Connect with us

Sektör Haberleri

TÜREB Genel Kurul’u Eylül ayına ertelendi

Published

on

Daha önce 17 Mart günü yapılacağı açıklanan Türkiye Rüzgar Enerjisi Birliği (TÜREB) Genel Kurulu’nun, pandemi nedeniyle alınan tedbirler sebebiyle Eylül ayına ertelendiği duyuruldu. TÜREB Yönetim Kurulu adına yapılan açıklama şu şekilde:

“TÜREB Yönetim Kurulu tarafından kararı alınmış olan Olağanüstü Genel Kurul’un takvimi, 1 Mart 2021 tarihinde gerçekleştirilen Kabine toplantısı akabinde T.C. Sağlık Bakanlığı ve Koronavirüs Bilim Kurulu’nun tavsiyeleriyle duyurulan “Yeni Kontrollü Normalleşme Sürecine dair temel usul ve esaslar” çerçevesinde 8 ve 17 Mart 2021 tarihleri için planlanmıştı.

T.C. İçişleri Bakanlığı tarafından 2 Mart 2021 tarihinde yayınlanan “Koronavirüs ile Mücadelede Kontrollü Normalleşme Süreci” başlıklı duyurunun, genel kurullara dair 9.maddesinde “Sivil toplum kuruluşları, kamu kurumu niteliğindeki meslek kuruluşları ve bunların üst kuruluşları ile birlikler ve kooperatifler tarafından düzenlenecek genel kurul dahil kişilerin bir araya gelmesine neden olan her türlü etkinlikleri düşük, orta ve yüksek risk gruplarında; kişi başına 8 m² alan bırakma ve aynı anda bulunabilecek azami kişi sayısı 300’ü geçmemek üzere ilgili kurum/kuruluşların yetkililerince her türlü tedbir alınarak yapılabilecektir” denilmektedir.

Önceki Genel Kurullarda gerçekleşmiş olan katılım sayıları göz önüne alınarak seçilen toplantı mekanı olan Çukurambar Holiday Inn Oteli, London salonunun kapasitesinin; T.C. İçişleri Bakanlığı duyurusunda belirtilen kişi başı alan (8m2) baz alındığında, yaklaşık 80 civarında üyenin katılımına imkan vereceği görülmektedir.

TÜREB’in daha gelişmiş ve modern bir anlayışla yönetilmesine imkan tanımak üzere çalışılan tüzük değişiklik önerilerinin gündemde olacağı, Yönetim ve Denetim Kurullarının seçileceği Olağanüstü Genel Kurul’a, tarafımıza ulaşan bilgi, teyid ve vekaletlere göre, alışılagelenden çok daha yüksek ilgi ve katılım olacağı anlaşılmış ve toplantı mekanının kapasitesinin ciddi şekilde aşılması söz konusu olmuştur.

Malum pandemi koşulları altında, tartışmasız önceliğimiz olan sağlık tedbirlerine uyulması gereği ve ilgili mevzuat çerçevesinde, Olağanüstü Genel Kurul ikinci toplantısının 4 Eylül 2021 tarihine ertelendiğini (geriye bırakıldığını) saygılarımızla duyururuz.

Türk rüzgar enerjisi sektörü adına önemli olan bu senede, sağlık koşullarının iyileştiği ve kurumsal temsil kabiliyeti yüksek temsilcilerin buluşacağı bir Genel Kurul’da görüşmek dileğiyle…”

Endüstri dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz? Şimdi kayıt olun.

  E-Bülten'e kayıt olun
E-Posta:
 

Trendler

Copyright © 2011-2018 Moneta Tanıtım Organizasyon Reklamcılık Yayıncılık Tic. Ltd. Şti. - Canan Business Küçükbakkalköy Mah. Kocasinan Cad. Selvili Sokak No:4 Kat:12 Daire:78 Ataşehir İstanbul - T:0850 885 05 01 - info@monetatanitim.com