Connect with us

Genel

Sürdürülebilir rüzgar türbinleri için üç boyutlu çözümler

Yayın tarihi:

-

 

3D tasarım yazılımı, 3D Dijital Modelleme ve Ürün Yaşam Döngüsü Yönetimi (PLM) çözümlerinde dünya lideri 3DEXPERIENCE şirketi Dassault Systèmes dünyanın en büyük rüzgar türbinleri üreticisi Vestas Wind Systems A/S’nin üretim operasyonları yönetimi için “Sustainable Wind Turbines(Sürdürülebilir Rüzgar Türbinleri)” endüstriyel çözümünü seçtiğini duyurdu. Vestas, dünyanın her yerindeki tesislerinde üretim sistemleri ve tedarik zinciri süreçlerini standartlaştırabiliyor, gelecekteki genişleme planlarını destekleyebiliyor.

 

2025itibariyle rüzgar enerjisi, dünya elektrik tüketiminin tahminen yüzde 10’unukarşılayabilecek. Ancak dengesiz bir pazarda rüzgar türbinleri üreticileriyerel pazarların yakınlarında ve yerel gereksinimlere uygun yüksek kaliteli vegüvenilir ürünler üretme esnekliğine sahip olmalı.

 

Altı kıtada75 ülkede 56.800’den fazla kurulu rüzgar türbiniyle Vestas, yeni konumlaradoğru genişlerken her tesisinde her ürünü üretebilme becerisine sahip olmanınyanı sıra dış kaynak kullanım stratejisinde bir rüzgar türbininin 20 yıllıktasarım kullanım ömrü boyunca maliyet ve kalite hedeflerini tutturmasınısağlamak istiyor.

 

3DEXPERIENCEplatformunu temel alan “Sürdürülebilir Rüzgar Türbinleri” DELMIA Aprisouygulamalarından faydalanıyor ve işbirliğine dayalı global ortamda çokdisiplinli bilgiler içeren benzersiz mühendislik, üretim ve proje yönetimibecerileri sunuyor. Şirketlerin üretime başlamadan önce üretim süreçlerinisanal olarak planlamalarına ve onaylamalarına; üretim maliyetleri, üretimbölümü gecikmeleri ve sorunlarını en aza indirmelerine; ve daha yüksek birüretim kalitesi ve istenen ürün çıkışını elde etmelerine olanak tanıyor.

 

Globalolarak 19 üretim tesisiyle Vestas, kurum çapında üretim operasyonları üzerindegerçek zamanlı görünürlük ve kontrol için mevcut ERP sistemiyle güvenli birşekilde entegre edilebilen tek ve birleşik bir dijital çözüme sahip oldu.Şirket, insanlar, prosesler, ekipmanlar, araçlar ve malzemelerin yanı sırakalite, depo, bakım, işgücü ve tedarik zinciri gibi rüzgar türbinlerinin ötesindekisüreçleri de koordine ve senkronize edebiliyor. Daha fazla operasyonel esneklikve değişimi daha hızlı yanıtlama sayesinde Vestas, geliştirmeler, tasarım veoluşturmayı her tesisinde yineleyebiliyor.

 

Vestas İdari Başkan Yardımcısı BaşOperasyon Sorumlusu Jean-Marc Lechêne şunları söyledi: “İklim değişikliği ve enerji güvenliği dünyanın bugün yüzleştiği vegelecek kuşaklara bizden miras kalacak en önemli iki sorundur ve ekonomikaçıdan karlı çevreci enerji çözümlerine geçişin ne kadar önemli olduğunu bizehatırlatmaktadır. 3DEXPERIENCE platformu üretim operasyonlarımızı yönetimtarzımızı kapsamlı bir yaklaşımla dönüştürmemize olanak tanıdı. İşverimliliğini geliştirebiliyor, yerel standartlara daha iyi uyum sağlayabiliyorve hemen her pazar için uzun vadeli sürdürülebilirlik çözümlerioluşturabiliyoruz”.

 

DassaultSystèmes İdari Başkan Yardımcısı ve Baş Strateji Sorumlusu Monica Menghini ise şöyle konuştu: “Vestas gibi üreticiler, kazançlarınıartırmayı ve gelişmekte olan pazarlara doğru genişlemeyi hedeflemekle birliktebu hedefleri, verimlilik ve kaliteyi geliştirirken, israfı ortadan kaldırırken,maliyetleri azaltırken ve sürdürülebilirliği en önemli öncelik olarak tutarkengerçekleştirmeleri gerekiyor. ‘Sürdürülebilir Rüzgar Türbinleri’ endüstriyelçözüm deneyimi en düşük toplam maliyet için kurumsal kalite, sürekli gelişim veyasal uyumluluk sağlıyor”.

Devamını oku
Yorum Yap

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Genel

10. IICEC : “Dünya Enerji Görünümü 2019”Türkiye Lansmanı 20 Aralık’ta İstanbul’da

Yayın tarihi:

-

Yazar

dünya enerji görünümü2019

Sabancı Üniversitesi İstanbul Uluslararası Enerji ve İklim Merkezi (IICEC), enerji dünyasının liderlerini, bu yıl 10’uncusu düzenlenen IICEC Enerji Konferansı’nda, bir kez daha buluşturacak.

Sabancı Üniversitesi İstanbul Uluslararası Enerji ve İklim Merkezi (IICEC) 10. IICEC Enerji Konferansı, bu yıl 20 Aralık 2019 Cuma günü Conrad Hotel İstanbul’da yapılacak. Konferans kapsamında Dünya Enerji Görünümü 2019 (World Energy Outlook 2019) Raporu’nun Türkiye sunumu da Uluslararası Enerji Ajansı Başkanı Dr. Fatih Birol tarafından gerçekleştirilecek.

Toplantı kapsamında Dr. Fatih Birol moderatörlüğünde “Türkiye Enerji Sektörü Liderleri” konulu bir panel de düzenlenecek.

Sabancı Üniversitesi Kurucu Mütevelli Heyeti Başkanı Güler Sabancı ve Sabancı Üniversitesi IICEC Direktörü Prof. Carmine Difiglio’nun ev sahipliğinde gerçekleşecek konferansta, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez Onur Konuğu keynote konuşmacısı olacak.

Çalışmalarına 2010 yılında başlayan IICEC tarafından her yıl geleneksel olarak düzenlenen, enerji sektörünün liderlerini ve sektörün kamu-sanayi-üniversite bağlamında tüm paydaşlarını buluşturarak Türkiye enerji gündeminin nabzını tutmaya devam edecek.

Programın detayları 

Devamını oku

Genel

Nordex Grubu servisle sayı aldı: Uruguay ve ABD’de müşterilerden 150 MW’lık uzatma

Yayın tarihi:

-

Yazar

Nordex Grubu, Uruguay ve ABD’de toplam 61 türbinin tam bakımı için üç yeni sipariş daha aldı.

Grup, Uruguay’da, Montevido’ya 110 km. uzaklıktaki Florida rüzgar santralinde 21 N117/2400 türbinin bakımını yapacak. Müşteri Akuo; türbinlerse 2014 Aralık ayından bu yana işletiliyor ve o zamandan bu yana da bakımını Nordex gerçekleştiriyor. Akuo, 50.4 MW’lık rüzgar santrali için bakım anlaşmasını 5 yıl uzattı.

Uruguay’da uzatma yapılan ikinci anlaşmaysa 20 adet N100/2500 türbininden oluşan ve Ekim 2015 tarihinden bu yana ülkenin kuzey doğusunda, Cerro Lago’da faaliyet gösteren santral. Burada da anlaşma 5 yıl uzatıldı.

Nordex tarafından bakımı yapılan her iki santral de geçen yıllarda % 98 ile 99 kapasiteyle çalıştılar.

Nordex’in aldığı 3. uzatma siparişiyse, ABD’de Maryland’de 50 MW’lık santral. Proje, 20 adet N90/2500 türbininden meydana geliyor. Grup, bu projeye 2011 yılından bu yana bakım ve onarım hizmeti veriyordu.

Devamını oku

Genel

Uluslararası Enerji Ajansı, yenilenebilir enerji üzerine çarpıcı 2019 raporunu yayınladı

Yayın tarihi:

-

Uluslarası Enerji Ajansı, 2019 yılında Dünya’da, Avrupa’da ve Türkiye’de yenilenebilir enerjinin durumu, kullanımı, yaygınlaşması, hedefleri, hedeflerin karşılanması, gelişmeler, toplantılar ve istatistiklerin yer aldığı Yenilenebilir Enerji Raporunu yayınladı. Yoğun çalışmaların sonunda titizlikle hazırlanan ve Dünya’daki yenilenebilir enerjiye ilişkin berrak bir görünümü ortaya koyan rapora aşağıdaki linkimizden ulaşabilirsiniz:

Uluslararası Enerji Ajansı 2019 yılı Yenilenebilir Enerji Raporuna buradan ulaşabilirsiniz >>

Devamını oku
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam

Trendler

Copyright © 2011-2018 Moneta Tanıtım Organizasyon Reklamcılık Yayıncılık Tic. Ltd. Şti. - Canan Business Küçükbakkalköy Mah. Kocasinan Cad. Selvili Sokak No:4 Kat:12 Daire:78 Ataşehir İstanbul - T:0850 885 05 01 - info@monetatanitim.com