Rüzgar enerjisinin ‘eğitim ve iple erişim’deki uzmanı Ekstrem İŞLER

Editör
Rüzgar enerjisinin ‘eğitim ve iple erişim’deki uzmanı Ekstrem İŞLER

İple erişimdeki uluslararası tecrübesiyle rüzgar enerjisi sektörüne çok çeşitli yüksekte çalışma çözümleri sunan Ekstrem İŞLER, GWO Eğitimlerini Türkiye’de en çok veren kurum olarak sektörü güçlendiriyor. Uluslararası şubeleriyle küresel ölçekte türbin bakım hizmetleri sağlayan firma, rüzgar enerjisinde kullanılan kişisel koruyucu ekipmanlarda birçok global markanın satışını da yapıyor.

 

2014 yılında İzmir’de kurulan Ekstrem İŞLER, eğitim ve yüksekte çalışma çözümleriyle rüzgar enerjisi sektörüne; kule, kanat, periyodik bakım, bakım/servis hizmetleri, Retrofit çalışmaları, Drone Inspection hizmeti ve GWO Eğitimleri sunuyor. Uluslararası şubeleriyle 4 kıta 19 ülkede inşaat, enerji, eğitim ve ekipman satışı konusunda hizmet veren Ekstrem İŞLER, Türkiye başta olmak üzere Asya, Avrupa ve Afrika’da birçok RES’in türbin bakım hizmetlerini sağlıyor. Dünyadaki sayılı GWO Eğitim sağlayıcılarından biri olan Ekstrem İŞLER, kâr amacı gütmeyen Danimarka merkezli bir organizasyon olan GLOBAL WIND ORGANISATION’un 2019 yılında yayımladığı raporunda, Türkiye’de GWO Eğitimini en çok veren şirket olma unvanını elinde bulunduruyor.

 

Rüzgar enerjisi sektörüne yönelik GWO Eğitimlerinin yanı sıra, yüksekte çalışma ve IRATA Eğitimleri de sunan Ekstrem İŞLER, saha operasyonlarını IRATA standardında yürüten dünyadaki 500 şirketten biri olarak öne çıkıyor. Eğitim merkezinde yer alan Rüzgar Türbin Eğitim Simülasyonu ile GWO ART Eğitimleri de verebilen firma, gerçeğe en yakın ileri kurtarma tatbikatlarını GWO ART standardında; Nacelle, Tower & Basement Rescue, Hub, Spinner & Inside Blade Rescue, Single Rescuer Hub, Spinner & Inside Blade, Single Rescuer Nacelle, Tower, Basement kapsamında verebiliyor.

 

 

Rüzgar ölçüm direği imalatı, montajı, periyodik bakımı, sensör tedarik ve değişim hizmetleri de sunan Ekstrem İŞLER, 200’den fazla rüzgar ölçüm direği kurulum tecrübesiyle yurt içi ve yurt dışında birçok projede servis sağlıyor. Uluslararası standartlarda sunduğu eğitim ve yüksekte çalışma alanlarında Türkiye başta olmak üzere; Amerika, Almanya, Ukrayna, Hırvatistan, Makedonya, Azerbaycan, Gürcistan, Fas, Katar, Suudi Arabistan, Afganistan, Pakistan gibi birçok ülkede önemli projelerde yer alan firma, yurt dışında “Extreme Works” adını kullanıyor.

 

Rüzgar enerjisi sektöründe kullanılan SKYLOTEC, PETZL, 3M gibi global birçok markanın kişisel koruyucu ekipmanlarının satışını yapan Ekstrem İŞLER, rüzgar enerjisi başta olmak üzere birçok alanda kullanılan, 500 °C ısıya dayanıklı kişisel kurtarma ürünleri üreten Tech Safety Lines’in (TSL), Türkiye’deki kişisel kurtarma ekipmanlarının eğitimini veren ve periyodik kontrolünü sağlayan yetkili kuruluş olma özelliğini taşıyor.

 

Uluslararası düzeyde deneyim ve uzmanlığıyla çözümlerini “More than Access – Erişimden Daha Fazlası” mottosuyla sunan firma, yüksekte çalışırken karşılaşılan zorlukları, müşterisine uygun güvenli erişim ve çalışma yöntemleriyle hazırlıyor, talepleri analiz ediyor ve ihtiyaç duyulan çözümü sunuyor.

Bu Makaleyi Paylaş
By Editör
Türkiye'nin alanında en özel yayınlara sahip medya grubu MONETA'nın sektörel dergi ve portallarının yönetimine katkıda bulunmaktayım. MONETA bünyesinde yeni nesil yayıncılık anlayışıyla içerik yönetimini geliştirmeye devam ediyoruz.
Yorum Yap