Connect with us

Rüzgar Santralleri

KATWIND Enerji, tecrübeli kadrosuyla rüzgar enerjisinde hızla büyüyor

Published

on

Uluslararası standartlarda mühendislik çözümleri üretme ilkesiyle 2016 yılında kurulan Katwind Enerji, 15 yılı aşkın tecrübesi olan ekibiyle rüzgar enerjisi santrali projelerinin her alanında faaliyet gösteriyor. 10 yılı aşkın süredir sürekli büyüyen ve günümüzde 30 kişiye ulaşan ofis ve saha ekibiyle rüzgar enerjisi sektörüne hizmet veren firma; Katwind Enerji Türkiye, İka Enerji Mühendislik, Katwind Enerji Ukrayna ve Sekawind Enerji firmalarıyla rüzgar sektörüne farklı disiplinler ve coğrafyalarda çözüm sunuyor.

2017-2022 yılları arasında 2 iple erişim ekibiyle başladığı servis yolculuğuna, ekip sayısını 12’ye yükselterek ve bu ekiplere düzenli eğitimler vererek devam eden KATWIND, çalışanlarının gelişimlerine katkıda bulunarak müşterilerinin talep ve ihtiyaçlarına en iyi şekilde ve en kısa zamanda cevap verip, başarılı ve kaliteli hizmet vermek için tüm gerekliliklere sahip olduğunu gösteriyor. KATWIND’in bünyesinde çalışan 24 kanat teknisyeninin tamamı, IRATA ve GWO sertifikalarına sahip iple erişim yöntemi ile türbinlerde bakım/tamir çalışmaları yapabiliyor.

2021’de 18 farklı projeye hizmet verdi

Sadece 2021 yılı özelinde Türkiye ve yurt dışında 18 farklı projeye saha müdürü, saha asistanı, mekanik ve elektrik süpervizör hizmeti sağlayarak bu alanda önemli hizmet sağlayıcılarından biri olan KATWIND, 2022 yılında da aynı vizyonla daha çok yurt dışı projelerde benzer hizmetleri sunmayı hedefliyor. Rüzgar türbinleri kontrol ve tamirleri kapsamında Türkiye, Ukrayna ve Fas olmak üzere 3 ayrı ülkeden 30 farklı projede yer alan KATWIND; Nordex, GE, Goldwind ve Senvion türbinlerinde, kanat kontrolünden kule içi ekipman kontrolüne, kanat tamirinden nacelle tamirine kadar birçok farklı alanda hizmet verdi.

Katwind Enerji, İstanbul Levent’te bulunan merkez ofisine, İzmir’de Bornova’da yeni bir servis merkezini ekleyerek büyümeye devam ediyor. Servis merkezinde geniş bir depo ve servis eğitimleri için büyük bir alan bulunuyor. KATWIND 2022 yılı içerisinde iç eğitimlerini uzman ve tecrübeli eğitmenlerle servis merkezinde vermeyi planlıyor.

3000 MW’nin üzerinde santralin kurulum ve bakımında yer aldı

Genç ekibiyle gün geçtikçe büyüyen KATWIND Enerji, bugüne kadar yurt içi ve yurt dışı olmak üzere toplam 3000 MW’nin üzerinde kurulu güce sahip santrallerin kurulum ve bakımında farklı görevler aldı ve almaya devam ediyor. Bünyesine kattığı tecrübeli, üretken ve çalışkan personelleriyle iş analiz çalışmalarını da başlatarak; sistematik, standart ve proaktif çalışma ortamının büyümeye bağlı bozulmalardan etkilenmesinin önüne geçmektedir. Global bakış açısı ile rüzgar türbinleri kontrol ve tamirleri kapsamında Türkiye, Japonya, Pakistan, Fas, Almanya, Pakistan, Ürdün, Hırvatistan ve Ukrayna gibi ülkelerde hizmet vererek sadece Türkiye değil, dünyanın herhangi bir ülkesinde çalışabilecek düzeye ulaşarak rüzgar enerji sektöründe lider konuma gelmeyi hedefliyor.

Kanat Erişim Platformu’nun ikincisi geliyor

Ukrayna, Japonya, Almanya, Pakistan, Ürdün, Hırvatistan ve Fas’ta faaliyet gösteren KATWIND Enerji, 2021 yılı içerisinde bünyesine kattığı ve faal bir şekilde kullandığı Kanat Erişim Platformu’na (Rotor Blade Access Platform) bu sene ikincisini ekleme adımlarını attı. Kanat, kule bakım ve onarım hizmetlerinde kanat erişim platformu sayesinde hem zamandan tasarruf sağlayan hem de daha verimli ve kaliteli işler ortaya koyan KATWIND, platform sayesinde kanat teknisyenlerinin kanat üzerindeki hareket kabiliyetini artırdı. Bu sayede servis hizmetlerini iş ve işçi güvenliğini maksimum seviyede tutup müşterilerine kesintisiz ve profesyonel yöntemlerle sunmaya devam eden firma, yeni teknolojilerden uzak kalmayarak drone ile türbin kanat incelemelerine de devam ediyor.

Firmanın şantiye yönetimi, iş sağlığı ve güvenliği yönetimi, türbin kule/hub bakımı ve onarımı, rotor kanat kontrol ve bakımı, maliyet yönetimi ve lojistik hizmetleri hakkında daha fazla bilgi almak ve iletişime geçmek için tamamen yenilenen www.katwind.com adresini ziyaret edebilirsiniz.

Endüstri dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz? Şimdi kayıt olun.

  E-Bülten'e kayıt olun
E-Posta:
 

Trendler

Copyright © 2011-2018 Moneta Tanıtım Organizasyon Reklamcılık Yayıncılık Tic. Ltd. Şti. - Canan Business Küçükbakkalköy Mah. Kocasinan Cad. Selvili Sokak No:4 Kat:12 Daire:78 Ataşehir İstanbul - T:0850 885 05 01 - info@monetatanitim.com