Connect with us

Genel

Rüzgar enerjisi kongresi başladı

Published

on

 

Enerji Bakanı Ali Rıza Alaboyun’un katılımlarıyla gerçekleşen Rüzgar Enerjisi Kongresi’nin dördüncüsü JW Marriott Otel’de başladı.

 

Türkiye Rüzgar Enerjisi Birliğitarafından düzenlenen “TÜREK 2015” bugün (4 kasım) Enerji Bakanı Ali RızaAlaboyun’un katılımlarıyla JW Marriott Otel’de başladı. Kongrede yatırımlardanfinansmana, rüzgar yan sanayisinden, rüzgar hukukuna kadar birçok konu elealınacak.

Açılış konuşmalarında  kongre başkanı Doç. Dr. H. Murat Mercan, Lise öğrencisi ZeynepNuran Sütçü, TÜREB Başkanı Mustafa Serdar Ataseven, EWEA Ceo’su Giles Dickson, GWEC Başkanı Dr. Klaus Rave, Başbakanlık Yatırım Destek ve Tanıtım AjansıBaşkanı Arda Ermut, EPDK Başkanı Mustafa Yılmaz ve Enerji ve Tabi KaynaklarBakanı Ali Rıza Alaboyun yer aldı.

Alaboyun, süreklilik arz ettiği ve karbondioksit emisyonlarının azaltılmasına yardımcı olduğu için yenilenebilirin öneminin gittikçe arttığına dikkat çekti. Yerli kaynak olduğu için dışa bağımlılığı azalttığını ve istihdama önemli katkılarının olduğunu vurgulayarak “ Çevreyle uyumlu projelerin gerçekleştirileceği bölgelerde yatırımların önünü açacağız. Bu yılın ilk on ayında devreye alınan ve yıl sonuna kadar devreye alınması planlanan elektrik üretim santrallerinin yüzde 62’sinin yenilenebilir olmak üzere toplam %80’i yerli kaynaklardan oluşuyor” dedi.

Açılışkonuşmalarının sürprizi ise lise öğrencisinin yaptığı konuşma oldu. ZeynepNuran Sütçü yaptığı konuşmasıyla gelecek nesillerin sesi oldu ve tüm protokolünbeğenisini kazandı.

Kongre 5 Kasım akşamı sona erecek.

Endüstri dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz? Şimdi kayıt olun.

  E-Bülten'e kayıt olun
E-Posta:
 

Trendler

Copyright © 2011-2018 Moneta Tanıtım Organizasyon Reklamcılık Yayıncılık Tic. Ltd. Şti. - Canan Business Küçükbakkalköy Mah. Kocasinan Cad. Selvili Sokak No:4 Kat:12 Daire:78 Ataşehir İstanbul - T:0850 885 05 01 - info@monetatanitim.com