Connect with us

Rüzgar Türbini İmalatçıları

Siemens Gamesa, Senvion’un varlıkları için anlaşmaya vardı

Yayın tarihi:

-

Siemens Gamesa Renewable Energy, Senvion Grubu’nun 200 milyon € değerindeki Avrupa varlıklarını devralmak için anlaşmaya vardığını duyurdu.

Anlaşma kapsamındaki varlıklar, Senvion Grubu’nun Avrupa Kara Rüzgarı Hizmetlerinin büyük bir kısmı ve tam servis sağlama amaçlı tüm varlıklar ve operasyonlar, Senvion’un tüm Fikri Mülkiyeti yanında Portekiz Vagos’taki kara rüzgarı kanat üretim tesisinden meydana geliyor.

Senvion’un Avrupa hizmet varlıkları Siemens Gamesa’nın önemli bir alandaki kapasite ve potansiyelini güçlendirecek

Senvion’dan devralınacak 8.9 GW karşılıklı servis filosu, Siemens Gamesa’nın toplam bakım kapasitesini 69 GW’a çıkaracak.

Bu varlıkların eklenmesi, Siemens Gamesa’nın iş karmasının ve coğrafi varlığının, uzun dönem görünürlük getiren anlaşmalar şimdiye kadar oldukça yüksek olan ve yenileme oranlarıyla çeşitlenmesine yardımcı olacak.

Portekiz’deki kanat üretim tesisi Avrupa’daki en etkin üretim tesislerinden biri durumunda. Vagos santrali, mevcut ticari sorunların beraberinde getirdiği belirsizlik ve dalgalanmaları ortadan kaldıracak.

Ayrıca, Siemens Gamesa’nın endüstriyel değer zincirininin güçlenmesine ve Asya’daki tedarikçilere bağımlılığının azalmasına destek olacak.

Sınıfının en iyisi operasyon niteliklerine sahip, oldukça etkin güçteki işletme, varolan SGRE kanat kapasitesini tamamlayacak. Uluslararası satışları da destekleyecek.

Senvion’un fikri mülkiyeti, Siemens Gamesa’nın teknoloji portfolyosunun iyileştirmesine imkan tanıyor

Genel Müdür Markus Tacke, “Bu işlem, Siemens Gamesa için ileriye dönük önemli bir adım”, diyor. “Senvion’un hizmet varlıkları, bizim temel piyasa segmentinde büyümemize yardımcı olacak.”

“Kanat fabrikası güç ticari ortamlardaki riski azaltmamıza yardımcı olurken, Almanya ve diğer önemli Avrupa piyasalarına ciddi oranda kapasite ekleyecek.”

“Firmamıza iyi insanları ve çalışmayı getiriyoruz, bu da tüm taraflar için kazanım.”

Devrin parçası olarak, yaklaşık 2000 Senvion çalışanının Siemens Gamesa’ya katılması bekleniyor.

 

 

Rüzgar Türbini İmalatçıları

Siemens Gamesa offshore Direct Drive türbini sayısı 1000’e ulaştı

Yayın tarihi:

-

Yazar

siemens gamesa 1000.türbini kurdu

Siemens Gamesa Yenilenebilir Enerji, İngiliz 714 MW’lık East Anglia One projesinde 51. Türbininin kurulumunu yaparak önemli bir dönüm noktasına ulaştı. Başlangıçtan bu yana geçen 8 yıllık sürede, kurulumu yapılan offshore Direct Drive türbin sayısı 1000’e ulaştı.

2011’den bu yana Siemens Gamesa Offshore Direct Drive rüzgar türbini platformu, fosil yakıtlarla bir karşılaştırma yapıldığında toplamda 29 milyon ton CO2 salınımını önledi.

Siemens Gamesa tarafından toplanan performans verilerine göre, Direct Drive offshore türbinler, 2011’deki ilk kurulumlarından bu yana 34.6 Terawatt saat elektrik üretti. Ortaya çıkan miktar, Danimarka’da tüm hanelerin ya da Madrid’de sanayi dahil yıllık tüm enerji tüketimine eşit.

Devamını oku

Rüzgar Türbini İmalatçıları

Nordex Grubu, Avrupa’da 128 MW’ın üzerinde yeni siparişler aldı

Yayın tarihi:

-

Yazar

Nordex Grubu, Avrupa’da 128 MW üstü projeler için anlaşmalar sağlıyor

Nordex Grubu, Kasım’da,  İrlanda, Almanya, Fransa ve İsveç’teki müşterilerinden toplamda 128 MW’ı bulan sipariş aldı. Projelerin yapımına 2020 ve 2021’de başlanacak.

Taleplerde ilk sırayı N149/4.0-4.5, N100/3300 ve N117/3600 türbinleri alıyor. Bu aralıktaki türbinlerin tekrardan talep alması, farklı piyasaların ve rüzgar rejimlerinin koşullarına göre şekillendirilen Nordex Grubu ürünlerinin çekiciliğini bir kez daha gösteriyor.

Nordex Grubu CSO’su Patxi Landa, durumu şöyle açıklıyor: “Siparişlerin coğrafi dağılımı Nordex Grubu’nun tekil piyasalardaki gelişmelerden daha büyük ölçüde bağımsız kalabildiğinin göstergesidir.

Devamını oku

Rüzgar Türbini İmalatçıları

Nordex Grup, Türkiye’de 77 MW’lık rüzgar projesi için türbin tedarik edecek

Yayın tarihi:

-

Yazar

karayel elektrik-nordex grup

Alman türbin üreticisi Nordex grup, Türkiye’den yeni siparişler almaya devam ediyor. Nordex grup, yeni müşterisi Karayel elektrikten  76.8 MW’lık “Vize-2” rüzgar çiftliği için 16 adet N149 / 4.0-4.5 türbin siparişi aldı.

Delta4000 serisinden  gelen türbinler 4.8 MW çalışma modunda tedarik edilecek. Sipariş ayrıca on yıllık Premium Servis sözleşmesi de içerecek.

“Vize-2” rüzgâr çiftliği Türkiye’nin kuzeyinde, ortalama yıllık rüzgâr hızının saniyede 7,8 metre olduğu Kırklareli şehri yakınında inşa edilecek.

Karayel Elektrik, Nordex yerel olarak kuleler, rotor kanatları, jeneratörler ve çapa kafesleri üretmeyi planladığı için Vize-2 için daha yüksek tarife garantisi alma hakkına da sahip olacak.

Devamını oku
Reklam
Reklam

Trendler

Copyright © 2011-2018 Moneta Tanıtım Organizasyon Reklamcılık Yayıncılık Tic. Ltd. Şti. - Canan Business Küçükbakkalköy Mah. Kocasinan Cad. Selvili Sokak No:4 Kat:12 Daire:78 Ataşehir İstanbul - T:0850 885 05 01 - info@monetatanitim.com