Connect with us

Genel

3. İzmir Rüzgar Sempozyumu ve Sergisi 8-10 Ekim 2015 tarihlerinde İzmir’de düzenlenecek

Published

on

Makina Mühendisleri Odası ve Elektrik Mühendisleri Odası İzmir Şubeleri tarafından 8-9-10 Ekim 2015 tarihlerinde MMO Tepekule Kongre ve Sergi Merkezi’nde gerçekleştirilecek olan 3. İzmir Rüzgâr Sempozyumu ve Sergisi için bir yıl öncesinde başlayan hazırlık çalışmaları devam ediyor. Sempozyum Yürütme Kurulu bugüne kadar gerçekleştirdiği yedi toplantıyla etkinlik içeriğini oluşturarak bildiri çağrısında bulundu ve yazarları tarafından bildiri özetleri sempozyum sekretaryasına ulaştırıldı.

 

Üçüncü kez düzenlenecek İzmir Rüzgâr Sempozyumu ile sektöre ait hizmet ve politikaların tanıtılması, son teknolojilerin, yerel, bölgesel ve ulusal enerji planlamaları ile ilgili gelişmelerin değerlendirme platformu oluşturulması amaçlanmaktadır. Sempozyum boyunca gerçekleştirilecek olan etkinliklerle de rüzgâr enerjisi sektörü alanında iletişim, bilgilenme ve tartışma platformu oluşturulması hedeflenmektedir.

 

Sempozyum ile rüzgâr enerjisi teknolojisini geliştirmeyi ve uygulama alanlarını genişletmeyi amaçlayan çalışmaların ve yatırımların geleceğe yönelik olarak doğrultuları da belirlenmeye çalışılacaktır. Bildiri oturumlarının yanı sıra panel ve özel oturumlarla zengin bir içerikle oluşturulması planlanan sempozyum için Elektrik Mühendisleri Odası ve Makina Mühendisleri Odası’na kayıtlı rüzgâr alanında uzmanların katılımıyla oluşturulan yürütme kurulu bugüne kadar yedi toplantı gerçekleştirdi.

 

Bildiri özetlerinin son gönderim tarihi olan 19 Aralık 2014 tarihine kadar sektör ve akademisyenlerden çok sayıda bildiri özeti sempozyum sekretaryasına iletildi. Yine sektör ve akademisyenlerden gelen talep doğrultusunda, bildirilerin özetleri olmaksızın tam metinlerinin gönderim tarihi olan 8 Mayıs 2015 tarihine kadar kongre sekretaryasına izmir@ruzgarsempozyumu.org adresinden gönderilmesine karar verilmiştir.

 

Rüzgâr Sempozyumu süresince bu alanda ürün ve hizmet üreten firmaların, sempozyum katılımcılarıyla iletişim kurabilecekleri ve çalışma konularını aktarabilecekleri bir ortam sağlamak amacıyla sergi düzenlenecek. Firmalar sergiye katılarak veya sponsorluklarla hem sempozyuma destek verebilir, hem de ürün ve hizmetlerinin tanıtımı için bu fırsatı değerlendirebilir.

 

Sempozyum hakkında detaylı bilgiye www.ruzgarsempozyumu.org sayfasından ulaşabilirsiniz.

Endüstri dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz? Şimdi kayıt olun.

  E-Bülten'e kayıt olun
E-Posta:
 

Trendler

Copyright © 2011-2018 Moneta Tanıtım Organizasyon Reklamcılık Yayıncılık Tic. Ltd. Şti. - Canan Business Küçükbakkalköy Mah. Kocasinan Cad. Selvili Sokak No:4 Kat:12 Daire:78 Ataşehir İstanbul - T:0850 885 05 01 - info@monetatanitim.com