Connect with us

Rüzgar Çiftliği Saha Araştırmacıları

Türkiye’nin rüzgâr gücüne ilişkin veriler güncellenecek

Yayın Tarihi:

on

Avrupa İmar ve Kalkınma Bankası (EBRD), Türkiye’nin açık deniz ve dalga enerjisi potansiyelini araştırmak için bir çalışma başlatılacağını duyurdu.

EBRD tarafından başlatılacak olan proje ile Türkiye’nin kıyılarındaki rüzgâr enerjisi potansiyel atlasının güncellenmesi ve bir dalga enerjisi potansiyeli atlası oluşturulması hedefleniyor. Projenin Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı’nın rüzgâr enerjisiyle ilgili çalışmalarına da katkı sunacağı kaydedildi. EBRD tarafından yapılan açıklamada çalışmayla hedeflenenlerin şunlar olduğu kaydedildi:

  • Türkiye’deki offshore rüzgâr enerjisi potansiyelini belirlemek, offshore rüzgâr teknolojisine yönelik bir pazar değerlendirmesi yapmak ve offshore rüzgâr santrallerinin inşaat ve işletme aşamalarındaki zorlukları, riskleri ve fırsatları gözden geçirmek.
  • Türkiye’de potansiyel kıyı rüzgâr çiftlikleri için maliyet ve yatırım analizi hazırlamak.
  • Türkiye’nin mevcut yenilenebilir enerji potansiyeli atlaslarını, ana meteorolojik girdileri ve sağlanacak taban haritalarını kullanarak geliştirmek.

Çalışmayla ilgilenen firma veya firma gruplarının teknik ve mali teklif vermeye davet edildiği belirtilen açıklamada, son başvuru tarihinin ise 27 Ağustos olduğu kaydedildi. Çalışmanın 2018 Ekim ayında başlaması ve 9 aylık bir süreçte tamamlanması öngörülüyor.

Türkiye endüstrisine, alana özel, spesifik yayınlar üreten MONETA Tanıtım’ın sektörel dergilerinin ve web portallarının editörlüğünü yapmaktayım. Yeni nesil, dinamik yayıncılık anlayışıyla, dijital ve basılı mecralarda içerik geliştirmek için çalışmaktayız.

Devamını Oku
Advertisement
1 Yorum

1 Yorum

  1. Pingback: ABD Yaptırımları Türkiye-Çin İlişkilerini Nasıl Etkiler?

Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Advertisement
Advertisement
Advertisement Ana sayfa sağ blok; https://www.ruzgarenerjisi.com.tr/ Kategori sağ blok; https://www.ruzgarenerjisi.com.tr/hukuk-ve-profesyonel-hizmetler/
Advertisement
Advertisement

Trendler