Connect with us

Genel

Sürdürülebilir rüzgar türbinleri için üç boyutlu çözümler

Published

on

 

3D tasarım yazılımı, 3D Dijital Modelleme ve Ürün Yaşam Döngüsü Yönetimi (PLM) çözümlerinde dünya lideri 3DEXPERIENCE şirketi Dassault Systèmes dünyanın en büyük rüzgar türbinleri üreticisi Vestas Wind Systems A/S’nin üretim operasyonları yönetimi için “Sustainable Wind Turbines(Sürdürülebilir Rüzgar Türbinleri)” endüstriyel çözümünü seçtiğini duyurdu. Vestas, dünyanın her yerindeki tesislerinde üretim sistemleri ve tedarik zinciri süreçlerini standartlaştırabiliyor, gelecekteki genişleme planlarını destekleyebiliyor.

 

2025itibariyle rüzgar enerjisi, dünya elektrik tüketiminin tahminen yüzde 10’unukarşılayabilecek. Ancak dengesiz bir pazarda rüzgar türbinleri üreticileriyerel pazarların yakınlarında ve yerel gereksinimlere uygun yüksek kaliteli vegüvenilir ürünler üretme esnekliğine sahip olmalı.

 

Altı kıtada75 ülkede 56.800’den fazla kurulu rüzgar türbiniyle Vestas, yeni konumlaradoğru genişlerken her tesisinde her ürünü üretebilme becerisine sahip olmanınyanı sıra dış kaynak kullanım stratejisinde bir rüzgar türbininin 20 yıllıktasarım kullanım ömrü boyunca maliyet ve kalite hedeflerini tutturmasınısağlamak istiyor.

 

3DEXPERIENCEplatformunu temel alan “Sürdürülebilir Rüzgar Türbinleri” DELMIA Aprisouygulamalarından faydalanıyor ve işbirliğine dayalı global ortamda çokdisiplinli bilgiler içeren benzersiz mühendislik, üretim ve proje yönetimibecerileri sunuyor. Şirketlerin üretime başlamadan önce üretim süreçlerinisanal olarak planlamalarına ve onaylamalarına; üretim maliyetleri, üretimbölümü gecikmeleri ve sorunlarını en aza indirmelerine; ve daha yüksek birüretim kalitesi ve istenen ürün çıkışını elde etmelerine olanak tanıyor.

 

Globalolarak 19 üretim tesisiyle Vestas, kurum çapında üretim operasyonları üzerindegerçek zamanlı görünürlük ve kontrol için mevcut ERP sistemiyle güvenli birşekilde entegre edilebilen tek ve birleşik bir dijital çözüme sahip oldu.Şirket, insanlar, prosesler, ekipmanlar, araçlar ve malzemelerin yanı sırakalite, depo, bakım, işgücü ve tedarik zinciri gibi rüzgar türbinlerinin ötesindekisüreçleri de koordine ve senkronize edebiliyor. Daha fazla operasyonel esneklikve değişimi daha hızlı yanıtlama sayesinde Vestas, geliştirmeler, tasarım veoluşturmayı her tesisinde yineleyebiliyor.

 

Vestas İdari Başkan Yardımcısı BaşOperasyon Sorumlusu Jean-Marc Lechêne şunları söyledi: “İklim değişikliği ve enerji güvenliği dünyanın bugün yüzleştiği vegelecek kuşaklara bizden miras kalacak en önemli iki sorundur ve ekonomikaçıdan karlı çevreci enerji çözümlerine geçişin ne kadar önemli olduğunu bizehatırlatmaktadır. 3DEXPERIENCE platformu üretim operasyonlarımızı yönetimtarzımızı kapsamlı bir yaklaşımla dönüştürmemize olanak tanıdı. İşverimliliğini geliştirebiliyor, yerel standartlara daha iyi uyum sağlayabiliyorve hemen her pazar için uzun vadeli sürdürülebilirlik çözümlerioluşturabiliyoruz”.

 

DassaultSystèmes İdari Başkan Yardımcısı ve Baş Strateji Sorumlusu Monica Menghini ise şöyle konuştu: “Vestas gibi üreticiler, kazançlarınıartırmayı ve gelişmekte olan pazarlara doğru genişlemeyi hedeflemekle birliktebu hedefleri, verimlilik ve kaliteyi geliştirirken, israfı ortadan kaldırırken,maliyetleri azaltırken ve sürdürülebilirliği en önemli öncelik olarak tutarkengerçekleştirmeleri gerekiyor. ‘Sürdürülebilir Rüzgar Türbinleri’ endüstriyelçözüm deneyimi en düşük toplam maliyet için kurumsal kalite, sürekli gelişim veyasal uyumluluk sağlıyor”.

Endüstri dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz? Şimdi kayıt olun.

  E-Bülten'e kayıt olun
E-Posta:
 
Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Trendler

Copyright © 2011-2018 Moneta Tanıtım Organizasyon Reklamcılık Yayıncılık Tic. Ltd. Şti. - Canan Business Küçükbakkalköy Mah. Kocasinan Cad. Selvili Sokak No:4 Kat:12 Daire:78 Ataşehir İstanbul - T:0850 885 05 01 - info@monetatanitim.com