Bosch Rexroth, ana işinde daha yoğun olarak endüstriyel ve mobil uygulamalara odaklanacak.

ZF, Bosch Rexroth’tanEndüstriyel Dişli ve Rüzgar Türbini Şanzımanı Çalışmalarını Devralıyor

 

ZF yönetim kurulunun şirket malzemeleri yönetimi ve endüstriyel teknolojilerinden sorumlu üyesi Wilhelm Rehm yaptığı açıklamada “Rüzgar türbini şanzımanı üretiminde 30 yılı ve endüstriyel dişliler alanında yarım yüzyılı aşkın deneyimi bulunan bir kadroyla çalışma fırsatından son derece memnunuz.” diyerek devam etti: “Bunu göz önünde bulundurarak Witten’i yeni endüstriyel şanzımanlar birimimizin merkezi olarak seçtik.”

 

İki firma da satış fiyatının açıklanmaması konusunda görüş birliğine vardılar. Devir, tekel olma durumunu denetleyen yetkililer tarafından onaylandı.

ZF Friedrichshafen

Genel

10. IICEC : “Dünya Enerji Görünümü 2019”Türkiye Lansmanı 20 Aralık’ta İstanbul’da

Yayın tarihi:

-

Yazar

dünya enerji görünümü2019

Sabancı Üniversitesi İstanbul Uluslararası Enerji ve İklim Merkezi (IICEC), enerji dünyasının liderlerini, bu yıl 10’uncusu düzenlenen IICEC Enerji Konferansı’nda, bir kez daha buluşturacak.

Sabancı Üniversitesi İstanbul Uluslararası Enerji ve İklim Merkezi (IICEC) 10. IICEC Enerji Konferansı, bu yıl 20 Aralık 2019 Cuma günü Conrad Hotel İstanbul’da yapılacak. Konferans kapsamında Dünya Enerji Görünümü 2019 (World Energy Outlook 2019) Raporu’nun Türkiye sunumu da Uluslararası Enerji Ajansı Başkanı Dr. Fatih Birol tarafından gerçekleştirilecek.

Toplantı kapsamında Dr. Fatih Birol moderatörlüğünde “Türkiye Enerji Sektörü Liderleri” konulu bir panel de düzenlenecek.

Sabancı Üniversitesi Kurucu Mütevelli Heyeti Başkanı Güler Sabancı ve Sabancı Üniversitesi IICEC Direktörü Prof. Carmine Difiglio’nun ev sahipliğinde gerçekleşecek konferansta, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez Onur Konuğu keynote konuşmacısı olacak.

Çalışmalarına 2010 yılında başlayan IICEC tarafından her yıl geleneksel olarak düzenlenen, enerji sektörünün liderlerini ve sektörün kamu-sanayi-üniversite bağlamında tüm paydaşlarını buluşturarak Türkiye enerji gündeminin nabzını tutmaya devam edecek.

Programın detayları 

Devamını oku

Genel

Nordex Grubu servisle sayı aldı: Uruguay ve ABD’de müşterilerden 150 MW’lık uzatma

Yayın tarihi:

-

Yazar

Nordex Grubu, Uruguay ve ABD’de toplam 61 türbinin tam bakımı için üç yeni sipariş daha aldı.

Grup, Uruguay’da, Montevido’ya 110 km. uzaklıktaki Florida rüzgar santralinde 21 N117/2400 türbinin bakımını yapacak. Müşteri Akuo; türbinlerse 2014 Aralık ayından bu yana işletiliyor ve o zamandan bu yana da bakımını Nordex gerçekleştiriyor. Akuo, 50.4 MW’lık rüzgar santrali için bakım anlaşmasını 5 yıl uzattı.

Uruguay’da uzatma yapılan ikinci anlaşmaysa 20 adet N100/2500 türbininden oluşan ve Ekim 2015 tarihinden bu yana ülkenin kuzey doğusunda, Cerro Lago’da faaliyet gösteren santral. Burada da anlaşma 5 yıl uzatıldı.

Nordex tarafından bakımı yapılan her iki santral de geçen yıllarda % 98 ile 99 kapasiteyle çalıştılar.

Nordex’in aldığı 3. uzatma siparişiyse, ABD’de Maryland’de 50 MW’lık santral. Proje, 20 adet N90/2500 türbininden meydana geliyor. Grup, bu projeye 2011 yılından bu yana bakım ve onarım hizmeti veriyordu.

Devamını oku

Genel

Uluslararası Enerji Ajansı, yenilenebilir enerji üzerine çarpıcı 2019 raporunu yayınladı

Yayın tarihi:

-

Uluslarası Enerji Ajansı, 2019 yılında Dünya’da, Avrupa’da ve Türkiye’de yenilenebilir enerjinin durumu, kullanımı, yaygınlaşması, hedefleri, hedeflerin karşılanması, gelişmeler, toplantılar ve istatistiklerin yer aldığı Yenilenebilir Enerji Raporunu yayınladı. Yoğun çalışmaların sonunda titizlikle hazırlanan ve Dünya’daki yenilenebilir enerjiye ilişkin berrak bir görünümü ortaya koyan rapora aşağıdaki linkimizden ulaşabilirsiniz:

Uluslararası Enerji Ajansı 2019 yılı Yenilenebilir Enerji Raporuna buradan ulaşabilirsiniz >>

Devamını oku
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam

Trendler

Copyright © 2011-2018 Moneta Tanıtım Organizasyon Reklamcılık Yayıncılık Tic. Ltd. Şti. - Canan Business Küçükbakkalköy Mah. Kocasinan Cad. Selvili Sokak No:4 Kat:12 Daire:78 Ataşehir İstanbul - T:0850 885 05 01 - info@monetatanitim.com