Connect with us

Eğitim ve Kurs

İzmir’deki yeni ofisinin açılışını yapan KATWIND, yeni kanat platformunu sunmaya hazırlanıyor

Published

on

Rüzgar enerjisi santrali projelerinin her alanında faaliyet gösteren KATWIND Enerji, İzmir Bornova’da yer alan ikinci ofisinin açılışını yaptı. İstanbul’da yer alan Levent Merkez Ofisi’ni, İzmir’deki yeni ofisle güçlendirerek büyümeye hız kesmeden devam eden KATWIND, 2021 yılında bünyesine kattığı Kanat Erişim Platformu’nun da ikincisini duyurmaya hazırlanıyor.

15 yılı aşkın tecrübesi olan ekibiyle uluslararası standartlarda mühendislik çözümleri üretme ilkesiyle 2016 yılında kurulan KATWIND Enerji, rüzgar enerjisi santrali projelerinin her alanında etkin bir şekilde faaliyet gösteriyor. KATWIND Enerji Türkiye, İKA Enerji Mühendislik, Katwind Enerji Ukrayna ve SEKAWIND Enerji firmalarıyla farklı disiplinler ve coğrafyalarda 10 yılı aşkın bir süredir rüzgar sektörünün çözüm ortağı olan firma, sürekli büyüyen ve günümüzde 30 kişiye ulaşan ofis ve saha ekibiyle rüzgar enerjisi sektörüne hizmet veriyor. 2017-2022 yılları arasında 2 iple erişim ekibiyle başladığı servis hizmetlerine, ekip sayısını 12’ye yükselterek devam eden KATWIND, düzenli eğitimler vererek gelişimlerine katkıda bulunduğu bu ekipleriyle, müşterilerinin talep ve ihtiyaçlarına en iyi şekilde ve en kısa zamanda cevap verip, başarılı ve kaliteli hizmet vermek için tüm gerekliliklere sahip olduğunu gösteriyor. Firmanın bünyesindeki 24 kanat teknisyeninin tamamı, IRATA ve GWO sertifikalarına sahip iple erişim yöntemi ile türbinlerde bakım/tamir çalışmaları yapabiliyor.

2016 yılında İstanbul Levent Merkez Ofisi’nde başlattığı faaliyetlerini, açılışını yaptığı İzmir Bornova’daki ofisiyle güçlendiren ve hız kesmeden büyümeye devam eden KATWIND Enerji, yeni ofisin açılışı genel yıllık değerlendirme toplantısı yaparak ve eğitim pratiklerine yer vererek gerçekleştirdi. 200 m2 kapalı alana sahip depo ve eğitim alanları ile toplantı salonlarından oluşan ofis, tüm ekibin eğitimlerini ve genel toplantılarını yapabileceği bir alana sahip. Firma, ilerleyen dönemlerde İzmir’deki yeni ofisi; iple erişim, GWO, kanat tamiri vb. eğitimlerin de verilebileceği bir merkez haline dönüştürmeyi planlıyor.

Türkiye’de hizmet verdiği yenilenebilir enerji sektöründeki firmalara her geçen gün yenilerini ekleyerek müşteri portföyünü genişleten Katwind Enerji, ekiplerini yurt içi ve yurt dışında birçok eğitime dahil ederek, iş sağlığı ve güvenliği başta olmak üzere tüm alanlarda kalite anlayışını sürekli olarak yüksek tutmayı amaçlıyor. Bu kapsamda 2022 yılının Haziran ayında kanat tamir eğitimi için yurt dışına giden KATWIND ekiplerinin bir kısmı, başarılı bir şekilde sertifikalarıyla birlikte geri döndü. Firma, şirket içerisinde verdiği sürekli eğitimlerle de çalışanlarının bilgi ve yetilerinin yükselmesi için rutin bir şekilde çalışmaya devam ediyor.

Yeni platform ‘WPS Aer 1.1’e sayılı günler

2021 yılında bünyesine kattığı ve aktif bir şekilde kullandığı Kanat Erişim Platformu’na (Rotor Blade Access Platform) bu yıl ikincisini ekleme çalışmalarını daha önce duyuran KATWIND Enerji, üretimini tamamladığı yeni platformu ‘WPS Aer 1.1’i sayılı günler sonra hizmete sunacak. Platform; hızlı otomatik kurulumu, çok eksenli hareketleri, Kule hub kısmına kadar olan erişimi ile Türkiye’deki en uzun kule ve kanat boylarındaki türbinlere hizmet verecek kapasitede. Firma, kanat erişim platformu ile kanat bakım ve onarım hizmetlerinde hem zamandan tasarruf sağlıyor hem de daha verimli ve kaliteli işler ortaya çıkarıyor. Kanat teknisyenlerinin kanat üzerindeki hareket kabiliyetini artıran platform sayesinde KATWIND, servis hizmetlerinde iş ve işçi güvenliğini maksimum seviyede tutup, müşterilerine kesintisiz ve profesyonel yöntemler sunmaya devam ediyor. Yeni teknolojilerden de uzak kalmayan marka, drone ile türbin kanat incelemelerine de devam ediyor.

Endüstri dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz? Şimdi kayıt olun.

  E-Bülten'e kayıt olun
E-Posta:
 
Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Trendler

Copyright © 2011-2018 Moneta Tanıtım Organizasyon Reklamcılık Yayıncılık Tic. Ltd. Şti. - Canan Business Küçükbakkalköy Mah. Kocasinan Cad. Selvili Sokak No:4 Kat:12 Daire:78 Ataşehir İstanbul - T:0850 885 05 01 - info@monetatanitim.com