Rüzgar enerjisinin dinamik ismi TUİZ Wind

Editör
Rüzgar enerjisinin dinamik ismi TUİZ Wind

Geçtiğimiz yıl kurulan rüzgar enerjisi sektörünün yeni ismi TUİZ Wind, kurucuları ve çalışanlarının enerji sektöründeki deneyimlerini rüzgar enerjisiyle buluşturuyor. Türkiye’de değişimin öncü firmaları arasında yer alma hedefiyle yola çıkan TUİZ Wind, rüzgar enerjisi sektörüne; kurulum, servis, bakım ve onarım, ana bileşen değişimi, teknik destek, lojistik destek, yükleme-indirme operasyonları, kanat bakım ve onarım; bertaraf, muayene ve ölçüm-raporlama hizmetleri sunuyor.

Rüzgar enerjisi sektörünün ana öğelerinden olan montaj, bakım ve servis projelerini şekillendiren, yeni teknolojileri takip ederek gelişmeye açık, daha iyi servis standartları oluşturmak için çalışan TUİZ Wind, müşterileri, çalışanları ve iş ortakları ile projelerinin devamlılığını sağlama, memnuniyeti artırarak sürdürme ve küresel bir oyuncu olma hedefiyle çalışmalarını sürdürüyor. Sahip olduğu bilgi, hizmet ve network ağını, hedeflerine ulaşmada en iyi şekilde değerlendirmek için çalışan firma, sektörde standartları belirleyen, keşfederek ilerleyen küresel bir oyuncu olma vizyonuyla, yeni iş birliği ve yatırım fırsatlarını değerlendiriyor.

Kurulum hizmetlerini Enercon, Nordex, Siemens Gamesa gibi markalara ait farklı türbin modellerinde deneyim sahibi olan ekibiyle sunan TUİZ Wind, servis ve bakım onarım hizmetleri ile türbinlerin performansını artırıyor. Uzman teknik ekibiyle, değişimine karar verilen tüm komponentlerin yenilenmesini sağlayabilen TUİZ Wind; kurulum, servis ve tüm faaliyet alanlarında mekanik ve elektrik süpervizör, saha yönetimi, iş güvenliği ve işyeri hekimi desteği de sunuyor.

Türbin komponentlerinin nakliye ve montaj esnasında gerekli olan tüm yükleme, boşaltma ve kaldırma operasyonlarında ihtiyaç duyulan sapancılık, operasyon yönetimi, süpervizyon hizmeti de sunan firma; üretim tesisleri, proje sahaları, liman ve gemi gibi faaliyet alanlarındaki türbin bileşenlerinin yükleme ve indirme işlemlerini teknik yeterliliğe sahip ekibiyle, güvenli ve kaliteli bir şekilde gerçekleştiriyor.

Türbin komponentlerinin Fabrika Çıkış Ekipman Kontrolleri (FAT), liman çıkış ekipman kontrolleri, saha ekipman kontrolleri, montaj sonrası türbin teslim alma öncesi kontrolleri konusunda uzman kadrosuyla çözüm sunan firma, türbin enerji (elektrik-elektronik) sistemlerini kontrol ediyor ve kısa süre içerisinde raporlama işlemleri de gerçekleştiriyor.

Bu Makaleyi Paylaş
By Editör
Türkiye'nin alanında en özel yayınlara sahip medya grubu MONETA'nın sektörel dergi ve portallarının yönetimine katkıda bulunmaktayım. MONETA bünyesinde yeni nesil yayıncılık anlayışıyla içerik yönetimini geliştirmeye devam ediyoruz.
Yorum Yap