Connect with us

Genel

Tüm enerjilerini yenilenebilir enerji için harcıyorlar

Yayın tarihi:

-

2009 yılında enerji sektöründe faaliyete geçen Sahra Enerji, Türkiye’de bu alanda birçok ilke imza attı. İlk kez 100M üçgen kafes direk imalatı ve montajı Sahra Enerji A.Ş. tarafından yapılmış. Demir kafesli betonlu ankraj çalışması, ölçüm direğinin kırmızı ve beyaz şeklinde iki renkli çalışılması, alanında öncülük ettikleri diğer yenilikler arasında bulunuyor.

Şirket, Türkiye’de enerji sektöründe tercih edilen firmalar arasında ilk sıralarda yer alıyor. İnovasyona önem veren, öncü ve yaratıcı çözümleriyle faaliyetlerine hız kesmeden devam ediyorlar.

Yarını yansıtan projeler tasarlama, hayata geçirme ve enerji sektöründe yeniliklerin öncüsü ve uygulayıcısı olma stratejisini belirleyen Sahra Enerji, ulusal ve uluslararası arenadaki enerji araştırma, iletim, dağıtım, geliştirme ve yenilenebilir enerji yatırımlarını arttırmayı hedeflemekte olduklarını dile getiriyor.
Projelerine baktığımızda, biokütle, dalga enerjisi ve karbon borsası projeleri de dikkat çekiyor. Firmanın faaliyet alanları; meteorolojik rüzgâr ölçüm sistemleri, meteorolojik güneş ölçüm sistemleri, biokütle enerji santralleri, türbin inşaat çalışmaları.

Sahra Enerji’nin meteorolojik rüzgâr ölçüm sistemleri ile ilgili yaptıklarına gelince:

•Meteorolojik rüzgâr ölçüm istasyonları 60, 80, 100 M. imalat ve montajı
•Ölçüm istasyonlarında bakım arıza hizmetleri
•Her marka sensör ve datalogger temini
•Projelendirme geliştirme hizmetleri
•Micrositting ve raporlama hizmetleri
•Devlet kurum ve kuruluşlarla ilgili gerekli yazışmaların, başvuruların ve izinlerin alınması
•Sahanın belirlenmesi, ön ölçümlerin yapılması, kiralanması ve satın alınması
•Proje bölgelerinin haritacılık işlemlerinin yapılması
•Proje bölgelerinde yol yapımı, türbinin konuşlandırılacağı inşaat işlemleri

Yenilenebilir enerji ile ilgili yaptıkları çalışmalar

Sahra Enerji, Ülkemizin her bölgesinde üçgen kafes direk montajını gerçekleştirmiştir. Rüzgâr ölçüm istasyonları bölgeye coğrafik koşullara göre 60-80-100 mt olarak değişkenlik göstermektedir.7/24 çalışan bakım arıza ekipleri onay alındıktan sonraki ilk yarım saat içinde hazırlıklarını tamamlıyor ve ilgili noktaya ulaşmak üzere yola çıkıyorlar. 24 saat geçmeden gerek bakım yapıyorlar, gerekse arızayı gideriyorlar. Yenilenebilir enerjinin diğer etaplarından güneş enerjisi konusunda da çalışmalar yapan Sahra Enerji birçok ilde 3-10 mt aralığında güneş ölçüm istasyonlarını devreye almış. Uzman ekipleriyle rüzgâr ve güneş ölçüm istasyonları imalat ve montajında liderlik yapan Sahra Enerji biokütle ve dalga enerjisi konusunda da ar-ge çalışmalarına hız vermiştir. Dalga enerjisinde üç adet prototip geliştirilmiş olup, deneme çalışmaları için uygun sahil araştırmaları yapmaktadır. Biokütle enerjisi konusunda yatırımı düşünülen bölgeler belirlenmiş AB onaylı çiftlik kurulumu için fizibilite çalışmaları devam etmektedir.

Genel

10. IICEC : “Dünya Enerji Görünümü 2019”Türkiye Lansmanı 20 Aralık’ta İstanbul’da

Yayın tarihi:

-

Yazar

dünya enerji görünümü2019

Sabancı Üniversitesi İstanbul Uluslararası Enerji ve İklim Merkezi (IICEC), enerji dünyasının liderlerini, bu yıl 10’uncusu düzenlenen IICEC Enerji Konferansı’nda, bir kez daha buluşturacak.

Sabancı Üniversitesi İstanbul Uluslararası Enerji ve İklim Merkezi (IICEC) 10. IICEC Enerji Konferansı, bu yıl 20 Aralık 2019 Cuma günü Conrad Hotel İstanbul’da yapılacak. Konferans kapsamında Dünya Enerji Görünümü 2019 (World Energy Outlook 2019) Raporu’nun Türkiye sunumu da Uluslararası Enerji Ajansı Başkanı Dr. Fatih Birol tarafından gerçekleştirilecek.

Toplantı kapsamında Dr. Fatih Birol moderatörlüğünde “Türkiye Enerji Sektörü Liderleri” konulu bir panel de düzenlenecek.

Sabancı Üniversitesi Kurucu Mütevelli Heyeti Başkanı Güler Sabancı ve Sabancı Üniversitesi IICEC Direktörü Prof. Carmine Difiglio’nun ev sahipliğinde gerçekleşecek konferansta, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez Onur Konuğu keynote konuşmacısı olacak.

Çalışmalarına 2010 yılında başlayan IICEC tarafından her yıl geleneksel olarak düzenlenen, enerji sektörünün liderlerini ve sektörün kamu-sanayi-üniversite bağlamında tüm paydaşlarını buluşturarak Türkiye enerji gündeminin nabzını tutmaya devam edecek.

Programın detayları 

Devamını oku

Genel

Nordex Grubu servisle sayı aldı: Uruguay ve ABD’de müşterilerden 150 MW’lık uzatma

Yayın tarihi:

-

Yazar

Nordex Grubu, Uruguay ve ABD’de toplam 61 türbinin tam bakımı için üç yeni sipariş daha aldı.

Grup, Uruguay’da, Montevido’ya 110 km. uzaklıktaki Florida rüzgar santralinde 21 N117/2400 türbinin bakımını yapacak. Müşteri Akuo; türbinlerse 2014 Aralık ayından bu yana işletiliyor ve o zamandan bu yana da bakımını Nordex gerçekleştiriyor. Akuo, 50.4 MW’lık rüzgar santrali için bakım anlaşmasını 5 yıl uzattı.

Uruguay’da uzatma yapılan ikinci anlaşmaysa 20 adet N100/2500 türbininden oluşan ve Ekim 2015 tarihinden bu yana ülkenin kuzey doğusunda, Cerro Lago’da faaliyet gösteren santral. Burada da anlaşma 5 yıl uzatıldı.

Nordex tarafından bakımı yapılan her iki santral de geçen yıllarda % 98 ile 99 kapasiteyle çalıştılar.

Nordex’in aldığı 3. uzatma siparişiyse, ABD’de Maryland’de 50 MW’lık santral. Proje, 20 adet N90/2500 türbininden meydana geliyor. Grup, bu projeye 2011 yılından bu yana bakım ve onarım hizmeti veriyordu.

Devamını oku

Genel

Uluslararası Enerji Ajansı, yenilenebilir enerji üzerine çarpıcı 2019 raporunu yayınladı

Yayın tarihi:

-

Uluslarası Enerji Ajansı, 2019 yılında Dünya’da, Avrupa’da ve Türkiye’de yenilenebilir enerjinin durumu, kullanımı, yaygınlaşması, hedefleri, hedeflerin karşılanması, gelişmeler, toplantılar ve istatistiklerin yer aldığı Yenilenebilir Enerji Raporunu yayınladı. Yoğun çalışmaların sonunda titizlikle hazırlanan ve Dünya’daki yenilenebilir enerjiye ilişkin berrak bir görünümü ortaya koyan rapora aşağıdaki linkimizden ulaşabilirsiniz:

Uluslararası Enerji Ajansı 2019 yılı Yenilenebilir Enerji Raporuna buradan ulaşabilirsiniz >>

Devamını oku
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam

Trendler

Copyright © 2011-2018 Moneta Tanıtım Organizasyon Reklamcılık Yayıncılık Tic. Ltd. Şti. - Canan Business Küçükbakkalköy Mah. Kocasinan Cad. Selvili Sokak No:4 Kat:12 Daire:78 Ataşehir İstanbul - T:0850 885 05 01 - info@monetatanitim.com