Katwind Enerji, 2023 yılında da sektörde ilk sırada olmayı hedefliyor

Editör
Katwind Enerji, 2023 yılında da sektörde ilk sırada olmayı hedefliyor

15 yılı aşkın tecrübesi olan ekibiyle uluslararası standartlarda mühendislik çözümleri üretme ilkesiyle yola çıkan ve rüzgar enerjisi santrali projelerinin her alanında faaliyet gösteren Katwind Enerji, iş ortağı Rasswind Enerji firmasıyla rüzgar sektörüne farklı disiplinler ve coğrafyalarda 10 yılı aşkın bir süredir sürekli büyüyen ve günümüzde 30 kişiye ulaşan ofis ve saha ekibiyle katkılar sunuyor.

Firmanın faaliyetleri ve 2023 hedeflerini Rüzgar Enerjisi Dergisi’yle paylaşan Katwind Enerji CRM ve Servis Koordinatörü Selami Gemalmaz, Katwind olarak sektördeki firmaların, yatırım yapılırken inşaat esnasında proje aşamalarındaki süreçlerine dahil olarak, işlerin sağlıklı ve sorunsuz gerçekleştirilmesini sağladıklarını söylüyor. Katwind’in servis hizmetleri hakkında bilgiler aktaran Gemalmaz, “Servis hizmetlerimiz özetle kanat, nasel ve kule tamirleri; kanat, kule ve nasel bakım hizmetleri; drone detaylı bakım hizmetlerini kapsamaktadır. Bu hizmetlerimizi iple erişimle yaptığımız gibi, kanat platformu ve sepetli platform ile de gerçekleştirebilmekteyiz” diyor.

Servis ve tamir hizmetlerini robotik çözümlerle güçlendirecek

2023 yılı hedefleri arasında servis hizmet kapsamını geliştirmek olan Katwind Enerji, sağlayacağı servis hizmetlerini gelişen teknolojiyi kullanarak kule ve kanat tamirleri için robotik çözümler ile bir üst seviyeye çıkarmayı hedefliyor. Bu kapsamda bir yazılım şirketi ile anlaşarak yapılan işlerin takibinin kalite standartlarına daha uygun yapılabilmesi adına ERP sistemi yatırımında bulunduklarını belirten Gemalmaz, “Kanat bakım ve onarım işlerini zamandan tasarruf ederek maksimum iş güvenliği çerçevesinde ve kaliteli bir şekilde tamamlamak için bünyemizde bulunan iki adet kanat erişim platformuna ek olarak, bir adet de kule tamir işleri için kule tamir platformu yatırımı yapmayı 2023 yılı yatırım planına aldık” diye konuşuyor.

Firmanın büyüme planlarından söz eden Gemalmaz, “Katwind Enerji’nin 2023 yılı hedefleri arasında yurt içinde olduğu gibi, yurt dışında da daha fazla yatırımcıya ulaşarak iş hacmini genişletmek yer alıyor. Şu an Pakistan ve Ukrayna’da faaliyetlerine devam etmekte olan servis hizmet grubu, zor şartlar altında olsa dahi işçi sağlığı ve iş güvenliği yönergelerini uluslararası seviyede uygulayarak hizmetlerini kesintisiz bir şekilde sunmaya devam etmektedir” ifadelerini kullanıyor.

Firmanın hizmet kalitesini üst seviyede tutmak için geliştirdiği eğitim politikalarından bahseden Gemalmaz, “Katwind Enerji, durgun sezon olarak tanımlanan rüzgarsız dönemde tüm ekibe çeşitli varyasyonlarda eğitimler aldırmaya, bu eğitimler için de çeşitli çalıştaylar gerçekleştirerek ekibin teknik ve idari seviyesini üst düzeyde tutmaya devam etmektedir. Eğitimler idari, kurumsal ve teknik anlamda tüm ekibi üst seviyelere taşıyacak standartlarda seçilmektedir” açıklamasında bulunuyor.

Selami Gemalmaz kimdir?

2011 yılında Gaziantep Üniversitesi Elektrik Elektronik Mühendisliği Bölümü’nden mezun olduktan sonra, rüzgar türbinleri kurulum ve servis hizmeti veren Alman menşeli Enercon Servis Türkiye’de Servis Mühendisliği görevi ile yenilenebilir enerji sektörüne adım attı. 4 sene kadar türbin temelinden kanadına kadar kurulum ve servis hizmetleri alanında Türkiye, Almanya ve Taiwan’da yer alan projelerde görev aldı. Daha sonra kariyerine, kanat üretimi yapmak için Türkiye piyasasına yeni adım atan Danimarka menşeli LM Wind Power – GE Renewable Energy’de Bakım Süpervizörü pozisyonu ile devam etti. Bu firmada fabrikanın Türkiye’deki startup prosesini tamamlayıp; İspanya, Polonya, Danimarka, Hindistan gibi ülkelerde kanat üretimine dair tüm adımları deneyimledi. 4. sene sonunda 2021 yılında İstanbul’da Katwind Enerji ile tanıştı ve CRM ve Servis Koordinatörlüğü pozisyonunda sektörde yoluna devam ediyor.

 

Bu Makaleyi Paylaş
By Editör
Türkiye'nin alanında en özel yayınlara sahip medya grubu MONETA'nın sektörel dergi ve portallarının yönetimine katkıda bulunmaktayım. MONETA bünyesinde yeni nesil yayıncılık anlayışıyla içerik yönetimini geliştirmeye devam ediyoruz.
Yorum Yap