BAE Eğitim Bakanlığı ve IRENA yeni kuşaklara yenilenebilir enerjide yol gösteriyor

Editör
BAE Eğitim Bakanlığı ve IRENA yeni kuşaklara yenilenebilir enerjide yol gösteriyor

BAE Eğitim Bakanı ve IRENA Yöneticisi yenilenebilir enerjinin eğitim sistemine entegre edilmesi konusunda anlaşma imzaladı.

Anlayış Memorandumu, BAE Eğitim Bakanı Hüseyin İbrahim El Hammadi ve IRENA Genel Yöneticisi Francesco La Camera tarafından, Abu Dabi’de on yedinci IRENA Kurulu’nda imzalandı.

Anlaşma, ajans ve bakanlık arasında, düşük karbon salınımlı enerji biçimlerinin federal eğitime girişi çerçevesinde yapılacak iş birliğinin alanlarını tanımlıyor. İşbirliğinin amacı BAE’de Sürdürülebilir Enerji (SDG) ve dünyada SDG 7 (herkes için erişilebilir temiz enerji) ve SDG 13 (iklim için eylem) hedeflerinin desteklenmesini ve geliştirilmesini amaçlıyor.

Hüseyin İbrahim El Hammadi konuyla ilgili olarak şunları dile getirdi: ”IRENA ile bu türden bir ortaklık oluşturduğumuz için mutluyuz. Sürdürülebilir enerjinin dünyada eğitim sistemlerine girmesi için bir örnek teşkil ediyor. Anlaşma BAE’nin 2030 yılı için sürdürülebilir gelişme hedeflerini destekliyor.”

Francesco La Camera ise, “Genç insanları sürdürülebilir gelişme ve iklim için eylem eksenine eklemlendirmemiz çok önemli. BAE, küresel enerji dönüşümünde başrol oynamaya ilişkin niyetini  gösterdi. Eğitim bakanlığı ile çalışarak, tüm dünya için örnek olacak bir işbirliği modeli geliştirmeyi ve gençliği gündemimizi destekleye teşvik etmeyi amaçlıyoruz” dedi

Bu Makaleyi Paylaş
By Editör
Türkiye'nin alanında en özel yayınlara sahip medya grubu MONETA'nın sektörel dergi ve portallarının yönetimine katkıda bulunmaktayım. MONETA bünyesinde yeni nesil yayıncılık anlayışıyla içerik yönetimini geliştirmeye devam ediyoruz.
Yorum Yap