Connect with us

Etkinlikler

TWRE, Türkiye’nin İlk Elektromobilite Fuarı E-Drive’a katıldı

Published

on

Yenilenebilir Enerji ve Enerji Sektörü Türk Kadınları Grubu (TWRE) ‘nin de konferans danışma kurulunda bulunduğu Duru Trade Shows’un tasarlayıp organize ettiği Türkiye’nin ilk Elektromobilite Fuarı E-Drive Turkey’de 9-12 Aralık 2021 tarihleri arasında İstanbul’da sektör paydaşları ile bir araya geldi.

Konferans Teması “Yeni Dönem: Türkiye ve Elektromobilite” olan etkinlikte otomotiv, elektrikli araçlar ve mikromobilite sektörünün önemli temsilcileri buluştu. TWRE Elektromobilite Çalışma Grubunun da katkılarıyla tasarlanan kongre programında 4 farklı oturum gerçekleştiren namı diğer Yeşil Yakalı Kadınlar, bir Türk kadın girişimci olan Burcu Uca’nın sıfırdan yarattığı projede, kadın dayanışmasının güzel bir örneğini sergileyerek kongreye bölümüne kadın imzasını attı.

9 ve 10 Aralık tarihlerinde gerçekleşen oturumlar, TWRE Kurucu Başkanı Sedef Budak, TWRE Elektromobilite Çalışma Grubu Başkanı Ayşe Kaşıkçı ve TWRE Elektromobilite çalışma grubu üyesi Dr. Figen Özen moderatörlüğünde gerçekleştirildi.

Elektromobilitenin önemi, Elektromobilite ve Yenilebilir Enerji 1. ve 2. Elektromobilite Kadın Çalışma Grubu oturumlarında izleyicilerle; İklim Krizi, Paris İklim Anlaşması, Sürdürülebilir Kentler, Elektrikli Araçların önemi, E- mobilite dönüşümü, Mikromobilite dönüşümü ve dijital dönüşüm gibi önemli konularda teknik ve ticari bilgiler verildi. Oturumların göze çarpan konuşmacılarından Otomotiv Gazetecisi, TV program yapımcısı Okan Altan“ Elektrikli araçlar şehir içi kullanım içindir, önemli olan menzil değil sıfır emisyon ile havayı daha fazla kirletmemektir “ dedi. Son yaptığı menzil testinden bahseden Okan Altan “ Artık hiçbir elektrikli araç sizi yolda bırakmaz!” diye de ekledi.

Superpedestrian firmasının Operasyon Müdürü Sayın Egemen Atkaya ise “Biz Superdestrian firması olaran e- scotterlarımızı yaya olarak görüyoruz” ifadesini kullanarak bundan sonra mikrobilitenin daha çok yaygınlaşacağının altını çizdi.

B-Charge firması Kurucu Ortağı Rahim Cafer “ Biz Bakırcı Otomotiv olarak geçirdiğimiz teknik dönüşüm ile e- mobilite dünyasına hazırız.” diyerek Türkiye’de kurdukları elektrikli şarj istasyonları ve verdikleri işletme, bakım servislerine yatırım yapmaya devam edeceklerinin müjdesini verdi.

Chargesoft Genel Müdürü Ziya Çağrı Yeni , “ Bulut bilişimin günlük hayatımıza girmesiyle artık e-mobiliteye geçiş ile Arabaların İnterneti Dönemi Başlıyor” diye sözlerine ekledi.

EATON Kıdemli Satış Mühendisi Artur Değirmenci “EATON elektromobilite dönüşümü için hazır ve Türkiye için en iyi hizmet standartları ile alt yapı sağlıyoruz” diyerek firmasının tecrübesinin altını çizdi.

TESAB Euroelectric E-Mobilite Çalışma Grubu Başkanı Fırat Öncin “ Kamu ve Özel sektörün birlikte hareket ederek Türkiye’de e-mobiliteye geçişi hızlandırabiliriz” diyerek özel sektör paydaşlarına mevzuatların belirlenmesi konusunda iş birliği için yeşil ışık yaktı.

Innoses Firması Kurucu Ortağı ve Baş Ticari Yöneticisi ve TWRE Danışma Kurulu Üyesi Simay Akar “ Lityum Pillerin geri dönüşümü için farklı uygulamalar söz konusu, biz Innoses olarak grup şirketimizin diğer faaliyetleriyle bataryaların geri dönüşümünü de sağlıyoruz” dedi.

Haliç Üniversitesi Öğretim Üyesi, TWRE Elektromobilite Çalışma Grubu Üyesi Dr. Figen Özen, “ Elektrikli araçların geleceğinde otonom sürüş ve yapay zekânın önemli bir rolü olacak.” diyerek yeni nesil fırsatlara değindi.

TWRE Kurucu Başkanı Sedef Budak, “ Küresel Isınmaya karşı verilen savaşta yenilenebilir enerji teknolojilerine geçiş kadar sürdürülebilir şehirlerin planlamasında e-mobilite, döngüsel uygulamalar kadar kapsayıcılıkta önemlidir. Otomotiv ve E-Mobilite sektöründe daha çok kadın görmek için TWRE olarak elimizden gelen desteği vereceğiz” diyerek sözlerini tamamladı.

Endüstri dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz? Şimdi kayıt olun.

  E-Bülten'e kayıt olun
E-Posta:
 

Trendler

Copyright © 2011-2018 Moneta Tanıtım Organizasyon Reklamcılık Yayıncılık Tic. Ltd. Şti. - Canan Business Küçükbakkalköy Mah. Kocasinan Cad. Selvili Sokak No:4 Kat:12 Daire:78 Ataşehir İstanbul - T:0850 885 05 01 - info@monetatanitim.com