Connect with us

Genel

GE, Kırıkkale enerji santrali için GAMA Enerji’yle 20 yıllık performans garantili servis sözleşmesi imzaladı

Published

on

GE, Kırıkkale Enerji Santrali için GAMA Enerji’yle 20 Yıllık Performans Garantili Servis Sözleşmesi imzaladı

 

GE, Türkiye’nin sürdürülebilir enerji arzını arttırmasına destek olarak, Orta Anadolu bölgesindeki Kırıkkale ilin de 840megavatlık bir kombine çevrim güç santrali için GAMA Enerji ile 20 yıllık bir servis anlaşması (Contractual Service Agreement-CSA) imzaladığını duyurdu. 2016 yılının ilk aylarında işletmeye alınması planlanan santralde,GE iki GE 9F.05gaz türbini ve bir GE 209D buhar türbini için emre ama delik ve performansgarantisi altında tüm planlı ve plansız bakım ve mühendislik destek hizmeti sağlayacak.

 

GAMA Enerji, önümüzdeki 20 yıl boyunca GE’nin en son teknolojisinden, yerel kaynaklarından ve küresel deneyiminden yararlanacak. GE’nin sözleşmeli hizmet anlaşmaları(CSA) bir yandan tesisin aksamadan çalışıp düzenli gelir akışı oluşturmasını, diğer yandan öngörülebilir bakım giderleri yoluyla finansal kontrolu sağlıyor. Bu sözleşme kapsamındaki gaz türbinlerinin bakım aralıkları 32.000 saate  yani yılda 8.000 saat çalışan bir güç tesisi için yaklaşık olarak 4 yıla eşit.

Ayrıca, yeni gaz türbinleri GE’nin üretimi, verimliliği ve emre ama deliği artıran Advanced Gas Path teknolojisini içeriyor. OpFlex* ileri kontrol çözümleri,türbinlerin performansını, işleyişini ve kontrolü iyileştiriyor. Dry Low NOx yakma sistemi de bakım aralıklarının uzamasını sağlıyor, yakıt esnekliğini artırıyor,CO2 ve NOx emisyonlarını azaltıyor, yük esnekliğini artırıyor ve emisyonları kontrol altında tutuyor.

 

GE, geçtiğimiz 20 yıl boyunca GAMA Holding ile kombine çevrimden, termal ve yenilenebilir güç santrallerine kadar birçok farklı projede hem yeni santral yatırımları ve hem de uzun süreli bakım sözleşmeleri üzerinde yakın ortaklık ve iş birliği çalışmalarını yürütmektedir.

Endüstri dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz? Şimdi kayıt olun.

  E-Bülten'e kayıt olun
E-Posta:
 

Trendler

Copyright © 2011-2018 Moneta Tanıtım Organizasyon Reklamcılık Yayıncılık Tic. Ltd. Şti. - Canan Business Küçükbakkalköy Mah. Kocasinan Cad. Selvili Sokak No:4 Kat:12 Daire:78 Ataşehir İstanbul - T:0850 885 05 01 - info@monetatanitim.com