Connect with us

FairWind Türkiye’de Rüzgâr Turuna çıktı

Published

on

FairWind, Kasım 2019’da Danimarka İstanbul Konsolosluğu, Danimarka Rüzgâr İhraç Kurumu (DWEA) ve İzmir Kalkına Ajansı (IZKA) ile ortak şekilde  düzenlenen üç günlük Türkiye turuna katıldı. 

Turun amacı, Türkiye’nin rüzgâr sektörüne toplu bir bakış ve Danimarka ile Türkiye rüzgâr sektörleri arasında işbirliği inşa etmek. Burada FairWind, Muhasebe Genel Müdürü Katarzyna Pawłowska tarafından temsil edildi.

FairWind ile birlikte tura katılan delegede, Danimarka Rüzgâr Enerjisi Akademisi (DWPA), Fritz Schur Energy, Martin Bencher Grubu, Reolux Grubu, Svendorg Brakes ve Birleşmiş Rüzgâr Gücü (UWF) de yer aldı.

Tur Ankara’dan başladı ve delegeler bu yıl 8. si düzenlenen Türkiye Rüzgâr Enerjisi Kongresi’ne de (TUREK 2019) katılım sağladılar. Rüzgâr sektöründeki stratejik işbirliğini artırmak ve Danimarka firmaları için yatırım fırsatlarını keşfetmek amacıyla yuvarlak masa toplantıları ve bire bir toplantılar gerçekleştirildi. 

Ankara’yı takiben ziyaretler, Türkiye rüzgâr sektörünün başkenti sıfatıyla anılan İzmir’deki üretim sahalarında sürdü. Bir ziyaret de Bergama’daki Ates Rüzgâr Enerjisi ve LM Rüzgâr Enerjisi sahalarına gerçekleştirildi. 

Pawloska ziyaretlerle ilgili şunları dile getirdi:”Bu ziyaret, Türkiye için gelecek yıllara dair gündemimizi ve planlarımızı destekleme anlamında önemliydi. FairWind kesinlikle Türkiye piyasasında büyük oyuncu olmak istiyor”.

FairWind Türkiye’deki rüzgâr piyasasında uzun yıllardır yer alıyor; rüzgâr türbinlerinin kurulumları ve servisleri için çözümler üretiyor. Yerleşmiş yasal bir kuruluş olan FAIRWIND RÜZGÂR da buna dahil. FairWind, Türk teknisyenlerini istihdam ediyor ve eğitiyor. 

Endüstri dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz? Şimdi kayıt olun.

  E-Bülten'e kayıt olun
E-Posta:
 

Trendler

Copyright © 2011-2018 Moneta Tanıtım Organizasyon Reklamcılık Yayıncılık Tic. Ltd. Şti. - Canan Business Küçükbakkalköy Mah. Kocasinan Cad. Selvili Sokak No:4 Kat:12 Daire:78 Ataşehir İstanbul - T:0850 885 05 01 - info@monetatanitim.com