Connect with us

Genel

Tüm enerjilerini yenilenebilir enerji için harcıyorlar

Yayın tarihi:

-

2009 yılında enerji sektöründe faaliyete geçen Sahra Enerji, Türkiye’de bu alanda birçok ilke imza attı. İlk kez 100M üçgen kafes direk imalatı ve montajı Sahra Enerji A.Ş. tarafından yapılmış. Demir kafesli betonlu ankraj çalışması, ölçüm direğinin kırmızı ve beyaz şeklinde iki renkli çalışılması, alanında öncülük ettikleri diğer yenilikler arasında bulunuyor.

Şirket, Türkiye’de enerji sektöründe tercih edilen firmalar arasında ilk sıralarda yer alıyor. İnovasyona önem veren, öncü ve yaratıcı çözümleriyle faaliyetlerine hız kesmeden devam ediyorlar.

Yarını yansıtan projeler tasarlama, hayata geçirme ve enerji sektöründe yeniliklerin öncüsü ve uygulayıcısı olma stratejisini belirleyen Sahra Enerji, ulusal ve uluslararası arenadaki enerji araştırma, iletim, dağıtım, geliştirme ve yenilenebilir enerji yatırımlarını arttırmayı hedeflemekte olduklarını dile getiriyor.
Projelerine baktığımızda, biokütle, dalga enerjisi ve karbon borsası projeleri de dikkat çekiyor. Firmanın faaliyet alanları; meteorolojik rüzgâr ölçüm sistemleri, meteorolojik güneş ölçüm sistemleri, biokütle enerji santralleri, türbin inşaat çalışmaları.

Sahra Enerji’nin meteorolojik rüzgâr ölçüm sistemleri ile ilgili yaptıklarına gelince:

•Meteorolojik rüzgâr ölçüm istasyonları 60, 80, 100 M. imalat ve montajı
•Ölçüm istasyonlarında bakım arıza hizmetleri
•Her marka sensör ve datalogger temini
•Projelendirme geliştirme hizmetleri
•Micrositting ve raporlama hizmetleri
•Devlet kurum ve kuruluşlarla ilgili gerekli yazışmaların, başvuruların ve izinlerin alınması
•Sahanın belirlenmesi, ön ölçümlerin yapılması, kiralanması ve satın alınması
•Proje bölgelerinin haritacılık işlemlerinin yapılması
•Proje bölgelerinde yol yapımı, türbinin konuşlandırılacağı inşaat işlemleri

Yenilenebilir enerji ile ilgili yaptıkları çalışmalar

Sahra Enerji, Ülkemizin her bölgesinde üçgen kafes direk montajını gerçekleştirmiştir. Rüzgâr ölçüm istasyonları bölgeye coğrafik koşullara göre 60-80-100 mt olarak değişkenlik göstermektedir.7/24 çalışan bakım arıza ekipleri onay alındıktan sonraki ilk yarım saat içinde hazırlıklarını tamamlıyor ve ilgili noktaya ulaşmak üzere yola çıkıyorlar. 24 saat geçmeden gerek bakım yapıyorlar, gerekse arızayı gideriyorlar. Yenilenebilir enerjinin diğer etaplarından güneş enerjisi konusunda da çalışmalar yapan Sahra Enerji birçok ilde 3-10 mt aralığında güneş ölçüm istasyonlarını devreye almış. Uzman ekipleriyle rüzgâr ve güneş ölçüm istasyonları imalat ve montajında liderlik yapan Sahra Enerji biokütle ve dalga enerjisi konusunda da ar-ge çalışmalarına hız vermiştir. Dalga enerjisinde üç adet prototip geliştirilmiş olup, deneme çalışmaları için uygun sahil araştırmaları yapmaktadır. Biokütle enerjisi konusunda yatırımı düşünülen bölgeler belirlenmiş AB onaylı çiftlik kurulumu için fizibilite çalışmaları devam etmektedir.

Genel

Alaçatı’nın gözdesi Viento Hotel “hijyen manifestosuyla” kapılarını açtı

Yayın tarihi:

-

Alaçatı’da Köy içinde huzur ve dinginliğin yanı sıra kaliteli ve konforlu tatil sunmayı amaçlayan Viento Hotel, tüm gerekli hijyen önlemlerini alarak 1 Haziran’da yaza merhaba dedi.

Viento Hotel, Turizm Bakanlığının sertifika programına ilk katılan otellerden biri oldu. Ayrıca, temizlik ve hijyen standartlarını en üst seviyeye çıkararak, Sağlıklı Turizm İşletmesi belgesini ve Gıda Güvenliği Yönetimi ISO 22000 HACCP belgesini de alarak yeni döneme hazırlandı.

Hijyenik bir konaklama

Misafir odalarında kullanılan Ozon makinesi, ULV dezenfeksiyon makinesi ve TSE ve CE sertifikalı hastane tipi dezenfektanlar ile hijyenik, tertemiz ve konforlu bir konaklama yapmanızı sağlıyor. Odalarda sterilize edilmiş tek kullanımlık Molton Brown buklet malzemeleri, 90 derecede yıkanmış ve tek tek poşetlenmiş tekstil ürünleri, özenle hazırlanmış hijyen kittlerinin yanı sıra dileyen misafirlerine tek kullanımlık tekstil ürünleri de sunuyor.

Misafirlerine yüksek hijyen standartlarının yanı sıra odalarındaki birinci kalite yataklar, lüks tekstil ürünleri, işlemeli havlu, geçmişin mirasını taşıyan özel dokuma perdeler, jakuzili, havuzlu bahçesi, gizli bahçesinde yapılan meşhur kahvaltısı, keyifli müziklerin eşlik ettiği Sota Kabuklu Deniz Ürünleri Restoranı ve barı ile bu yaz da tatilcilerin Alaçatı’daki buluşma noktası olmaya devam edecek.

Devamını oku

Genel

Güncel haberlerimiz Türkiye’nin en sevilen haber uygulaması Bundle’da

Yayın tarihi:

-

Moneta Medya Grubu, dijital dünyadaki görünürlüğünü artırmak için yeni bir adım daha attı ve bütün siteleriyle Bundle uygulamasındaki yerini aldı.

Dijital dünyadaki varlığıyla göz dolduran Moneta Medya Grubu, sektörel mikro web siteleriyle Bundle uygulamalarında yer alacağını duyurdu. Bundle, son dakika gelişmelerini ve en fazla sayıda haber ve içeriği okurlarıyla buluşturan, Türkiye’nin en sevilen haber uygulaması. Teknolojiden bilime, finanstan spor ve kültür sanata kadar geniş bir alanda en güncel haberleri dijital dünyadaki okuyuculara sunan Bundle uygulaması App Store ve Google Play’den indirilebiliyor.

App Store’dan indirmek için tıklayınız: https://apps.apple.com/tr/app/bundle-son-dakika-haber/id830521905?l=tr

Goggle Play’den indirmek için tıklayınız: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.dwarfplanet.bundle

Türkiye’den ve dünyadan pek çok firmayla özel iş birlikleri içerisinde olan Moneta Medya Grubu, hem basılı hem de dijital alanda spesifik yayınlarla profesyonel dünyada iletişime katkı sunuyor. Hem Türkçe hem de İngilizce sitelerle global çapta sektör profesyonellerine hitap eden web siteleri, aynı zamanda sektör temsilcileri için bir açık kürsü vazifesi de görüyor. Firmalar ve yeni ürünler hakkında güncel haberlerin yer aldığı web siteleri, sektör profesyonellerinin kaleme aldığı yazı çalışmalarıyla eşsiz bir bilgi kaynağı konumunda.

Endüstriyel pazar iletişiminin dinamik öncüsü

Hem konvansiyonel medya hem de yeni medya anlayışını başarılı bir şekilde harmanlayarak sektörel ihtiyaçlara özel çözümler geliştirme konusunda uzmanlaşmış olan Moneta Medya Grubu; sürekli ölçülebilir, takip edilebilir ve hızlı aksiyon almaya dönük anlayışıyla yayıncılık, iletişim ve pazarlama alanında hizmet sunuyor. Şirket, geçtiğimiz yıl endüstriyel PR ve reklam yönetimi alanında dünyanın önde gelen kuruluşlarından olan Mepax ile partnerlik anlaşması imzaladı. “Endüstriyel Pazar İletişimi” sloganıyla “360© Pazar İletişimi” anlayışını geliştiren Moneta Medya Grubu; Mepax şirketiyle yaptığı partnerlik anlaşmasıyla hizmetlerini global düzey ve standartlara taşımıştı. Dünya nüfusunun yarısından fazlasının internete erişimi olduğu ve dijital pazarlamanın giderek önem kazandığı günümüz şartlarında; dijital dünya, gezegenin en uzak köşelerine dahi ulaşabilme imkânı tanıyor. Bu kapsamda Google News’ten sonra Bundle altyapısını da kullanmaya başlayan Moneta Medya Grubu, globalleşmek isteyen Türk firmaları için doğru kanalları ve iş birliklerini sağlamaya devam edecek.

Devamını oku

Bilgi Kaynakları

GWEC’ten çarpıcı Covid-19 raporu!

Yayın tarihi:

-

Küresel Rüzgar Enerjisi Konseyi (GWEC) tarafından hazırlanan rapor, Küresel Rüzgar Raporu 2019, en son piyasa verileri, ülke profilleri, trendler ve GWEC Piyasa analizleri yoluyla küresel rüzgar endüstrisine kapsamlı bir genel bakış sunar. Rüzgar enerjisi son 20 yılda hızla arttı ve dünya çapında temiz, uygun maliyetli bir enerji kaynağı haline geldi.

Önemli bulgular:
  • 2019’da küresel bazda 60.4 GW rüzgar enerjisi kapasitesi kuruldu, 2018’deki kurulumlara göre yüzde 19 artış ile rüzgâr için tarihinde en iyi ikinci yıl olma niteliği taşıyor.
  • Dünya genelinde rüzgâr enerjisi için toplam kapasite, 2018’e göre yüzde 10 artışla 651 GW’ın üzerinde gerçekleşti.
  • Çin ve ABD, 2019 yılında yeni kapasitenin yüzde 60’ından fazlasını oluşturarak, Dünya’nın en büyük kara rüzgâr pazarları olmaya devam ediyor.
  • Açık deniz rüzgarı, küresel rüzgar tesislerinin yönlendirilmesinde giderek daha önemli bir rol oynamaktadır ve sektör 2019’da 6,1 GW rekor kırarak yeni tesislerin yüzde 10’luk bir rekor payını oluşturmaktadır.
  • Rapor, rüzgâr enerjisi büyümesini daha da hızlandırmak için iki önemli araç tanımlamaktadır: Odak noktasını LCOE’den rüzgar ve yenilenebilir endüstrilerin uzun vadeli sürdürülebilirliğini destekleyen bina enerji pazarlarına kaydırmak; ve sektöre yeni fırsatlar açmak için hibridizasyon ve yeşil hidrojen gibi yeni teknolojik çözümlerin kullanılması.
  • 2020’nin rüzgar enerjisi için rekor bir yıl olması bekleniyordu. GWEC, 76 GW yeni kapasite öngörüyordu. Bununla birlikte, COVID-19’un rüzgar enerjisi kurulumları üzerindeki tam etkisi hala bilinmemektedir. GWEC, COVID-19’un küresel ekonomi ve enerji piyasaları üzerindeki potansiyel etkileri ışığında 2020-2024 tahminlerini gözden geçirecek ve 2020 ikinci çeyreğinde güncellenmiş bir piyasa görünümü yayınlayacaktır.

Rapora buradan ulaşabilirsiniz.

Devamını oku
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam

Trendler

Copyright © 2011-2018 Moneta Tanıtım Organizasyon Reklamcılık Yayıncılık Tic. Ltd. Şti. - Canan Business Küçükbakkalköy Mah. Kocasinan Cad. Selvili Sokak No:4 Kat:12 Daire:78 Ataşehir İstanbul - T:0850 885 05 01 - info@monetatanitim.com