Connect with us

Rüzgar Türbini İmalatçıları

Nordex Group Norveç’ten 400 MW sipariş aldı

Published

on

Nordex Group, 5 MW + sınıfındaki rüzgar türbinleri için Norveç’ten 400 MW’lık büyük sipariş aldı. Nordex Group, bir Alman yatırımcı için “Øyfjellet” rüzgar çiftliğine 105 metre çelik kuleli 72 adet N149 / 5.X türbin kurulumu yapacak. Projenin 2021 sonbaharında tamamlanmasının ardından Nordex Group, sözleşmenin toplam 30 yıla uzatılması seçeneğine Öncelikli Servisi de dahil ederek rüzgar türbinlerinin tam bakımından sorumlu olacaktır.

“Øyfjellet” projesi İskandinav ülkelerinde en büyük rüzgar enerjisi geliştiricilerinden Eolus Vind tarafından geliştirildi. Proje, Vefsn bölgesindeki Mosjøen kasabası yakınlarında bulunuyor. Buzlanma önleme sistemi ile birlikte Delta4000’in en son 5.X yapılandırmasının mükemmel uyum sağladığı, güçlü rüzgar ve soğuk iklim koşullarının gözlendiği bir bölgedir . Seyrek bitki örtüsüne sahip bölge, deniz seviyesinden 600-800 metre yükseklikte dağlık alanda yer almaktadır.

Eolus Vind, 2018 yılında Alcoa Norveç ile bir güç satın alma anlaşması (PPA) imzaladı.

Eolus CEO’su Per Witalisson, “Avrupa’nın en ilginç rüzgar enerjisi projelerinden birinin inşası ve işletmesi için Nordex ile işbirliği yapmayı dört gözle bekliyoruz. Nordex’in esnek teknolojisinden ve İskandinavya’nın zorlu koşullarından elde edilen deneyimler, 400 MW’lık projemizle en iyi eşleşmeyi bulmak için yaptığımız değerlendirmede başarının temel faktörleri olmuştur. Birlikte yerel endüstriye ve topluma onlarca yıl boyunca yenilenebilir elektrik tedarik edeceğiz ”diyor.

Patxi Landa, “Øyfjellet’in bu kadar büyük ve prestijli bir proje olması nedeniyle yeni müşterimiz Eolus Vind’in ve proje sahibinin Nordex Group’u ve özellikle N149 / 5.X türbinlerini seçme kararından çok memnunuz”, şeklinde düşüncelerini ifade etti.

Endüstri dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz? Şimdi kayıt olun.

  E-Bülten'e kayıt olun
E-Posta:
 

Trendler

Copyright © 2011-2018 Moneta Tanıtım Organizasyon Reklamcılık Yayıncılık Tic. Ltd. Şti. - Canan Business Küçükbakkalköy Mah. Kocasinan Cad. Selvili Sokak No:4 Kat:12 Daire:78 Ataşehir İstanbul - T:0850 885 05 01 - info@monetatanitim.com