Connect with us

Dünyaca ünlü türbin üreticilerinin kompozit ürünleri tedarikçisi METYX

Published

on

METYX; rüzgar enerjisi, denizcilik, otomotiv, ulaşım, inşaat ve mimari uygulamalar, altyapı, spor ve eğlence endüstrileri için yüksek performanslı teknik tekstil ürünlerinin üretimini yapan köklü bir firma.

METYX, iş ortaklarına şu ürünleri sunmaktadır:  Çok yönlü örgüler (e-glass, aramid, karbon ve  hibritler), karbon örgüler, RTM örgüler, dokuma  örgüler ve vakum sarf malzemeleri. Firmanın  üretim süreçlerinde yalnızca müşterilerin onayladığı hammaddeler kullanılırken, tüm üretim  süreci ISO 9001:2015, ISO 14001:2015 ve ISO  45001:2018 standartlarının gereklerine sıkı bir  şekilde bağlı olarak yürütülüyor. Teknik tekstilin yanı sıra model ve kalıp üretimi, PVC, PET,  balsa, poliüretan gibi köpüklerden ve kumaşlardan kullanıma hazır kit üretimi de yapılıyor.

METYX logolu ürünlerin tamamı, firmanın İstanbul, Manisa, Macaristan’ın Kapoşvar şehri  ve ABD’nin Kuzey Carolina eyaletindeki gelişmiş ve modern tesislerinde üretilmektedir.  Firma, tek bir çatı altında kompozite dair tüm  ürün ve hizmetleri sunabilmektedir.

Önde gelen türbin kanadı imalatçılarının  tedarikçisi 

METYX; köklü, pazar lideri bir tedarikçi haline  gelmiş ve önde gelen rüzgar türbini kanadı  üreticilerine ürün ve uygun maliyetli A’dan Z’ye  çözümler sunmaktadır. Rüzgar türbini kanadı üreticilerine yönelik olarak; öncelikle elyaf,  h-cam, karbon çok yönlü takviye kumaşlar,  soyma kumaşı, akış filesi, vakum keçesi gibi  vakum sarf malzemeleri tedarik edilmektedir.  PET ve balsadan ayrıca kumaştan kit üretimi  yapılmaktadır. “Son teknoloji” 5 eksenli CNC

işleme merkezinde model ve kalıp çözümleri  sunulmaktadır. Bunların yanı sıra tasarım mühendisliği desteği ile 3D yüzey haritalama ve  CAD-CAM hizmeti de verilmektedir. METYX,  kendi laboratuvarlarında gereken analiz ve  testleri yapabilmektedir.

METYX; TPI, LM, GE, Enercon ve Nordex gibi  sektörün büyük firmaları ile iş ortaklığı yapmaktadır ve bu firmaların hem Türkiye’deki hem de  yurt dışındaki projelerine ürün sağlamaktadır.

METYX, küresel olarak artan müşteri talebini  karşılamak için, Türkiye’de, Avrupa’da ve öte sinde büyüyen rüzgar enerjisi endüstrisinin  ihtiyaçlarına özel olarak odaklanarak, üretim  tesislerini genişletmeye, sunduğu ürün ve hiz met yelpazesini genişletmeye devam ediyor.  Özellikle modern ve gittikçe boyu uzayan  rüzgar kanatları için gereken hafif, yüksek mu kavemetli tasarımı elde etmek için yeni üretim  hatlarına ve teknolojilerine yatırımlar yapan  firma, çok yakında bunların duyurularını da  müşterilerine iletmeye hazırlanıyor. Manisa  fabrikasında, test ve laboratuvar hizmetlerinin  daha kapsamlı sunulabileceği, müşterilerinin  inovasyon beklentilerini karşılayabilecek bir  AR-GE Merkezi kurmak üzere çalışmalarını  sürdüren METYX, Ağustos ayına kadar inşaat  aşamasını tamamlamayı ve bu merkezi faali yete geçirmeyi hedefliyor.

Endüstri dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz? Şimdi kayıt olun.

  E-Bülten'e kayıt olun
E-Posta:
 

Trendler

Copyright © 2011-2018 Moneta Tanıtım Organizasyon Reklamcılık Yayıncılık Tic. Ltd. Şti. - Canan Business Küçükbakkalköy Mah. Kocasinan Cad. Selvili Sokak No:4 Kat:12 Daire:78 Ataşehir İstanbul - T:0850 885 05 01 - info@monetatanitim.com