Connect with us

İşletme ve Bakım

RES güvenliğinde teknoloji destekli optimum güvenlik çözümleri

Published

on

68’i RES olmak üzere 133 enerji üretim tesisine güvenlik hizmeti sunan Securitas, teknoloji destekli çözümleri ile riskleri minimez ederek, orta vadede maliyetlerde ciddi tasaruflar sağlıyor. 

Uluslararası deneyimlerini yerel bakış açısıyla harmanlayarak, müşterinin ihtiyacına yönelik anahtar teslimi çözümler sunduklarını belirten Securitas Enerji Segmenti Lideri Ünsal Kütaruk, “Yatırımla başlayan süreç, inşaat ve işletme süresi boyunca devam ediyor. İşimize teknolojiyi ve diğer çözümlerimizi de entegre ederek özellikle fiziki güvenlik ile takibin riskli olduğu alanlarda, Harici Alarm Sistemleri, Video Analiz Sistemleri, Uzaktan İzleme Çözümleri, Solar Kamera Sistemleri ve Kontrol Hizmetleri gibi çözümlerle fayda sağlıyor, ek değer yaratıyoruz” dedi.

Securitas Enerji Segmenti Lideri Ünsal Kütaruk

Geniş hizmet yelpazesini tek bir çatı altında topladığı entegre çözümlerde ile bilgi, insan ve teknolojiyi bir araya getiren Securitas’ın enerji sektörüne sunduğu entegre çözümleri şu ana başlıklar altında toparlamak mümkün:

Smart M PDA ile güvenlik görevlisi izleme sistemi

Securitas Smart-M, PDA cihazı ile güvenlik görevlisine atanmış olan görevlerin durumunu detaylı olarak raporlayan sistem.

Uzaktan denetim kamerası

Güvenlik görevlilerinin görev yaptığı alanların Securitas Uzaktan İzleme Merkezi tarafından uzak video bağlantısı ile görüntülenerek denetlenmesi hizmeti. 

Harici ortam alarm sistemi

Elektrik enerjisi bulunmayan yerler dahil olmak üzere, herhangi bir açık veya kapalı alanda kurulabilen alarm sistemi.

Güneş enerjili kamera sistemi

Elektrik enerjisi bulunmayan yerleşkeler de dahil olmak üzere, dış ve iç ortam güvenliği için kullanılan kamera sistemi. 

Mobil kamera

Kurulum gerektirmeyen, geçici süreli güvenlik çözümleri için özel olarak tasarlanmış taşınabilir güvenlik sistemi.

Hızlı çözüm RVS GO sistemi

4.5 G ile haberleşen kurulumu kolay video analiz sistemidir. Tek bir direk üzerinde bulunan gece görüşlü kamera ve özel hoparlör sayesinde; korunan alanın ihlal edilmesi bulutta çalışan özel analiz algoritmaları ile algılanır.

Yaka kamerası

Güvenlik görevlilerinin yürütmekte olduğu hizmetin uzak video bağlantısı ile denetlenmesine ve ihtiyaç duyduğunda bağlanarak görüntü ve ses alınabilmesini mümkün kılar. 

Video ile uzaktan alarm doğrulama hizmeti

Alarm sisteminden gelen ihlallerin, aynı alanı gören kamera sisteminden alınan görüntü incelenerek gerçek bir güvenlik ihlali olup olmadığının kontrol edilmesi ve gerekli durumlarda ihbarların yapılması hizmeti.

Securitas müşteri portalı üzerinden anlık raporlama

Securitas’ın hizmetine dair Smart-M ve başka kaynaklardan akan tüm bilgilere, müşterilerinin 7/24 ulaşmasını sağlayan sistem.

Risk Değer Zinciri

Securitas ayrıca enerji sektöründe faaliyet gösteren iş ortaklarına ihtiyaçlarına özel oluşturduğu “Risk Değer Zinciri” ile çözümleri de sunuyor. Risk Değer Zinciri, her bir proje için özel olarak hazırlanan farklı açılardan tehdit oluşturabilecek riskleri analizini yapan ve riskleri derecelendirerek önlemleri ve en etkin güvenlik planının belirlenmesini sağlayan bir uygulama. 

Endüstri dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz? Şimdi kayıt olun.

  E-Bülten'e kayıt olun
E-Posta:
 

Trendler

Copyright © 2011-2018 Moneta Tanıtım Organizasyon Reklamcılık Yayıncılık Tic. Ltd. Şti. - Canan Business Küçükbakkalköy Mah. Kocasinan Cad. Selvili Sokak No:4 Kat:12 Daire:78 Ataşehir İstanbul - T:0850 885 05 01 - info@monetatanitim.com