Connect with us

Genel

ZF, Bosch Rexroth’tan rüzgar türbini şanzımanı çalışmalarını devralıyor

Yayın tarihi:

-

ZF, Bosch Rexroth’tan Endüstriyel Dişli ve Rüzgar Türbini Şanzımanı Çalışmalarını Devralıyor

Teknoloji şirketi ZF, endüstriyel şanzıman piyasasına giriyor ve rüzgar türbini şanzımanları alanındaki gücüne güç katıyor.

Bosch Rexroth, Witten’deki (Almanya) tesisini, Pekin’deki (Çin) rüzgar türbini şanzıman fabrikasını ve Lake Zurich’teki (ABD) bakım tesisini ZF’ye devrediyor.

Bu satın alım ile ZF’nin endüstriyel teknolojiler bölümü güçleniyor.

 

Friedrichshafen. ZF Friedrichshafen AG, Bosch Rexroth’un 1200’den fazla çalışanı olan endüstriyel şanzıman birimini satın aldı. ZF için bu satın alım, petrol arama platformları, maden araçları, tünel açma makinaları veya fünikülerler için kullanılan endüstriyel şanzıman pazarına girmek anlamına geliyor. Devralma sözleşmeleri 13.05.2015’te imzalandı. Satın alım, kartelleşmenin önüne geçen yasalara uygun şekilde gerçekleşti.

 

“Otomotiv sektörü dışında kalan ürün segmentimizi güçlendirmek, uzun vadeli şirket stratejimiz için önemli hedeflerden biridir” diyerek bu yeni alım ile açıklama yapan ZF CEO’su Dr. Stefan Sommer, sözlerine şöyle devam etti: “Bosch Rexroth AG’nin endüstriyel dişli ve rüzgar türbini şanzımanı departmanlarının satın alınması, endüstriyel teknoloji birimimizin portföyüne müthiş bir katkı sağladı ve yeni müşteri kitlelerine ulaşma imkanı yarattı.” 2014’te Bosch Rexroth endüstriyel şanzıman satışlarından 300 milyon Avro ciro elde etti. ZF, geçtiğimiz yıl tüm satışlardan elde ettiği cironun %12’sini zorlu arazilerde ( çalışan sistemler ile faaliyet gösteren endüstriyel teknoloji birimi ile sağladı. Bu payın uzun vadede daha da artacağı öngörülüyor.

 

ZF, Bosch Rexroth AG’nin 900 çalışanı bulunan Witten (Kuzey Ren-Vestfalya/Almanya) ve 300 çalışanı bulunan Pekin’deki iki üretim tesisinin yanı sıra 15 çalışanı bulunan Lake Zurich’teki (ABD) servis noktasını da devralarak yaklaşık 1200 yeni çalışanı bünyesine katıyor. Witten’deki tesis, sadece üretime değil yönetim, Ar-Ge ve endüstriyel şanzıman teknolojileri (Endüstriyel dişliler ve rüzgar birimi şanzımanları) satış birimlerine de ev sahipliği yapıyor. Bosch Rexroth Pekin’de rüzgar türbini şanzımanlarını özel olarak imal ediyor. Şirket, müşterilerine her iki tesiste de Lake Zurich’te olduğu gibi servis hizmetleri sunuyor.

 

“ZF’nin şanzıman üretim tecrübesinden endüstriyel şanzıman alanındaki faaliyetlerimizde faydalanacağımızdan ve ZF içinde yeni kurulacak birim sayesinde büyüme fırsatlarını mümkün olabilecek en iyi şekilde değerlendirebileceğimizden eminiz.” diyen Bosch Rexroth Yönetim Kurulu Başkanı Karl Ragl, Bosch Rexroth’un son yıllarda pazarda önemli ilerlemeler kaydettiğini ekleyerek devam ediyor: “Ürün gamımızı özellikle zayıf rüzgar segmenti için geliştirilen yeni rüzgar türbini şanzımanları ile genişlettik.” Gelecekte Bosch Rexroth, ana işinde daha yoğun olarak endüstriyel ve mobil uygulamalara odaklanacak.

ZF, Bosch Rexroth’tanEndüstriyel Dişli ve Rüzgar Türbini Şanzımanı Çalışmalarını Devralıyor

 

ZF yönetim kurulunun şirket malzemeleri yönetimi ve endüstriyel teknolojilerinden sorumlu üyesi Wilhelm Rehm yaptığı açıklamada “Rüzgar türbini şanzımanı üretiminde 30 yılı ve endüstriyel dişliler alanında yarım yüzyılı aşkın deneyimi bulunan bir kadroyla çalışma fırsatından son derece memnunuz.” diyerek devam etti: “Bunu göz önünde bulundurarak Witten’i yeni endüstriyel şanzımanlar birimimizin merkezi olarak seçtik.”

 

İki firma da satış fiyatının açıklanmaması konusunda görüş birliğine vardılar. Devir, tekel olma durumunu denetleyen yetkililer tarafından onaylandı.

ZF Friedrichshafen

Genel

SÜT-D’den Dünya Temizlik Günü Çağrısı

Yayın tarihi:

-

Sürdürülebilir Üretim ve Tüketim Derneği, 19 Eylül Dünya Temizlik Günü’nde dijital yaşamı temizleme çağrısı yaparak, dijital karbon ayak izini düşürerek, enerji tüketiminin kesemize ve iklim değişimine maliyetini azaltmaya dikkat çekti.

 19 Eylül Dünya Temizlik Günü, daha temiz ve sağlıklı bir gezegen için atık toplanmasının, yaygın bilinç yaratılmasının hedeflendiği 180 ülkeyi birleştiren küresel sivil hareketlerin en büyüklerinden biridir. Bu yıl, pandemide riskleri en aza indirerek temizlik için “Haydi Yapalım, Dijital Atıkları Temizleyelim ve Doğayı Koruyalım” diyen Let’s Do It Dünya Vakfı’nın sivil eylemi başlattığını belirten İstanbul Teknik Üniversitesi Öğretim Üyesi ve Sürdürülebilir Üretim ve Tüketim Derneği (SÜT-D) Başkanı Prof. Dr. Filiz Karaosmanoğlu “SÜT-D olarak Let’s Do It Türkiye’nin dijital temizlik hareketine katılacağız ve yeşil gücümüzü ülkemizin dijital karbon ayak izini düşürmek için ortaya koyacağız dedi.

İstanbul Teknik Üniversitesi Öğretim Üyesi ve Sürdürülebilir Üretim ve Tüketim Derneği (SÜT-D) Başkanı Prof. Dr. Filiz Karaosmanoğlu

Gördüğümüz ve görmediğimiz atıklarımız mühim

Prof. Dr. Filiz Karaosmanoğlu “Evimizde, okulumuzda, işimizde, yolda, tarlada, ormanda, dağda, denizde, gölde, nehirde, yaşarken, uğraş verirken, gezip eğlenirken hep atığımız çıkar. Kâğıt, plastik, ahşap, cam, metal, atık bitkisel yağ, ömrünü tamamlamış madeni yağ, lastik, akü ve elektrikli-elektronik eşya (e-atık) gibi. Geri dönüştürülebilir atıklarımızı görürüz. Hepsinin ulusal servet olarak atık sektörümüzde işlenip katma değer kazanması için duyarlı yurttaş katkımız mühim. Bir de görmediğimiz dijital atıklarımız var. Teknoloji kullanırken bilgisayarımız, dizüstü bilgisayarımız, akıllı telefonumuz var. Bu harika sayısal dünyamızda, dijital evimizde bize özel dosya, fotoğraf, oyun, videolar, yedekleri, e-posta kutumuz, kullandığımız ve kullanmadığımız dosyalar ve uygulamalar var. Dijital eğitim var. Bize hizmet sunan kablolu-kablosuz erişim ağları, dijital veri merkezleri-sunucular, dijital telefon santralleri, e-alışveriş siteleri, e-bankacılık da var. Her yerde, çevrimiçi yaşamda dijital atığa neden oluyoruz” dedi.

Dijital Evimizde Karbon Ayak İzimizi Düşürerek Doğamızı, İklimimizi Koruyalım

Dijital evimizde, internet kullanırken ve cihazlarımızda elektrik tüketiyoruz. Bu tüketimle küresel sıcaklık artışına, iklim değişimine neden olan sera gazları salınıyor. Bir internet araması yaptığımızda, e-posta yolladığımızda bizler küçük bir elektrik tüketimiyle karbon ayak izi yapıyoruz. Ancak veri merkezleri, akıllı sunucular enerji yoğun hizmet sunarak yüksek elektrik tüketimi ile yüksek karbon ayak izi yapıyorlar diyen Prof. Karaosmanoğlu, “4,1 milyar insan, dünya nüfusunun %53,6’sı internet kullanıyor.Lancaster Üniversitesi Öğretim Üyesi Dr. Mike Hazas’ın değerlendirmesine göre, küresel sera gazı salımlarının %3,7’sinden dijital yaşam sorumlu. Bu miktarın havayolu taşımacığı küresel sera gazı salımlarına eşit olduğunu belirten Dr. Hazas, sera gazı salımların 2025 yılında iki misli artacağını ön görüyor. Sonuç, çevrimiçi gezinmenin, çalışmanın, enerji tüketiminin kesemize akçeli, yüksek karbon ayak iziyle gezegenimize iklim değişimi bedeli yüksek demek. Dijital evimizi mutlaka temizlemek gerekli demek” bilgisini verdi.

Dijital Temizlik Hareketine Katılalım

Prof. Karaosmanoğlu dijital atıklarımızı silerek temizleme, e-posta kutularımızı ve dosyalarımızı düzenleme gereği vurgusu yaparak, depolama alanı, hız, zaman ve düzen kazanarak dijital evimizde, çevrimiçi başarılı olmak için Dijital Temizlik Hareketine Katılım çağrısı yaptı.

Devamını oku

Genel

Alaçatı’nın gözdesi Viento Hotel “hijyen manifestosuyla” kapılarını açtı

Yayın tarihi:

-

Alaçatı’da Köy içinde huzur ve dinginliğin yanı sıra kaliteli ve konforlu tatil sunmayı amaçlayan Viento Hotel, tüm gerekli hijyen önlemlerini alarak 1 Haziran’da yaza merhaba dedi.

Viento Hotel, Turizm Bakanlığının sertifika programına ilk katılan otellerden biri oldu. Ayrıca, temizlik ve hijyen standartlarını en üst seviyeye çıkararak, Sağlıklı Turizm İşletmesi belgesini ve Gıda Güvenliği Yönetimi ISO 22000 HACCP belgesini de alarak yeni döneme hazırlandı.

Hijyenik bir konaklama

Misafir odalarında kullanılan Ozon makinesi, ULV dezenfeksiyon makinesi ve TSE ve CE sertifikalı hastane tipi dezenfektanlar ile hijyenik, tertemiz ve konforlu bir konaklama yapmanızı sağlıyor. Odalarda sterilize edilmiş tek kullanımlık Molton Brown buklet malzemeleri, 90 derecede yıkanmış ve tek tek poşetlenmiş tekstil ürünleri, özenle hazırlanmış hijyen kittlerinin yanı sıra dileyen misafirlerine tek kullanımlık tekstil ürünleri de sunuyor.

Misafirlerine yüksek hijyen standartlarının yanı sıra odalarındaki birinci kalite yataklar, lüks tekstil ürünleri, işlemeli havlu, geçmişin mirasını taşıyan özel dokuma perdeler, jakuzili, havuzlu bahçesi, gizli bahçesinde yapılan meşhur kahvaltısı, keyifli müziklerin eşlik ettiği Sota Kabuklu Deniz Ürünleri Restoranı ve barı ile bu yaz da tatilcilerin Alaçatı’daki buluşma noktası olmaya devam edecek.

Devamını oku

Genel

Güncel haberlerimiz Türkiye’nin en sevilen haber uygulaması Bundle’da

Yayın tarihi:

-

Moneta Medya Grubu, dijital dünyadaki görünürlüğünü artırmak için yeni bir adım daha attı ve bütün siteleriyle Bundle uygulamasındaki yerini aldı.

Dijital dünyadaki varlığıyla göz dolduran Moneta Medya Grubu, sektörel mikro web siteleriyle Bundle uygulamalarında yer alacağını duyurdu. Bundle, son dakika gelişmelerini ve en fazla sayıda haber ve içeriği okurlarıyla buluşturan, Türkiye’nin en sevilen haber uygulaması. Teknolojiden bilime, finanstan spor ve kültür sanata kadar geniş bir alanda en güncel haberleri dijital dünyadaki okuyuculara sunan Bundle uygulaması App Store ve Google Play’den indirilebiliyor.

App Store’dan indirmek için tıklayınız: https://apps.apple.com/tr/app/bundle-son-dakika-haber/id830521905?l=tr

Goggle Play’den indirmek için tıklayınız: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.dwarfplanet.bundle

Türkiye’den ve dünyadan pek çok firmayla özel iş birlikleri içerisinde olan Moneta Medya Grubu, hem basılı hem de dijital alanda spesifik yayınlarla profesyonel dünyada iletişime katkı sunuyor. Hem Türkçe hem de İngilizce sitelerle global çapta sektör profesyonellerine hitap eden web siteleri, aynı zamanda sektör temsilcileri için bir açık kürsü vazifesi de görüyor. Firmalar ve yeni ürünler hakkında güncel haberlerin yer aldığı web siteleri, sektör profesyonellerinin kaleme aldığı yazı çalışmalarıyla eşsiz bir bilgi kaynağı konumunda.

Endüstriyel pazar iletişiminin dinamik öncüsü

Hem konvansiyonel medya hem de yeni medya anlayışını başarılı bir şekilde harmanlayarak sektörel ihtiyaçlara özel çözümler geliştirme konusunda uzmanlaşmış olan Moneta Medya Grubu; sürekli ölçülebilir, takip edilebilir ve hızlı aksiyon almaya dönük anlayışıyla yayıncılık, iletişim ve pazarlama alanında hizmet sunuyor. Şirket, geçtiğimiz yıl endüstriyel PR ve reklam yönetimi alanında dünyanın önde gelen kuruluşlarından olan Mepax ile partnerlik anlaşması imzaladı. “Endüstriyel Pazar İletişimi” sloganıyla “360© Pazar İletişimi” anlayışını geliştiren Moneta Medya Grubu; Mepax şirketiyle yaptığı partnerlik anlaşmasıyla hizmetlerini global düzey ve standartlara taşımıştı. Dünya nüfusunun yarısından fazlasının internete erişimi olduğu ve dijital pazarlamanın giderek önem kazandığı günümüz şartlarında; dijital dünya, gezegenin en uzak köşelerine dahi ulaşabilme imkânı tanıyor. Bu kapsamda Google News’ten sonra Bundle altyapısını da kullanmaya başlayan Moneta Medya Grubu, globalleşmek isteyen Türk firmaları için doğru kanalları ve iş birliklerini sağlamaya devam edecek.

Devamını oku
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam

Trendler

Copyright © 2011-2018 Moneta Tanıtım Organizasyon Reklamcılık Yayıncılık Tic. Ltd. Şti. - Canan Business Küçükbakkalköy Mah. Kocasinan Cad. Selvili Sokak No:4 Kat:12 Daire:78 Ataşehir İstanbul - T:0850 885 05 01 - info@monetatanitim.com