Connect with us

Türbin Komponantleri

Kaleliler, pandemi sürecinde tüm kurallara uydu ve faaliyetlerini aksatmadı 

Published

on

Şu sıralar tüm dünyada hepimizin COVID-19 salgını ile yaşadığı bu dönemde tüm ülke bu salgın ile mücadele edip yaşayacağımız üzücü vakaların sayısının artmaması için sosyal mesafeyi artırıp, hijyen ile ilgili gereken önlemleri almaya çalışmaktadır.

Salgının ilk gününden bu yana Kaleliler’in çalışanlarında herhangi bir pozitif vaka meydana gelmemiştir. Mevsime bağlı hafif de olsa grip belirtileri gösteren personel olursa evde istirahati sağlanmaktadır.

Diğer yandan Kaleliler üretimine ve sevkiyatlarına kesintisiz devam etmekte olup, salgının mümkün olan en hafif şekilde atlatılması için bir takım ciddi önlemler almıştır. Bu önlemleri şu şekilde sıralamak mümkündür:

  • Tüm personel maske takmaktadır ve sosyal mesafeye uygun davranmaktadır.
  • Yemek araları sosyal mesafeye uyulacak şekilde ayarlanmış ve yemekhanedeki sandalye sayısı buna göre azaltılmıştır.
  • Fabrika ve ofislere ziyaretçi kabul edilmemektedir.
  • Tüm planlı konferanslar, toplantılar, müşteri ziyaretleri süresiz iptal edilmiştir.
  • Fabrikaya giriş-çıkış yapan tüm tırların şoförleri ilgili kişi gelene dek araçlarında bekletilmekte, malzeme indirmeden önce de el dezenfeksiyonu sağlanmakta, çalışanlarla temasına ve fabrika içine girişine izin verilmemektedir.
  • Servis araçları periyodik olarak dezenfekte edilmeye başlanmıştır.
  • Bütün ofisler ve fabrikalar içi bütün teknik departmanlar periyodik olarak dezenfekte edilmektedir.
  • Mesafeli çalışma imkânı olmayan tüm mavi yakalı personele gerekli şahsi korunma önlemlerinin kullanılması sağlanmıştır.
  • Fabrikalara ve ofislere ham madde, yedek parça, sarf malzeme, teknik ekipmanların girişleri karantina kuralları çerçevesinde yapılmaktadır.

Bu bağlamda küresel anlamda içinden geçtiğimiz bu salgın sürecinde insan sağlığının önceliği ile sanayinin ve tedarik zincirlerinin en az şekilde etkilenmesi hedeflenmiş ve Kaleliler tüm imkanlarını bu yönde seferber etmiştir.

Endüstri dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz? Şimdi kayıt olun.

  E-Bülten'e kayıt olun
E-Posta:
 

Trendler

Copyright © 2011-2018 Moneta Tanıtım Organizasyon Reklamcılık Yayıncılık Tic. Ltd. Şti. - Canan Business Küçükbakkalköy Mah. Kocasinan Cad. Selvili Sokak No:4 Kat:12 Daire:78 Ataşehir İstanbul - T:0850 885 05 01 - info@monetatanitim.com