Connect with us

Hidrolik

Waterotor, 20 MW’lik hibrit okyanus enerji üretim sistemi olan ‘Big Cajun’u piyasaya sürüyor

Published

on

Hidrokinetik enerji şirketi olan Waterotor, Teksas Houston’daki Yüzer Rüzgar Çözümleri 2022 Kongresi’nde, “The Big Cajun” olarak adlandırılan Megarotor sistem tasarımını tanıttı.

20 Megawatt Big Cajun, aynı anda yavaş hareket eden su ve rüzgardan enerji çeken ilk hibrit okyanus sistemini oluşturuyor. Bu dünya çapında patentli teknoloji, düşük su hızında benzersiz rotor yığınlarını ve büyük miktarlarda güç elde etmek için geleneksel rüzgar türbinlerini kullanıyor.

Şu anda Louisiana’da geliştirilmekte olan Big Cajun, Waterotor’un ilk ticari okyanus dağıtımı olma niteliğini taşıyor.  İlk uygulaması, karbon ayak izinin ve günde 33.000 galon fosil yakıt tüketen dizel kaynaklı elektrik üretimi yapılan platformları değiştirerek maliyetlerin indirgenmesini sağlıyor.

Yeni ürün Big Cajun’la ilgili açıklama yapan Waterotor’un Kurucusu ve CEO’su Fred Ferguson, “Waterotor’un teknolojisi ilk kez büyük ve el değmemiş yenilenebilir enerji kaynağına erişim sağlayacak” diyor.

Ürünün ne zaman enerji üretmeye başlayacağıyla ilgili açıklama yapan Ferguson, “Önümüzdeki yıl içinde, büyük bir küresel şirketin veya enerji şirketinin teknolojimizi okyanusta üretilen elektrik için lisanslamasını bekliyoruz” açıklamasında bulunuyor.

Waterotor, The Big Cajun için Surinam ve Guyana açıklarında bulunan bir bölgede birçok potansiyel konum belirledi.

Big Cajun, deniz mimarı Herman J. Schellstede’nin yönetiminde büyük müteahhitlerle birlikte geliştiriliyor. Bu proje, Amerikan üretimine ve Louisiana’nın ekonomisine destek olacak.

Endüstri dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz? Şimdi kayıt olun.

  E-Bülten'e kayıt olun
E-Posta:
 
Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Trendler

Copyright © 2011-2018 Moneta Tanıtım Organizasyon Reklamcılık Yayıncılık Tic. Ltd. Şti. - Canan Business Küçükbakkalköy Mah. Kocasinan Cad. Selvili Sokak No:4 Kat:12 Daire:78 Ataşehir İstanbul - T:0850 885 05 01 - info@monetatanitim.com