Gastops’un MetalSCAN serisine talep yüksek

Editör
Gastops’un MetalSCAN serisine talep yüksek

Gastops, MetalSCAN MS3500 serisi ile rüzgar enerjisi sektörü için petrol izleme teknolojisi standartlarını belirliyor. Firma, rüzgar türbinleri için geliştirdiği MetalSCAN durum izleme sensör serisine talebin yüksek olduğunu bildirdi.

Kritik bileşen durum bildiriminde önde gelen firmalardan Gastops, MetalSCAN MS3500 çevrim içi durum izleme sensörlerini standart ekipman olarak benimseyen yeni nesil platformlar için büyük bir rüzgar türbini üreticisi firmaya, ilk toplu sevkiyatının gerçekleşeceğini duyurdu. Firma, MetalSCAN çevrim içi durum izleme sensörlerini standart ekipman olarak benimseyen dördüncü üretici oldu.

MS3500 serisi, rüzgar enerjisi piyasasında bulunan bileşen hasarının en erken ve güvenilir tespitini sağlayan gerçek zamanlı durum izleme verilerine çevrim içi erişim sağlıyor.

Ürünle ilgili açıklama yapan Gastops Enerji ve Endüstriyel Direktörü Cedric Ouellet, “MetalSCAN MS3500, rüzgar enerjisi operatörlerinin maliyetleri ve riski azaltmasına yardımcı olarak dünyanın önde gelen rüzgar türbini üreticilerine sağladığı katma değeri artırmak için MS3000 serisinin yerini alıyor. MS3500 serisiyle, IIoT’yi desteklemek için önemli yeni işlevsellik ve bağlantı yetenekleri sunduk. IIOT uygulamaları, Gastops’un kabul edilmiş performansını ve güvenilirliğini daha düşük bir fiyat noktasında koruyor” dedi.

MetalSCAN MS3500 serisi, bileşen hasarı sırasında oluşan demirli ve demirsiz metal parçacıkların tamamının gerçek zamanlı tespitini sağlıyor. Sensörler, anormal bileşen aşınması veya tanımlanan limitleri aşan kalıntı birikimi konusunda önceden uyarı sağlamak için bileşen durumuna ilişkin sürekli veri üretiyor. Bu yapı, rüzgar enerjisi operatörlerine bakımı önceden planlama, kritik ekipmanın kalan kullanım ömrünü tahmin etme ve maliyetli bileşen değişimlerine yol açan ikincil hasarları önleme gücü veriyor.

Konuyla ilgili açıklama yapan Gastops Başkanı ve CEO’su Shaun Horning, “MetalSCAN teknolojimiz, havacılık ve savunma pazarlarının zorlu standartlarını karşılamak için geliştirildi. Önceki nesil sensörlerimizde olduğu gibi MS3500 serisi, ileri teknolojiyi rüzgar türbini üreticileri ve operatörler için her zamankinden daha değerli bir çözüm haline geliyor. Yenilenebilir enerji endüstrisine en son yeniliklerimizi getirmekten dolayı çok heyecanlıyız” ifadelerini kullandı.

Bu Makaleyi Paylaş
By Editör
Türkiye'nin alanında en özel yayınlara sahip medya grubu MONETA'nın sektörel dergi ve portallarının yönetimine katkıda bulunmaktayım. MONETA bünyesinde yeni nesil yayıncılık anlayışıyla içerik yönetimini geliştirmeye devam ediyoruz.
Yorum Yap