Connect with us

Bilgi Kaynakları

BAE Eğitim Bakanlığı ve IRENA yeni kuşaklara yenilenebilir enerjide yol gösteriyor

Published

on

BAE Eğitim Bakanı ve IRENA Yöneticisi yenilenebilir enerjinin eğitim sistemine entegre edilmesi konusunda anlaşma imzaladı.

Anlayış Memorandumu, BAE Eğitim Bakanı Hüseyin İbrahim El Hammadi ve IRENA Genel Yöneticisi Francesco La Camera tarafından, Abu Dabi’de on yedinci IRENA Kurulu’nda imzalandı.

Anlaşma, ajans ve bakanlık arasında, düşük karbon salınımlı enerji biçimlerinin federal eğitime girişi çerçevesinde yapılacak iş birliğinin alanlarını tanımlıyor. İşbirliğinin amacı BAE’de Sürdürülebilir Enerji (SDG) ve dünyada SDG 7 (herkes için erişilebilir temiz enerji) ve SDG 13 (iklim için eylem) hedeflerinin desteklenmesini ve geliştirilmesini amaçlıyor.

Hüseyin İbrahim El Hammadi konuyla ilgili olarak şunları dile getirdi: ”IRENA ile bu türden bir ortaklık oluşturduğumuz için mutluyuz. Sürdürülebilir enerjinin dünyada eğitim sistemlerine girmesi için bir örnek teşkil ediyor. Anlaşma BAE’nin 2030 yılı için sürdürülebilir gelişme hedeflerini destekliyor.”

Francesco La Camera ise, “Genç insanları sürdürülebilir gelişme ve iklim için eylem eksenine eklemlendirmemiz çok önemli. BAE, küresel enerji dönüşümünde başrol oynamaya ilişkin niyetini  gösterdi. Eğitim bakanlığı ile çalışarak, tüm dünya için örnek olacak bir işbirliği modeli geliştirmeyi ve gençliği gündemimizi destekleye teşvik etmeyi amaçlıyoruz” dedi

Endüstri dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz? Şimdi kayıt olun.

  E-Bülten'e kayıt olun
E-Posta:
 

Trendler

Copyright © 2011-2018 Moneta Tanıtım Organizasyon Reklamcılık Yayıncılık Tic. Ltd. Şti. - Canan Business Küçükbakkalköy Mah. Kocasinan Cad. Selvili Sokak No:4 Kat:12 Daire:78 Ataşehir İstanbul - T:0850 885 05 01 - info@monetatanitim.com