Connect with us

Sektör Haberleri

Avrasya Rüzgar, sosyal medya yönetimi için Moneta ile iş birliğine gitti

Yayın tarihi:

-

Rüzgâr enerjisi sektörünün önemli markalarından Avrasya Rüzgar, sosyal medya yönetimi ve tasarım hizmetleri için profesyonel desteği Moneta Tanıtım’dan alacak.

Türbin bakımında 17 yıllık tecrübe

Avrasya Rüzgar ve EAWind markası, 17 yıllık tecrübesiyle rüzgâr türbinlerinde montaj öncesi ve sonrası bakım hizmetlerinde güvenilir bir iş ortağı olarak ön plana çıkmaktadır. İşletme öncesi nakliye ve depolama aşamalarında kontrol ve bakım hizmeti sunan firma, işletme süresinde ise rutin bakım, yıldırım hasarı ve yapısal hasar tamiratları ihtiyacına cevap vermektedir. Daha önce Milli Rüzgar Türbini Projesi (MILRES) kapsamında, Turkish Aerospace Industries’in (TAI) alt yüklenicisi olarak 500 kW’lık rüzgâr türbini kanat projesinin model, kalıp ve kanat imalatlarını başarıyla gerçekleştiren ve tam boyutlu statik testini icra eden Avrasya Rüzgar, kanadın yıldırımsavar testlerini de yurt dışında gerçekleştirilmiştir. Avrasya Rüzgar, mevcut atölyesinde 50 metreye kadar kanat imalatı ve tamirat gerçekleştirebilmektedir.

GWO eğitimleri

Dünya çapındaki büyük türbin üreticilerinin bir araya gelecek oluşturduğu Global Wind Organization’un (GWO) belirlediği standartlar kapsamında eğitim faaliyetleri de yürüten Avrasya Rüzgar, yüksekte çalışma, ilkyardım, elle taşıma ve yangın bilinci gibi eğitimleri kendi bünyesinde verdiği gibi şirket ziyaretleri de gerçekleştirmekte ve personel eğitimini yerinde gerçekleştirebilmektedir.

Yeni dönemde faaliyet alanını genişletmeyi hedefleyen Avrasya Rüzgar, bu amaçla iletişim çalışmalarına hız verdi ve marka değerine katkı sunmak amacıyla Moneta Tanıtım’la sosyal medya yönetimi ve tasarım desteği iş birliğine gitti.

Moneta Tanıtım’ın “Endüstriyel Pazar İletişimi” konsepti

Çalışmalarını “Endüstriyel Pazar İletişimi” konsepti çerçevesinde geliştiren ve derinleştiren Moneta Tanıtım, iş ortaklarına dijital dünyada görünür fark edilir olmak gerekli desteği sunuyor. Bu kapsamda web sayfası tasarımı, sosyal medya yönetimi, e-mail marketing; reklam ve ilan tasarım desteği gibi pek çok farklı alanda; 360° Dijital Pazarlama desteği veren Moneta; firmalar için bir terzi titizliğiyle hazırlanmış özel konseptler üzerinden marka değerinin artırılmasına katkı sunuyor.

Uluslararası pazarlara ulaşmak için doğru iş ortağı

Moneta Yayın Grubu; yurt dışına açılmak isteyen firmalar için de doğru adres. Geçtiğimiz aylarda; endüstriyel PR ve reklam yönetimi alanında dünyanın önde gelen kuruluşlarından olan Mepax ile partnerlik anlaşması imzalayan şirket; global standartlardaki hizmet anlayışıyla ön plana çıkıyor.

Geleneksel ve dijital pazarlama anlayışlarını harmanlayarak sektörel ihtiyaçlara özel çözümler geliştirme konusunda uzmanlaşmış olan Moneta Tanıtım; sürekli ölçülebilir; takip edilebilir ve hızlı aksiyon almaya dönük anlayışıyla iletişim ve pazarlama hizmetleri sunuyor.

Devamını oku
Yorum Yap

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Sektör Haberleri

TWRE Grubu’ndan Amerika çıkarması

Yayın tarihi:

-

TWRE Yenilenebilir Enerji ve Enerji Sektörü Türk Kadınları Grubu’nun Kurucu Başkanı Sedef Budak’ın Amerika Birleşik Devletleri ziyaretinin ilk durağı New York oldu.

 15 Ekim’de Birleşmiş Milletler Kadın Örgütünün merkez ofisini ziyaret eden Sedef Budak, Kadın Güçlendirme İlkeleri Politika Uzmanı Meral Güzel ve Stratejik Ortaklık Uzmanı Tunay S. Fırat ile bir araya geldi. 

2011 yılında kurulmuş olan Birleşmiş Milletler Toplumsal Cinsiyet Eşitliği ve Kadın Güçlendirilmesi Bölümü bugüne kadar dünya genelinde etkin ve söz sahibi bir kurum olmuştur.

TWRE grubu oluşumun ilk gününden beri gerek grup üyeleri ve gerekse Danışma Kurulu olarak, BM Kadın Biriminin kadınların güçlendirilmesi için belirlediği şu ilkelerin uygulanmasına son derece özen göstermektedir: 

  • Cinsiyet eşitliği için üst düzey kurumsal liderlik oluşturması
  • Tüm kadınlara ve erkeklere iş-saygı çerçevesinde adil davranılması, insan haklarının desteklenmesi ve ayrımcılık yapılmaması
  • Tüm kadın ve erkek çalışanların sağlık, güvenlik ve refahının sağlanması
  • Kadınlar için eğitim, öğretim ve mesleki gelişimin teşvik edilmesi
  • Kadınların güçlendirilmesi için, girişimcilik, tedarik zinciri ve pazarlama uygulamalarının arttırılması
  • Toplum hareketleri ve savunma ile eşitliğin teşvik edilmesi
  • Cinsiyet eşitliğinde sağlanan ilerlemenin takip edilip, kamuya (halka açık) rapor edilmesi

TWRE, toplumsal cinsiyet eşitliğinin önemini, enerji sektöründe faaliyet gösteren özel sektör, kamu ve dernek temsilciliklerine vurgulamaya devam edecektir.  

Enerji sektöründeki Amerikalı ve Türk kadınlar buluştu

TWRE Yenilenebilir Enerji ve Enerji Sektörü Türk Kadınları Grubu’nun Kurucu Başkanı Sedef Budak’ın Amerika’daki ikinci durağı ise WRISE Yenilenebilir ve Sürdürüleblilir Enerji’de Kadınlar Derneği oldu. Budak, Dernek Yöneticisi Kristen Graf ile WRISE New York Genel Merkezi’nde bir araya geldi.

Amerika’nın pek çok şehri ve eyaletinde temsilcilikleri bulunan WRISE, bugün 8.000’den fazla kadın ve erkek üyesi ile yenilenebilir enerji sektöründe çalışmak isteyen genç kadınlara eğitim, ağ ve burs sağlayan bir dernek haline almıştır. 

Yaklaşık 10 yıldır WRISE’in yöneticisi olan Graf; yenilenebilir enerji alanında enerji politikaları üzerine eğitimini tamamlanmış ve çalışma imkânı bulmuş rol model bir sektör yöneticisidir.

Görüşmenin ardından Budak; benzer kadın inisiyatif ve dernekleri ile kurulacak olan ilişkilerin TWRE için son derece önemli olduğunu; iyi modelleri takip etmenin; ortak projeler yaratmanın ve mümkünse iş birliği yapmanın; Türk kadınların her zaman lehine olacağını vurguladı.

 

Devamını oku

Sektör Haberleri

TÜREB Başkanı Yıldırım: “Rüzgarda 2023 hedefi 20 bin megavat”

Yayın tarihi:

-

Türkiye Rüzgar Enerjisi Birliği (TÜREB) Yönetim Kurulu Başkanı Hakan Yıldırım, “Rüzgarda ülkemizin 48 bin megavat ekonomik fizıbıl potansiyeli var. 2023’te 20 bin megavata ulaşmayı hedefledik ve son 10 yılda kurulu güçte 7 bin 600 megavata kadar geldik” açıklamasını yaptı.

TÜREB Yönetim Kurulu Başkanı Hakan Yıldırım, Anadolu Ajasnı Enerji Masası’nda rüzgar enerjisi sektöründeki gelişmelere ilişkin soruları yanıtladı.

Yıldırım, son 15 yılda yaşanan teknolojik gelişmeler, tedarik zincirinin büyümesi ve üretimin çeşitlenmesi gibi gelişmelerin rüzgardan elektrik üretiminin maliyetini cazip bir noktaya taşıdığını belirterek şunları söyledi: “Kurulu güce baktığımızda, Türkiye’de özellikle son 10 yılda tüm paydaşlarımızla gurur duyacağımız bir iş başardık. Sıfırdan bir sektör yarattık. Burada oyun kurucu olarak Bakanlığımızın vizyonu çok önemliydi. Biz rüzgarda büyüyeceğiz. Rüzgarda ülkemizin 48 bin megavat ekonomik fizıbıl potansiyeli var. Bu potansiyeli sonuna kadar kullanacağız. 2023’te 20 bin megavata ulaşmayı hedefledik. Şirketler, insanlar, kurumlar bu hedeflerin peşinden koşuyorlar. Geçtiğimiz 10 yılda sektörde bu heyecanı yaşadık ve kurulu güçte 7 bin 600 megavata kadar geldik. Ülke çapında son 10 yılda 3 bin 500 türbin kurduk. Geçmişe baktığımızda önümüzdeki 10 yılı şekillendirmek üzere büyük bir cesaret duyuyorum.”

İlave kurulu gücün son dönemde azaldığına işaret eden Yıldırım, “2016’da 1.300 – 1.400 megavat ilave kurulu güce ulaştık. Bu inanılmaz bir rakamdı ancak şu an geldiğimiz noktada 2018’de 495 megavatla kapattık. 2019’da muhtemelen 450 megavat civarında kapatacağız. Bu rakamlar yıllık kapasite olarak kabul edilebilir rakamlar değil. Bizim tüm bu kazanımlarımız sektör olarak tüm bu işin sanayiye yansımış hali. Bu uçağın burnunu 400 megavattan 1.000-1.500 megavatlara çıkarmamız lazım. O zaman gerçekten burada inanılmaz bir devrim, bir dönüşüm olacak” ifadelerini kullandı.

“Rüzgarla birlikte alt sanayiye odaklanılmalı” 

Teknolojiyi geliştirmenin yanında bu teknolojiyi satılabilir hale getirmenin de önemli olduğuna dikkati çeken TÜREB Başkanı Yıldırım şunları kaydetti: “Bugün bir rüzgar türbininin dizayn aşamasından seri imalata geçişine kadar olan maliyeti 200 milyon avro. Bunu piyasaya sürmek için 6 ay geç kalırsanız rakipleriniz sizin önünüze geçer. Ülke olarak tüm parçaları imal ediyorsanız ve global tedarik zincirinin parçası haline geldiyseniz bu pastanın büyük kısmı sizin demektir. Biz bugün ideal noktada değiliz ama ciddi imalat kabiliyetine ulaştık. Bunu da ölçeklendirilebilir yapmalıyız.”

Yıldırım, rüzgar sanayisiyle birlikte alt sanayiye de odaklanılması gerektiğini belirterek şunları ifade etti: “Buz dağının altında kalan kısmı da görmeliyiz. Sadece santral yatırımları değil, rüzgar gibi sanayisini de geliştirdiğimiz bir sektöre de alt sanayisine de bakmalıyız. Burada ana ekipmanlara parça üreten imalatçının da yatırımı söz konusu. Yatırımcıların görmek istediği, önümüzdeki 10 senenin öngörülebilir olması ve yaptıkları işin finanse edilebilmesi. İşinizin, finansal kaynak sağlayan kurumlar tarafından makul ve cezbedici görülmesi gerekiyor. Bugün bankalar, yatırımcı şirketler yenilenebilir enerjiyi seviyor, çünkü dünyanın ekonomisine etki edecek ve önümüzdeki 15 seneyi şekillendirecek olan bir alandan bahsediyoruz.” (Kaynak: aa.com.tr)

Devamını oku

Sektör Haberleri

Siemens Gamesa, Senvion’un varlıkları için anlaşmaya vardı

Yayın tarihi:

-

Yazar

 

Siemens Gamesa Renewable Energy, Senvion Grubu’nun 200 milyon € değerindeki Avrupa varlıklarını devralmak için anlaşmaya vardığını duyurdu.

Anlaşma kapsamındaki varlıklar, Senvion Grubu’nun Avrupa Kara Rüzgarı Hizmetlerinin büyük bir kısmı ve tam servis sağlama amaçlı tüm varlıklar ve operasyonlar, Senvion’un tüm Fikri Mülkiyeti yanında Portekiz Vagos’taki kara rüzgarı kanat üretim tesisinden meydana geliyor.

Senvion’un Avrupa hizmet varlıkları Siemens Gamesa’nın önemli bir alandaki kapasite ve potansiyelini güçlendirecek

Senvion’dan devralınacak 8.9 GW karşılıklı servis filosu, Siemens Gamesa’nın toplam bakım kapasitesini 69 GW’a çıkaracak.

Bu varlıkların eklenmesi, Siemens Gamesa’nın iş karmasının ve coğrafi varlığının, uzun dönem görünürlük getiren anlaşmalar şimdiye kadar oldukça yüksek olan ve yenileme oranlarıyla çeşitlenmesine yardımcı olacak.

Portekiz’deki kanat üretim tesisi Avrupa’daki en etkin üretim tesislerinden biri durumunda. Vagos santrali, mevcut ticari sorunların beraberinde getirdiği belirsizlik ve dalgalanmaları ortadan kaldıracak.

Ayrıca, Siemens Gamesa’nın endüstriyel değer zincirininin güçlenmesine ve Asya’daki tedarikçilere bağımlılığının azalmasına destek olacak.

Sınıfının en iyisi operasyon niteliklerine sahip, oldukça etkin güçteki işletme, varolan SGRE kanat kapasitesini tamamlayacak. Uluslararası satışları da destekleyecek.

Senvion’un fikri mülkiyeti, Siemens Gamesa’nın teknoloji portfolyosunun iyileştirmesine imkan tanıyor

Genel Müdür Markus Tacke, “Bu işlem, Siemens Gamesa için ileriye dönük önemli bir adım”, diyor. “Senvion’un hizmet varlıkları, bizim temel piyasa segmentinde büyümemize yardımcı olacak.”

“Kanat fabrikası güç ticari ortamlardaki riski azaltmamıza yardımcı olurken, Almanya ve diğer önemli Avrupa piyasalarına ciddi oranda kapasite ekleyecek.”

“Firmamıza iyi insanları ve çalışmayı getiriyoruz, bu da tüm taraflar için kazanım.”

Devrin parçası olarak, yaklaşık 2000 Senvion çalışanının Siemens Gamesa’ya katılması bekleniyor.

 

 

Devamını oku
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam

Trendler

Copyright © 2011-2018 Moneta Tanıtım Organizasyon Reklamcılık Yayıncılık Tic. Ltd. Şti. - Canan Business Küçükbakkalköy Mah. Kocasinan Cad. Selvili Sokak No:4 Kat:12 Daire:78 Ataşehir İstanbul - T:0850 885 05 01 - info@monetatanitim.com