Connect with us

Rüzgar Türbini İmalatçıları

Siemens Gamesa, Senvion’un varlıkları için anlaşmaya vardı

Published

on

Siemens Gamesa Renewable Energy, Senvion Grubu’nun 200 milyon € değerindeki Avrupa varlıklarını devralmak için anlaşmaya vardığını duyurdu.

Anlaşma kapsamındaki varlıklar, Senvion Grubu’nun Avrupa Kara Rüzgarı Hizmetlerinin büyük bir kısmı ve tam servis sağlama amaçlı tüm varlıklar ve operasyonlar, Senvion’un tüm Fikri Mülkiyeti yanında Portekiz Vagos’taki kara rüzgarı kanat üretim tesisinden meydana geliyor.

Senvion’un Avrupa hizmet varlıkları Siemens Gamesa’nın önemli bir alandaki kapasite ve potansiyelini güçlendirecek

Senvion’dan devralınacak 8.9 GW karşılıklı servis filosu, Siemens Gamesa’nın toplam bakım kapasitesini 69 GW’a çıkaracak.

Bu varlıkların eklenmesi, Siemens Gamesa’nın iş karmasının ve coğrafi varlığının, uzun dönem görünürlük getiren anlaşmalar şimdiye kadar oldukça yüksek olan ve yenileme oranlarıyla çeşitlenmesine yardımcı olacak.

Portekiz’deki kanat üretim tesisi Avrupa’daki en etkin üretim tesislerinden biri durumunda. Vagos santrali, mevcut ticari sorunların beraberinde getirdiği belirsizlik ve dalgalanmaları ortadan kaldıracak.

Ayrıca, Siemens Gamesa’nın endüstriyel değer zincirininin güçlenmesine ve Asya’daki tedarikçilere bağımlılığının azalmasına destek olacak.

Sınıfının en iyisi operasyon niteliklerine sahip, oldukça etkin güçteki işletme, varolan SGRE kanat kapasitesini tamamlayacak. Uluslararası satışları da destekleyecek.

Senvion’un fikri mülkiyeti, Siemens Gamesa’nın teknoloji portfolyosunun iyileştirmesine imkan tanıyor

Genel Müdür Markus Tacke, “Bu işlem, Siemens Gamesa için ileriye dönük önemli bir adım”, diyor. “Senvion’un hizmet varlıkları, bizim temel piyasa segmentinde büyümemize yardımcı olacak.”

“Kanat fabrikası güç ticari ortamlardaki riski azaltmamıza yardımcı olurken, Almanya ve diğer önemli Avrupa piyasalarına ciddi oranda kapasite ekleyecek.”

“Firmamıza iyi insanları ve çalışmayı getiriyoruz, bu da tüm taraflar için kazanım.”

Devrin parçası olarak, yaklaşık 2000 Senvion çalışanının Siemens Gamesa’ya katılması bekleniyor.

 

 

Endüstri dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz? Şimdi kayıt olun.

  E-Bülten'e kayıt olun
E-Posta:
 

Trendler

Copyright © 2011-2018 Moneta Tanıtım Organizasyon Reklamcılık Yayıncılık Tic. Ltd. Şti. - Canan Business Küçükbakkalköy Mah. Kocasinan Cad. Selvili Sokak No:4 Kat:12 Daire:78 Ataşehir İstanbul - T:0850 885 05 01 - info@monetatanitim.com