Connect with us

Wind Energy Hamburg ikinci kez kapılarını açıyor

Published

on

WindEnergy Hamburg, 27 – 30 Eylül tarihleri arasında Hamburg Fuar alanında ikinci kez kapılarını açacak.2014 yılındaki başarılı galasının ardından tüm dünyadan enerji sektörünün karar vericilerini bir platformda buluşturan Hamburg Messe’nin, iki yıl öncekinden daha geniş bir alanda yaklaşık 65.000 metrekare üzerinde gerçekleştireceği fuara 30 ülkeden 1.200 ‘den fazla katılımcı bekleniyor.

Türkiye’den önemli katılım
Kapsamlı onshore (kıyı) ve offshore (açık deniz) rüzgar sanayisini bir araya getiren ticaret fuarında Türkiye’den katılımcılar da bulunuyor. Türkiye Rüzgar Enerjisi Birliği (TÜREB) Başkanı Mustafa Serdar Ataseven ‘’Üyelerimiz için WindEnergy Hamburg önemli bir buluşma noktasıdır. Hamburg’daki dünyanın önde gelen ticaret fuarı, üyelerimize sektörümüzdeki son gelişmeler hakkında bilgi edinmek için fırsat verecektir.’’ dedi.
Önemli Türk tedarikçi katılımcıları arasında somun, cıvata üreten Berdan Cıvata’nın da yer alacağı WindEnergy Hamburg, Türk rüzgar endüstrisi için teknolojik haberler, yeni iş modelleri hakkında bilgi edinmek ve dünyanın dört bir yanından sektör temsilcileri ile alışveriş için önemli bir platformdur.
Türkiye’den rüzgar enerjisi sektörü ile birlikte Türk siyasi heyeti, çok sayıda profesyonel ziyaretçi ile Eylül ayında güçlü bir katılım sağlanması bekleniyor.
Sektörün güçlü isimleri aynı etkinlikte buluşuyor
Küresel anlamda önde gelen üretici firmalar Türk pazarında aktif başarılara devam etmektedir. Türk devleti yatırımcılara elektrik üretim tesislerinin kapasitesine bağlı olarak sabit tarifeler, satın alma garantileri ve daha içerikli destekler sunmaktadır. Bu fırsatları kullanan büyük şirketler arasında Alman tedarikçiler de yer almaktadır ve bunlardan biri WindEnergy Hamburg katılımcısı EnBW’dir. EnBW, şu anda Türk firması olan Borusan ortaklığıyla Türkiye rüzgar enerjisi pazarında üçüncü büyük yatırımcı olarak faaliyet göstermektedir. Enercon, GE, Nordex, Siemens ve Vestas da Wind Energy Hamburg 2016 yılı katılımcıları arasındadır.
Avrupa rüzgar enerjisi birliğinin ismi “WINDEUROPE” oldu
Otuz dört yıl önce kurulan Avrupa Rüzgar Enerjisi Birliği’nin ismi değişti, “WindEurope” oldu. Geçtiğimiz aylarda Brüksel’de düzenlenen toplantıda yeni kimliklerini ve değişen yeni imajını paylaşan WindEurope Başkanı Francesco Venturini, bu değişimin sadece isim ve logodan ibaret olmadığını,
yeni kurul yapısı ile yeni çalışma grupları oluşturduklarını ve yönetim ile üyeler arasında çok daha yakın bir iş birliğine adım attıklarını belirtti. Toplantıya katılan, Türkiye Rüzgar Enerjisi Birliği (TÜREB) Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Serdar Ataseven de yaptığı açıklamada, “TÜREB olarak biz de bu birliğin üyesiyiz. Uzun yıllar önce akademisyenlerin kurduğu sivil toplum örgütü o kadar büyüdü ve güçlendi ki, yeni bir yapılanma, kabuk değiştirme kaçınılmaz oldu. İsim ve logo ile birlikte yeni bir kan yeni bir enerji geldi.” dedi.

Endüstri dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz? Şimdi kayıt olun.

  E-Bülten'e kayıt olun
E-Posta:
 
Advertisement

Trendler

Copyright © 2011-2018 Moneta Tanıtım Organizasyon Reklamcılık Yayıncılık Tic. Ltd. Şti. - Canan Business Küçükbakkalköy Mah. Kocasinan Cad. Selvili Sokak No:4 Kat:12 Daire:78 Ataşehir İstanbul - T:0850 885 05 01 - info@monetatanitim.com