Connect with us

Genel

Tüm enerjilerini yenilenebilir enerji için harcıyorlar

Published

on

2009 yılında enerji sektöründe faaliyete geçen Sahra Enerji, Türkiye’de bu alanda birçok ilke imza attı. İlk kez 100M üçgen kafes direk imalatı ve montajı Sahra Enerji A.Ş. tarafından yapılmış. Demir kafesli betonlu ankraj çalışması, ölçüm direğinin kırmızı ve beyaz şeklinde iki renkli çalışılması, alanında öncülük ettikleri diğer yenilikler arasında bulunuyor.

Şirket, Türkiye’de enerji sektöründe tercih edilen firmalar arasında ilk sıralarda yer alıyor. İnovasyona önem veren, öncü ve yaratıcı çözümleriyle faaliyetlerine hız kesmeden devam ediyorlar.

Yarını yansıtan projeler tasarlama, hayata geçirme ve enerji sektöründe yeniliklerin öncüsü ve uygulayıcısı olma stratejisini belirleyen Sahra Enerji, ulusal ve uluslararası arenadaki enerji araştırma, iletim, dağıtım, geliştirme ve yenilenebilir enerji yatırımlarını arttırmayı hedeflemekte olduklarını dile getiriyor.
Projelerine baktığımızda, biokütle, dalga enerjisi ve karbon borsası projeleri de dikkat çekiyor. Firmanın faaliyet alanları; meteorolojik rüzgâr ölçüm sistemleri, meteorolojik güneş ölçüm sistemleri, biokütle enerji santralleri, türbin inşaat çalışmaları.

Sahra Enerji’nin meteorolojik rüzgâr ölçüm sistemleri ile ilgili yaptıklarına gelince:

•Meteorolojik rüzgâr ölçüm istasyonları 60, 80, 100 M. imalat ve montajı
•Ölçüm istasyonlarında bakım arıza hizmetleri
•Her marka sensör ve datalogger temini
•Projelendirme geliştirme hizmetleri
•Micrositting ve raporlama hizmetleri
•Devlet kurum ve kuruluşlarla ilgili gerekli yazışmaların, başvuruların ve izinlerin alınması
•Sahanın belirlenmesi, ön ölçümlerin yapılması, kiralanması ve satın alınması
•Proje bölgelerinin haritacılık işlemlerinin yapılması
•Proje bölgelerinde yol yapımı, türbinin konuşlandırılacağı inşaat işlemleri

Yenilenebilir enerji ile ilgili yaptıkları çalışmalar

Sahra Enerji, Ülkemizin her bölgesinde üçgen kafes direk montajını gerçekleştirmiştir. Rüzgâr ölçüm istasyonları bölgeye coğrafik koşullara göre 60-80-100 mt olarak değişkenlik göstermektedir.7/24 çalışan bakım arıza ekipleri onay alındıktan sonraki ilk yarım saat içinde hazırlıklarını tamamlıyor ve ilgili noktaya ulaşmak üzere yola çıkıyorlar. 24 saat geçmeden gerek bakım yapıyorlar, gerekse arızayı gideriyorlar. Yenilenebilir enerjinin diğer etaplarından güneş enerjisi konusunda da çalışmalar yapan Sahra Enerji birçok ilde 3-10 mt aralığında güneş ölçüm istasyonlarını devreye almış. Uzman ekipleriyle rüzgâr ve güneş ölçüm istasyonları imalat ve montajında liderlik yapan Sahra Enerji biokütle ve dalga enerjisi konusunda da ar-ge çalışmalarına hız vermiştir. Dalga enerjisinde üç adet prototip geliştirilmiş olup, deneme çalışmaları için uygun sahil araştırmaları yapmaktadır. Biokütle enerjisi konusunda yatırımı düşünülen bölgeler belirlenmiş AB onaylı çiftlik kurulumu için fizibilite çalışmaları devam etmektedir.

Endüstri dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz? Şimdi kayıt olun.

  E-Bülten'e kayıt olun
E-Posta:
 

Trendler

Copyright © 2011-2018 Moneta Tanıtım Organizasyon Reklamcılık Yayıncılık Tic. Ltd. Şti. - Canan Business Küçükbakkalköy Mah. Kocasinan Cad. Selvili Sokak No:4 Kat:12 Daire:78 Ataşehir İstanbul - T:0850 885 05 01 - info@monetatanitim.com