Connect with us

videolar

Mobil Industrial Lubricants: Solutions for the Wind Industry

Yayın tarihi:

-

ExxonMobil has remained a leader in energy technology throughout its 135-year history. With a commitment to fundamental science and innovation unmatched in our industry, we invest about $1 billion a year in R&D.

http://www.mobiloil.com.tr/Turkey-Turkish-LCW/default.aspx

videolar

OWLAQ Mobil Eğitim Aracı Tanıtımı

Yayın tarihi:

-

Yazar

Devamını oku

videolar

ODTÜ Rüzgar Enerjisi ve Rüzgar Türbinleri Semineri

Yayın tarihi:

-

Yazar

ODTÜ SEM tarafından düzenlenen Dönem Arası Seminerleri kapsamında 5 Şubat 2019 tarihinde Prof. Dr. Oğuz Uzol’un verdiği, Rüzgar Enerjisi ve Rüzgar Türbinleri konulu seminer.

Devamını oku

videolar

N149/4.0-4.5 – DELTA4000 MAKSİMUM ESNEKLİK, MAKSİMUM ÇIKTI

Yayın tarihi:

-

Yazar

N149/4.0-4.5 türbini, hafif ve orta rüzgârlı bölgelerde en çok verimi sağlayan kara türbinidir. Türbinin rotor etki alanında %30 oranında bir artış söz konusudur ve değişken güç çıktısı da 4.0 MW ve 4.5 MW aralığındadır. Türbinin maksimum çıktısının bu aralıkta olması, şebeke işleticisinin gereksinimlerine, bölgesel rüzgar koşullarına ve gürütltüyle ilgili kısıtlara uyum sağlanması açısından idealdir. Bu aynı zamanda, rüzgar santralinin toplam çıktısının, tekil türbinlerin farklı maksimum çıktıları aracılığıyla, dolayısıyla her bir rüzgar santralindeki her türbin konumunun tam kapasiteyle kullanılarak en uygun hale getirilmesinin münkün olduğu anlamına gelir. Bu, diğer noktaların yanında, farklı rüzgar koşulları ve karmaşık topografiyle karşımıza çıkan büyük ölçekli projeler için avantajdır.  N149/4.0-4.5, N131/3600 türbini ile karşılaştırıldığında, mümkün olan en yüksek enerji çıktısını garanti altına alır.

Çıktıdaki bu olağanüstü artışa rağmen, N149/4.0-4.5 modelindeki ses gücü düzeyi 103.6 dB(A) ve 106.1 dB(A) aralığında kalmaktadır. Buna ek olarak, daha az ses gücüne izin verilebilen bölgelerde, türbin çok sayıda ses uygunlaştırıcı modla çalışabilmektedir. 3 MW nominal güçte, ses gücü en fazla 96.6 dB(A) düzeyinde kalmaktadır.

Kullanıma hazır ilk kuleler 105, 125 ve 164 metre gövde yüksekliğini sağlamaktadırlar. N149/4.0-4.5, başarılı Delta platformu Delta4000 serisinin gelişmesindeki en son aşamadır. Nordex müşterileri multi megawatt segmentinde, 17 yıldan fazla sürenin getirdiği tecrübenin meyvalarından faydalanabilecekler.

Devamını oku
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam

Trendler