Türkiye rüzgar enerjisi istatistik raporu / Temmuz 2014

Anı Nil DEMİRBAĞ
Türkiye rüzgar enerjisi istatistik raporu / Temmuz 2014

Türkiye Rüzgar Enerjisi Birliği (TÜREB) bildiğiniz gibi, kar gayesi gütmeden, rüzgar enerjisi ile ilgili ilimsel, teknik ve uygulamalı araştırmaları takip etmek, rüzgar enerji kaynağının kullanımını aygınlaştırmak için faaliyetlerde bulunmak amacıyla, 10 Şubat 1992 tarih ve 92/2752 sayılı Bakanlar Kurulu kararı ile kurulmuştur.

 

Avrupa RüzgarEnerjisi Birliği (EWEA)’nin ve Küresel Rüzgar Enerjisi Konseyi (GWEC)’nin resmiüyesi olan TÜREB, TürkiyeRüzgar Enerjisi potansiyelinin ülke ekonomisine kazandırılması doğrultusunda önemli çalışmalardabulunmaktadır ve rüzgar enerjisi konusunda Türkiye’deki en güçlü sivil toplum kuruluşudur.

TÜREB olarak; yurtiçinde ve yurt dışında rüzgar enerjisine ilgi duyan herkesin bilgi almalarını sağlamakve en önemlisi ülkemizdeki rüzgar potansiyelinin ekonomiye kazandırılmasıkonusunda  apılacak yatırımlara katkısağlamak amacıyla önemli çalışmalarda bulunmaktadır. Her yıl düzenli olarakyayınladığımız “Türkiye Rüzgar Enerjisi İstatistik Raporu” ve “Türkiye Rüzgar SantralleriAtlası” hem yurtdışı, yurtiçi kurum ve kuruluşlarından hem de üniversitelerdenoldukça ilgi görmektedir.

Bu nedenle;“Türkiye Rüzgar Enerjisi İstatistik Raporu” ve “Türkiye Rüzgar SantralleriAtlası ” isimli çalışmamızı Temmuz2014 itibariyle güncelleyerek siz değerli sektör katılımcılarının bilgilerinesunuyor ve ülkemiz ile rüzgar enerjisi sektörümüze yararlı olmasını diliyoruz.

Mustafa SerdarATASEVEN

TÜRKİYE RÜZGARENERJİSİ BİRLİĞİ (TÜREB)

Yönetim KuruluBaşkanı

 

RAPOR RÜZGAR ENERJİSİ DERGİSİNİN Kasım-Aralık 2014 sayısında yayınlanmıştır.

Ücretsiz tanıtım sayısı talep etmek için bizi arayınız 0212 252 71 8

Bu Makaleyi Paylaş
Yorum Yap