Connect with us

İnşaat ve Ekipmanları

İnşaat ve Yapı Sektörünün Çözüm Noktası…

Published

on

2012 yılında faaliyetlerimize başlamadan önce tüm Türkiye’de geniş bir saha çalışması yaparak işe koyulduk. Altmış binin üzerinde güncel ve gerçek firmaya ulaştık. Araştırmalarımız sonucu ulaştığımız gerçek ve tüzel kişilerin tüm bilgilerini sitemize kaydettik. Siz de işletmenizi www.insaatnoktasi.com’a taşıyın ve mini web sitenizi hemen kullanın.

Haber ajanslarıyla anlaşmalar sağladık. Son dakika haberlerinden sektör ve ekonomi haberlerine kadar hepsini İnşaat Noktası çatısı altında topladık. Portalımızı kullanıma sunmadan önce tüm çalışmalarımızı özveriyle tamamladık. İlerledikçe büyüdük…

Yapı ve inşaat sektörünün bilgisini organize eden www.insaatnoktasi.com firma bilgilerine her geçen gün yenisini eklemeye ve sizlere en güncel haberleri sunmaya, demir-çelik fiyatlarındaki değişimleri anlık olarak vermeye devam ediyor. Arkamızda büyük bir emek ve bilgi birikimi var.

İnsaatnoktasi.com olarak Türkiye’deki tüm inşaat firmalarını tek bir noktada toplamak için yola çıktık. İzmir’de başlayan maceramızda ülkemizin tüm il ve ilçelerindeki firmalara ulaşıp bu firmaların detaylı iletişim ve faaliyet bilgilerini kaydettik.

Firmaların tanıtımlarına destek olan ve ticari iletişimi kolaylaştıran insaatnoktasi.com bireysel kullanıcılar için de zaman ve seçenek avantajları sunuyor. Sıradan sektör sitelerinin çok ötesinde bir portal tasarladık. İşimiz de ihtiyaçlarınıza cevap vermek ve hayatınızı kolaylaştırmak.

İnsaatnoktasi.com olarak birden çok noktada topladığımız bilgileri sizlere destek olmak için veriyoruz.  Vaktinizi arama motorlarında sektör haberlerini bulmaya çalışarak harcamayın. Eski haberlerin arasında güncele ulaşacağım diye boğulmayın. Tek tıkla sektör ekranınıza gelsin.

Yurt içi ve yurt dışı fuarların medya partnerliği görevini üstelenen İnşaat Noktası olarak inşaat sektörünün içinden profesyonel bir ekip ile çalışıyoruz. Editörlerimiz tarafından dikkatlice süzülen son dakika haberleri ve aradığınız tüm bilgiler elinizin altında oluyor.

Dünyanın her yerinden güncel ekonomi, inşaat, demir ve para piyasası, enerji sektörü haberlerini sizlerle buluşturuyoruz. İnşaat Noktası’nda sektörle ilgili tüm haberlerin kategorilere ayrıldığı bir haber havuzu vardır.

Özellikle inşaat firmalarının tanıtımını yapmak istedikleri projelerini sunmaları için portalımızda projelerin özel sayfalarına yönlendirilen bir alan yarattık. Fiyat teklif almanızı kolaylaştırmak için direkt yetkili kişiye ulaşıp soru sormanıza olanak sağlayan mesaj kutucuğu ve proje detaylarının yer aldığı proje tanıtım sayfaları dijital reklamlarınızın vazgeçilmez bir ayağı oluyor.

İnsaatnoktasi.com web sitemizi ağırlıklı olarak inşaat sektöründen olan günlük ortalama 12 bin kullanıcı ziyaret ediyor. Özgürce sektör değerlendirmelerinizi yapabildiğiniz ve yorumlarını yayımlayabildiğiniz portalımız tüm alıcı ve satıcıları bir araya getirmeyi misyon edinerek kendini geliştirmeye ve büyümeye devam ediyor.

Continue Reading
Advertisement
Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İnşaat ve Ekipmanları

Vinç ve platform sektörünün yarım asırlık çınarı: DGNMAK 

Published

on

By

DGNMAK, teleskopik vinç ve platform sektöründe tecrübe ve dinamizmi birleştiren yaklaşımıyla fark yaratıyor.

1968 yılından bu yana faaliyette olan DGNMAK, kurtarma araçları ve tahmil tahliye araçları üretimiyle başladığı sektörel yolculuğuna, yatırımlar ve Ar-Ge çalışmaları neticesinde teleskopik vinç ve platform sektöründe kapasitesini ve bilinirliliğini artırarak devam etmiştir. Yeni yatırımlarla ürün gamını sürekli olarak geliştiren DGN Makine, farklı ihtiyaçlara cevap sunan platform alternatifleriyle tercih sebebi oluyor. Firmanın ana ürün grubunda şunlar yer alıyor:

  • Makaslı platform
  • Eklemli platform
  • Araç üstü platform
  • Dikey platform
  • Teleskopik platform

90 metre yüksekliğe kadar ulaşabilen araç üstü platformlar sunan DGNMAK, iş ortaklarına, kapalı veya açık alandaki tüm vinç ve platform ihtiyaçları için uygun ürünleri sunuyor.

Continue Reading

İnşaat ve Ekipmanları

Rüzgâr türbinlerinde yapısal problemler ve çözümleri hakkında genel bir değerlendirme

Published

on

By

Prof. Dr. İhsan Engin-, Bal, Hanze Uygulamalı Bilimler Üniversitesi, Hollanda, Senso Mühendislik (Türkiye, Yunanistan, Hollanda) Kurucu Ortağı

İnş. Yük. Müh. Sukan Külekçi, İntaç İnşaat Mühendislik

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Giriş

Geçtiğimiz yıllarda önemli ve hızlı yatırımların yapıldığı rüzgâr enerjisi sektöründe halen devam eden yatırımlarla birlikte mevcut kapasitenin etkin kullanımı daha da önem kazanmaya başlamıştır. Ülkemizde gittikçe yaşlanan türbin yapı envanterinde yılların getirdiği yorulma, inşaat kaynaklı hataların kendini daha da belli etmesi gibi sebeplerle kimi türbin yapılarında zamanla yapısal problemler ortaya çıkmakta, işletmeyi engellemekte ve hatta bazen iş güvenliği problemleri doğurmaktadır. Çalıştıkça gelir getiren sistemler olan türbinlerde ciddi yapısal problemler büyük gelir kayıplarına ve işletme planlarının aksamasına sebep olabilmektedir.

Bu makalede, sürekli olarak dinamik yükler altındaki bir türbin yapısının yapısal sistemi hakkında genel bilgiler verilmekte, hem ülkemiz hem de yurtdışında sıkça rastlanan temel problemleri ile kule-temel birleşim problemleri için de teşhis ve çözüm önerileri genel hatları ile verilmektedir. Makalede ayrıca Türkiye’de başarı ile uygulanan bir temel-kule birleşim güçlendirmesi projesine de değinilmiştir.

 

  1. Türbin yapılarında yapısal taşıyıcı sistem

 

Rüzgâr türbinleri esasen basit taşıyıcı sistemlere sahip yapılardır. Bu yapılarda taşıyıcı sistemi ve bunun dinamik özelliklerini belirleyen birkaç önemli bileşen vardır:

  • Temel
  • Kule yapısı
  • Nasel seviyesinde toplanmış kütle

Yapısal problemler içermeyen ideal bir türbinde, dönme rijitliği üst yapıya nazaran oldukça yüksek (neredeyse mertebe farkı yaratacak kadar yüksek) olan betonarme bir temel inşa edilir (bkz. Şekil 1). Bu temelin içerisine, üzerinde türbin gövdesinin yükseleceği bir başlangıç yapısı (insert) yerleştirilir. Bu aşama, tüm inşaatın en önemli aşamalarından biridir çünkü temel ve kuledeki iki farklı malzeme, iki farklı rijitlik ve en nihayetinde iki farklı dinamik davranışı birbirine bağlayacak olan yapısal eleman bu kısımdadır. Buna karşın kule yapısı ise nispeten basit, narin ve inşaatı da oldukça kontrollü olan bir yapıdır. Yapısal problem anlamında kulenin kendisi, tüm sistem içerisinde en az yapısal problem çıkartan bileşen olarak bilinmektedir.

Rüzgâr türbinleri taşıyıcı sistemi boyunca kütle ve rijitliğin dağılımı değişkendir.

Makaleyi okumaya devam etmek için lütfen tıklayın: https://view.publitas.com/p222-1755/red-dergisi-sayi-6-mart-nisan/page/28-29

Continue Reading
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Trendler

Copyright © 2011-2018 Moneta Tanıtım Organizasyon Reklamcılık Yayıncılık Tic. Ltd. Şti. - Canan Business Küçükbakkalköy Mah. Kocasinan Cad. Selvili Sokak No:4 Kat:12 Daire:78 Ataşehir İstanbul - T:0850 885 05 01 - info@monetatanitim.com