Connect with us

Sektör Haberleri

ENERCON’un demiryolu şirketi e.g.o.o.’nun satışı gerçekleşti

Published

on

ENERCON, Hermann Bettels GmbH & Co. KG ile ENERCON’un demiryolu şirketi e.g.o.o.’nun devralınması konusunda bir anlaşmaya vardı. Geçen hafta yapılan görüşmeler sonucu, Hermann Bettels GmbH & Co. KG, 1 Aralık 2020’den itibaren Aurich merkezli demiryolu işletmecisinin tek hissedarı oldu. Hildesheim merkezli holding, portföyünü nakliye lojistiği ile genişletecek. Satış, karada rüzgar enerjisi dönüştürücüleri geliştirme, satışı ve servisi ana faaliyetine odaklanacak olan ENERCON’un yeniden yapılandırma sürecinin bir parçası olarak gerçekleştiriliyor.

Genel Yönetici Alexander Haeckel, “Hermann Bettels GmbH & Co. KG ile gelişimden yana bir mülkiyet kazandırılmasındn mutluluk duyuyoruz” dedi ve ekledi: “Bettels grubu, ticari faaliyetlerinde nakliye lojistiği alanına zaten odaklanmış durumda. Bu, portföye mükemmel bir katkı sağlayacaktır. Dolayısıyla Bettels grubunda emin ellerdeyiz.”

Genel Müdür ve Hissedar Knut Bettels de aynı görüşü paylaştı: “Nakliye portföyümüz de mükemmel bir şekilde tamamlanacak. Son derece yetkin ekibiyle, bölgeler genelinde faaliyet gösteren müşterilerimize enerji açısından verimli ve kaynak dostu lojistik hizmetler sunma çabalarımız güç kazanacak.”

ENERCON şu anda odak noktasını Almanya kara pazarının çöküşünün ardından büyüyen uluslararası pazarlara kaydırıyor. Ana faaliyet alanı olan kara rüzgar enerjisi dönüştürücülerinin geliştirilmesi, satışı ve servisi ile doğrudan ilişkili alanlara daha güçlü bir odaklanmayı da beraberinde getiriyor. Bu stratejik yeniden yönlendirme sürecinde ENERCON, ana faaliyet alanının bir parçasını oluşturmayan iş segmentleriyle ayrılıyor. Yeni stratejik odağa ek olarak, yeniden yapılanma aynı zamanda şirket organizasyonunda yapısal değişiklikler yapmayı, yeni rekabetçi ve uygun maliyetli rüzgar enerjisi dönüştürücüleri geliştirme dürtüsünü ve daha zorlu rekabet koşulları zemininde küresel tedarik zincirini optimize etmeyi de içeriyor.

Endüstri dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz? Şimdi kayıt olun.

  E-Bülten'e kayıt olun
E-Posta:
 

Trendler

Copyright © 2011-2018 Moneta Tanıtım Organizasyon Reklamcılık Yayıncılık Tic. Ltd. Şti. - Canan Business Küçükbakkalköy Mah. Kocasinan Cad. Selvili Sokak No:4 Kat:12 Daire:78 Ataşehir İstanbul - T:0850 885 05 01 - info@monetatanitim.com