Connect with us

Elektrikli Ekipman

ELTEMTEK, Hayata Geçirdiği Projelerle Sektöre Öncülük Ediyor

Published

on

Enerji sektörüne sunduğu hizmetlerle Türkiye’nin önde gelen mühendislik ve danışmanlık şirketi ELTEMTEK, 2022 yılının ikinci çeyreğinde Türkiye’de tesis edilecek bütün trafo merkezlerinde yer alacak. Rüzgar enerjisinde 50’den fazla projede yer alarak sektöre öncülük eden firma, yenilenebilir enerji üretiminde de güvenilir bir paydaş olmaya devam ediyor.

Mevcut hizmet portföyünün ötesinde üretimden tüketime, enerjinin olduğu her yere değer katan; fark yaratan projeleriyle enerji sektöründe değişimin lideri olan ELTEMTEK, sektörde birçok projeye imza attı. Elektriksel tasarım hesaplamaları, elektrik uygulama projeleri, elektrik şebeke analizleri (EK18), trafo merkezi dizaynları ve Enerji Tabii Kaynaklar Bakanlığı proje onayı ile geçici kabullerin hayata geçirilmesinde sektörün önemli bir aktörü olarak rol almayı sürdüren ELTEMTEK, yenilenebilir enerji ve trafo merkezleri kapsamında 2006 yılından bugüne kadar hızlı bir şekilde sayıları ve kurulu güçleri artan rüzgar enerjisi santrallerine ait 50’den fazla 2000 MW’nin üstünde RES projesinde yer aldı.

Artan enerji maliyetleriyle birlikte özellikle “Lisanssız Elektrik” üretimi olarak kamu kurumlarının ve özel işletmelerin tükettiği elektrik ihtiyacını yenilenebilir enerji ile karşılaması oldukça önemli bir yer teşkil etmektedir. Bu kapsamda gerek kamu kurumları gerekse özel şirketlere yenilenebilir enerji santrallerinin tanıtılmasını sağlayan ELTEMTEK, bu bağlamda ilgili tesislere ait hazırlamış olduğu fizibilite raporları çerçevesinde danışmanlık ve proje hizmetleri sunuyor.

Bütün trafo merkezlerinde ELTEMTEK imzası bulunacak

Türkiye’de, elektrik İletim altyapısının artan enerji talebine istinaden, Elektrik Piyasası Şebeke Yönetmeliği’nde revizeye gidilme ihtiyacını doğurdu ve bu sebeple trafo merkezleri kısa devre akımları; 400 kV/63 kA, 154 kV/50 kA olarak güncellendi. Elektrik şebekesinin eski tasarımları, yeni kısa devre değerlerine göre primer, inşaat ve çelik proje disiplinleri kapsamında analizleri yapılarak, ELTEMTEK tarafından yeniden dizayn edildi.

2022 yılının ikinci çeyreği itibarıyla Türkiye’de tesis edilecek bütün trafo merkezlerinde ELTEMTEK imzası bulunacak. Bunun haklı gururunu yaşayan firma, enerji sektöründeki yarım asra dayanan tecrübesiyle elektrik santralleri, trafo merkezleri ve iletim hatları konusunda en verimli projeleri hayata geçirirken, yenilenebilir enerji üretiminde de güvenilir bir paydaş olmaya devam ediyor.

Endüstri dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz? Şimdi kayıt olun.

  E-Bülten'e kayıt olun
E-Posta:
 

Trendler

Copyright © 2011-2018 Moneta Tanıtım Organizasyon Reklamcılık Yayıncılık Tic. Ltd. Şti. - Canan Business Küçükbakkalköy Mah. Kocasinan Cad. Selvili Sokak No:4 Kat:12 Daire:78 Ataşehir İstanbul - T:0850 885 05 01 - info@monetatanitim.com